20 Na de razenspannende openingsrace in Bahrein kijken Formule 1-fans vol verlangen uit naar ronde 2 in de strijd tussen Lewis Hamilton en Max Verstappen, de nieuwe battle waar de F1 zo op hoopte. ,,De sport snakte naar deze nieuwe dynamiek.'' 'Sevilla nieuwe speelstad EK' Coleman niet op de Spelen Eerste prikken olympiërs gezet FORMULE 1 GP VAN EMILIA-ROMAGNA Imola De tifosi zijn er niet. Sfeer is er niet. Maar een verhaal is er wél, in Imola. Een topverhaal. Max contro Lewis, episodio due. Een affiche waarmee je Autodromo Enzo e Dino Ferrari zonder pandemie met gemak tot de laatste aftandse klapstoel vol had gekregen. ,,Dit is het beste wat de sport kon overkomen'', vertelt David Coult- hard (50), als hij na wat foto's met fans buiten de poorten terugwan- delt naar de afgeschermde paddock. Jarenlang was de Brit zelf een ge vierd coureur, nu is hij een popu laire tv-analyticus die nog steeds geen race mist. Van het gevecht tus sen Hamilton en Verstappen in Bahrein, drie weken geleden, ge noot hij intens. ,,Je voelde het bij ie dereen binnen de sport, die honger naar strijd. Iedereen was wel een beetje klaar met elke keer weer de zelfde winnaar. De sport snakte enorm naar deze nieuwe scheut dynamiek." Geen mooier decor denkbaar voor de tweede aflevering van deze moderne Fi-battle. Op deze plek proefden de Italiaanse toeschou wers in 1985 als eersten van de ont kiemende rivaliteit tussen Alain Prost en Ayrton Senna. Prost in de veel snellere McLaren, de nog jonge Senna slim verdedigend in de tra gere Lotus. Wiel aan wiel, twaalf rondjes lang. Vier jaar later deden ze het als teamgenoten bij McLaren nog eens dunnetjes over. Vele oorlogen op topsnelheid zijn uitgevochten op het asfalt van Imola, waar Senna in 1994 sneu velde in de Tamburello-bocht. In 1982 besloot Didier Pironi er de stal- orders van Ferrari te negeren en zijn razende kopman Gilles Ville- neuve van de zege te beroven. We reldkampioen Mika Hakkinen schoot hier eens als leider de muur in bij de laatste chicane, waarna zijn eeuwige rivaal Michael Schuma cher met de zege een vooraankon diging gaf van de machtsovername een jaar later. En ook Schumi zelf kreeg hier ingewreven dat zijn tijd gekomen was, toen hij zich in 2005 GP van Emilia-Romagna verslikte in de jonge Fernando Alonso. De Formule 1 keert terug op his torische grond, met de intentie die traditie te eren. De hoop na de sei zoensopening in Bahrein is dat Ha milton en Verstappen elkaar week na week het leven zuur gaan ma ken, te beginnen in Imola. ,,Prima als het de hele tijd zo gaat zijn, dat is wat de Formule 1 en de fans graag willen zien'', zegt Verstappen. ,,Du- els met Lewis zijn altijd hard, maar fair. En ze lopen ook altijd goed af. Dus prima." Pijler Rivaliteit tussen de groten, het is van oudsher de krachtigste pijler onder de Formule 1. Is het oorlog op het asfalt, dan heeft dat effect op de kijkcijfers. En dient zich na jaren van continuïteit een troonswisse ling aan, dan schuift de hele wereld naar het puntje van de stoel. In dat stadium lijkt de sport nu te verkeren. Na James Hunt versus Niki Lauda, Senna versus Prost en Schumacher versus Hakkinen is het wel tijd ook voor een ouder wetse aanvaring. Op en eventueel ook naast het circuit, de Formule 1 zal het zeker niet afremmen. Neem Senna en Prost, die nooit een matpartij uit de weg gingen. Zelfs niet als de wereldtitel de inzet was, zoals in 1989 en 1990, met twee controversiële botsingen. Velen Het gaat sowieso een keer knallen tussen Max en Lewis, ondanks dat er veel wederzijds respect is spraken er schande van, maar de sport profiteerde optimaal van de beide kemphanen, die zelfs niet te beroerd waren elkaar voor rotte vis uit te maken voor draaiende came ra's. Prost twijfelde openlijk aan de ethiek van de Braziliaanse straat vechter, en zelfs aan diens verstand. Senna zette de oudere Fransman graag weg als klager, jankerd, laf aard of lieverdje van autosportbond FIA. Ervaren rot Sebastian Vettel ge looft niet dat een duel in 2021 nog zo kan spetteren als toen. ,,Destijds hadden die battles meer bitterheid en haat. Misschien waren we wat minder volwassen toen'', vermoedt de Duitser. ,,Intenser, meer uitge sproken. Dat maakte die gevechten nog wat dieper en ruiger.'' Coulthard snapt wat Vettel be doelt, het zijn andere tijden. ,,Maar het gaat sowieso een keer knallen tussen Max en Lewis, ondanks dat zaterdag 17 april 2021 SEVILLA Sevilla vervangt Bilbao als gaststad bij het EK voetbal. Volgens de Spaanse krant AS gaat de Europese voetbalbond UEFA dat maandag be kendmaken. De Spaanse federatie liet de UEFA vo rige week weten dat het niet kan garanderen dat er toeschouwers naar binnen kunnen in stadion San Mamés in Bilbao. De UEFA eist die garantie wel. Acht van de twaalf gastlanden, waaronder Nederland, heb ben laten weten dat ze ko mende zomer verwachten fans te kunnen ontvangen. ROTTERDAM De Ameri kaanse sprinter Christian Coleman, wereldkampioen op de 100 meter, ontbreekt komende zomer definitief op de Olympische Spelen in Tokio. Het internationaal sporttribunaal CAS heeft de schorsing van Coleman (foto) teruggebracht tot achttien maanden, maar de Spelen zijn nog steeds niet haalbaar voor hem. De 25- jarige Amerikaan werd in oktober door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor twee jaar geschorst omdat hij in 2019 in een jaar tijd drie dopingcontroles had gemist. ARNHEM Het vaccineren van de olympische spor ters is begonnen. Volgens sportkoepel NOC*NSF zijn de eerste sporters al bij de vaccinatielocatie van de GGD Gelderland-Midden op Sportcentrum Papendal geweest voor een prik met het vaccin van Pfizer/BioN- Tech. Over drie tot vier weken kunnen ze hun tweede inenting halen. Het demissionaire kabinet be sloot eerder deze week om de olympiërs voorrang te geven in het vaccinatiepro ces. In eerste instantie zou den ze pas in de zomer aan de beurt zijn. ,,We helpen de GGD bij de planning, an ders hebben ze daar extra werk aan'', zegt een woord voerder van NOC*NSF. GO Smullen van nieuwe Arjan Schouten Lewis Hamil ton (links) en Max Verstap pen tijdens de eerste vrije training giste ren op het cir cuit van Imola. FOTO REUTERS Circuit Enzo e Dino Ferrari (Imola, Italië) Circuit Tamburello 4.909 km Rondes 63 Afstand 309,049 km 5 Morgen, Ziggo Sport, 15.00u n DRS-inhaalzone detectiepunt 1 bochtnummer Winnaar 2020 L. Hamilton (Merc.) - David Coulthard, oud-coureur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20