Bertens boekt eerste zege sinds oktober Bijrol voor Nederlandse lichtgewichten op EK W: 21 Verstappen te voet naar pits Tennis wordt voor Kiki Bertens een ander spel als het wordt ge speeld op gravel. Als ze de hoeken in kan glijden en zich met haar 'handige handjes' uit een ogen schijnlijk kansloze positie toch nog weet te redden. Als haar spin- ballen 'wat doen' en ze kan scha ken van verdediging naar aanval. Dan gaan de schouders omhoog en weet ze weer wat er zo mooi is aan deze sport. Op de indoor gravelbaan in de Maaspoorthal bloeide Bertens gis teren op. Haar Chinese tegenstan der Xiyun Wang (19) deed het voorwerk met een fors aantal af zwaaiers, vroeg in de wedstrijd. Precies wat de Nederlandse num mer 11 van de wereld nodig had om wat geloof te tanken. Bertens was in de openingspartij van het play-off-duel met China rap klaar met Wang (6-2, 6-0) en boekte haar eerste zege sinds Roland Gar ros, begin oktober vorig jaar. Na dat toernooi liet ze zich opereren aan haar achillespees. Haar ren tree, in februari in Doha en Dubai, verliep teleurstellend met twee snelle verliesbeurten. Na nog een nederlaag in Miami trok ze zich geblesseerd terug voor het eerste graveltoernooi van het jaar in Charleston. Er rezen twijfels. Maar Bertens meldde zich in Den Bosch in de wetenschap dat ze over het algemeen levert in de Fed Cup, tegenwoordig Billie Jean King Cup. Ze was niet pijnvrij, maar haar spel werd op haar favo riete gravel elke dag beter. Natuurlijk was er gisteren span ning. Dat heeft Bertens voor elke partij, maar in oranje shirt des te meer. In de lege Maaspoort werd ze na elk punt uitgebreid aange moedigd door de bank, maar ook door bondsdirecteur Jacco Eltingh en zijn collega's op de eerste ring. Alsof iedereen voelde dat Bertens steun kon gebruiken. ,,Dat er geen fans waren, heeft ook geholpen", bekende ze. ,,Aan de ene kant mis je ze, maar het zou ook extra druk geven." De traan na afloop, voor de camera van Ziggo Sport, ver raadde opluchting. ,,Dit was fijn, de losing streak is doorbroken. Dit vertrouwen neem ik mee naar de komende tijd. Hopelijk was dit de drempel die ik over moest." De interland tegen China wordt vandaag beslist. De tussenstand is 1-1, omdat Arantxa Rus haar enkelspel gisteren verloor. De winnaar speelt volgend jaar een kwalificatieduel voor de lucra tieve eindronde. LISSABON Bondscoach Maar ten Arens hoopt dat Nederland tijdens de Olympische Spelen van 2024 wat ruimer vertegen woordigd is bij de lichtgewich ten. Op de EK judo vervulden de lichtste Nederlandse judoka's een bijrol en op de Spelen van dit jaar moet Nederland het ook vooral hebben van de zwaardere judo ka's. ,,We zijn ermee bezig'', zei Arens na de eerste dag van de EK judo in Lissabon. ,,Het gaat alleen niet zo makkelijk en niet zo snel. Het duurt een tijd en hopelijk hebben we meer lichtgewichten op de Spelen in 2024.'' Voor Sanne Verhagen (tot 57 ki- logram) en Naomi van Krevel (tot 52 kilogram) bleven de Europese kampioenschappen beperkt tot één partij. ,,Dit zijn ook weer leer momenten en ik kom eigenlijk net kijken op dit niveau. Het is voor mij nog een kwestie van er varing opdoen'', sprak de 20-jarige Van Krevel na haar snelle aftocht. Daardoor ontbrak Nederland gis teren in het finaleblok. Tornike Tsjakadoea is als licht gewicht wel al verzekerd van deel name aan de Spelen van Tokio. Hij komt uit in de klasse tot 60 kilo gram. Tsjakadoea ontbreekt in Lissabon omdat hij onvoldoende is hersteld van corona. er veel wederzij ds respect is. Er gaat een keer contact zijn'', verwacht de Brit, die het nieuwe gevecht graag vergelijkt met de oude ervaren Senna tegen de jonge opkomende Schumacher. ,,Lewis te oud met 36 jaar? Echt niet, die wil nog niet van wijken weten. En Max... He doesn't give a shit. Does he?" De grijze Coulthard vertelt het in Imola met een twinkeling in zijn ogen. ,,Hier smullen we toch alle maal van?" Het laatste écht span nende titelgevecht dateert al van 2016: Nico Rosberg versus Hamil ton. De twee jeugdvrienden die een interne oorlog voerden bij Merce- FORMULE 1 des, van Melbourne tot in Abu Dhabi. Vettel en Hamilton domineerden een compleet tijdvak, maar echt close tussen de twee werd het in 2017 en 2018 nooit. Toch noemde Hamilton juist die strijd in Imola zijn favoriete duel. ,,Ik nam het des tijds op tegen een geweldig coureur en een heel fijn persoon. Een zware periode, maar het bracht ons ook dichter bijeen, omdat het respect voor elkaar enorm is'', aldus de Brit, die het gevecht met Verstappen 'anders' noemt. Met Verstappen (23) wacht Hamilton geen gevecht met een ge arriveerde wereldkampioen, die min of meer op gelijke voet staat. Nu betreft het een extreem honge rige kroonprins die uit is op zijn troon. ,,En of dat nu of later gebeurt, dat hangt er dus van af hoe Merce des en ik het dit jaar gaan doen'', beseft Hamilton. Vraag het aan Coulthard en hij beschouwt deze battle nu al als een klassieker. Hamilton moet het nog maar zien. ,,Alle voortekenen voor een geweldig gevecht, zijn er ze ker'', beaamt de zevenvoudig we reldkampioen. ,,Red Bull is sterk begonnen, Max is snel, maar we zijn net één race onderweg, hè. La ten we vooral hopen dat het mooi wordt voor de fans. Dat deze strijd straks alles biedt waarop wordt ge hoopt." VRIJE TRAININGEN zaterdag 17 april 2021 GO Kiki Bertens gisteren tijdens haar partij tegen Xiyun Wang. Ze won simpel. „Heel fijn, de losingstreakis doorbroken." foto anp In de vertrouwde omgeving van het Nederlands team en op een oranje ondergrond won Kiki Bertens gisteren haar eerste partij in een half jaar. „Hopelijk was dit de drempel die ik over moest." Rik Spekenbrink Den Bosch MORGEN 15.00 UUR OP CIRCUIT IN IMOLA, ITALIË TV: ZIGGO SPORT titanenstrijd tm. NA 1 VAN DE 23 RACES WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 25 1. Mercedes 41 2. Verstappen 18 2. Red Bull 28 3. Bottas 16 3. McLaren 18 4. Norris 12 4. Ferrari 12 5. Pérez 10 5. Alpha Tauri 2 6. Leclerc 8 6. Aston Martin 1 7. Ricciardo 6 8. Sainz jr. 3 9. Tsunoda 2 10. Stroll 1 IMOLA Max Verstappen had zich vast een betere vrijdag voorgesteld, drie weken na de openingsrace in Bahrein, waar hij een weekend lang het tempo bepaalde. Gister ochtend draaide hij nog voor aan mee in het tempo van de Mercedessen, 's middags was zijn trainingsuur echter na een kwartier al voorbij toen er wat aan de achterkant van zijn RB16B leek af te breken en de Nederlander lopend terug naar de pits moest. Een pro bleem met de aandrijfas, zo communiceerde zijn team later. ,,We hebben zeker nog niet het beste van Red Bull Racing gezien. Ze hadden vrij ongelukkige, rommelige ses sies'', besefte Lewis Hamilton, die achter Valtteri Bottas de tweede middagtijd noteerde. ,,Ik ben nu al een stuk gelukki ger met onze auto'', zei de Fin. „Perfect is het nog niet en ik denk ook nog steeds dat Red Bull sneller is. Maar wij heb ben een stap vooruit gezet.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21