'Van een mooie zin kan ik genieten' Zet je aan het denken Verboden liefde Avonturen op de fiets Het einde is een cliffhanger Voor wie Lucinda Riley leest peter Terrin Al het blauw ■m. H Noordwijktipt vijf tophoeken O'Het Missiehuis van Carys Davies gaat over een Britse man, Hillary Byrd. Hij reist naar India en wordt verliefd op het land en de men sen. Hij wil er blijven, maar kan dat? Hij denkt veel na, maar krijgt het niet helder. Davies beschrijft hem zo, dat het voelt alsof je meneer Byrd persoonlijk kent. Zijn gedachten over wat liefde is, wat iemand tot een goed mens maakt en of je altijd moet streven naar meer, hebben me aan het denken gezet.' O'In Al het blauw van Peter Terrin draait het om een jongen van een jaar of 20. Hij wordt verliefd op een getrouwde barvrouw die twintig jaar ouder is. Dat klinkt cliché, maar hun verboden liefde is ontzettend mooi beschreven. De taal die Peter Terrin gebruikt is rijk. Van een zin als 'hij ademt de zachte buitenlucht' kan ik genieten. Tegelijk is dit een roman die je door wil lezen. Aan het begin roept de vondst van een lichaam veel vragen op, tegen het einde leest het als een spannende thriller.' O'Als buitenmens word ik blij van Ga op de fiets van Laura Maat en Irene Maaskant. Zij hebben een paar jaar geleden hun banen opgezegd om duizenden kilometers door Europa te fietsen. In het boek beschrijven ze vijf tien routes die ze aflegden, aangevuld met hun avonturen en ervaringen. Als ik dit lees, krijg ik meteen zin om zelf bepakt en bezakt van het ene naar het andere punt te fietsen.' O'Heksenweek van Kaya Umansky is voor kinderen én volwassenen leuk. Ik kan me voorstellen dat meesters en juffen dit graag voorlezen. Het gaat over Elsie, die op het huis van een heks past. Daar vindt ze een boek vol tover spreuken, die ze vervolgens uitprobeert. Heksenweek is een vrolijk avontuur, met veel grappige illustraties. Het eindigt met een cliffianger, waardoor je meteen het volgende deel wilt lezen.' O'In mijn winkel komen veel mensen die niet verlangen naar een zware roman, maar op zoek zijn naar een lekker leesboek. In Moose Springs 1 - Droomvakantie beschrijft Sarah Morgenthaler de reis van Zoey Caldwell naar een bergstadje in Alaska. Daar ontmoet ze Graham Barnett, de knorrige eigenaar van het enige café. In het romantische verhaal zit een aan tal verrassende wendingen. Geschikt voor liefeebbers van Lucinda Riley.' O z cc h- co LU h- Van de aut'mm West I MeuJc-nhoff tOKGENTHALER van een boek.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'Een nieuw sociaal contract van Pieter Omtzigt. En Orakel van Thomas Olde Heuvelt speelt zich hier in Noordwijk af, dus dat is ook populair.' OP HET NACHTKASTJE 'Het geknetter in de sterren van Jón Kalman Stefansson, over de relatie tussen een vader en een zoon. In korte hoofdstukken met poëtische tussenkopjes springt de verteller in de tijd. Als lezer is dat soms puzzelen.' 38 MEZZA NADINE MUSSERT (34) van Boekhandel Van der Meer in nu lezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 118