Vincent Wormer 'De eerste keer dat ik de ouders van Eni ontmoette, vonden ze dat ik me hoogst ongepast gedroeg. We waren verliefd, ik kon niet van haar aft lijven. Het viel me wel op dat Eni dat niet beant woordde. Bleek later dat mijn genegenheid totaal not done was.' Eni Wormer 'Ik kom van Oost-Java. Knuffelen is niet gebruikelijk in Indonesië, en al helemaal niet in het openbaar. Als je genegenheid toont binnen de familie, pak je de hand van je ouder en kus je die.' Vincent 'We ontmoetten elkaar op Bali. Ik was op wereldreis tijdens een sabbatical tussen twee banen in, Eni was er op vakantie. Een wederzijdse kennis zei dat ik haar echt moest ontmoeten. We spraken af op het strand en zijn nooit meer uit elkaar gegaan. We hebben mijn wereldreis samen afgemaakt en een maand nadat ik terug was in Nederland, haalde ik haar van Schiphol.' Eni 'Vincent en ik knuffelen elkaar sinds het begin al te pletter, en sinds we kinderen hebben is dat alleen maar meer geworden. In Indonesië zijn mensen meer familiegericht, maar in Nederland is iedereen toch echt knuffeliger.' Vincent 'Wij zijn wel boven gemiddeld fysiek. Met de kinderen, maar ook met vrienden. Ja, ook tijdens corona. We vragen wel eerst of het oké is, maar veel van onze vrienden staan er hetzelfde in. We gingen altijd veel naar festivals. Vrijheid, blijheid en iedereen vindt elkaar leuk. Als die vrienden nu langskomen - het is een klein clubje - wordt er eerst uitgebreid geknuffeld en gekust. Doordat we nu meer thuis zijn met z'n vieren, knuffelen we met het gezin nog meer dan anders. Hangen we over elkaar op de bank terwijl we een film kijken. En we kruipen altijd even bij de kinderen in bed voordat ze gaan slapen.' Eni 'Tijdens een knuffel voel je elkaar letterlijk aan.' Vincent 'Het betekent verbondenheid. Ik vind het ook belangrijk dat de kinderen zién dat Eni en ik knuffelen. Dat papa en mama van elkaar houden, en van hen.' Eni 'We knuffelen vaak tijdens het koken. Roept Vesper: 'O nee, papa gaat weer plakken!' Dan pakt ze een denkbeeldige zaag, en zaagt ons uit elkaar.' Vincent 'Van alle driemiljoenzevenhonderdachten- zeventigduizend knuffels die wij elkaar al hebben gegeven, valt niet één te kiezen die extra speciaal was. Elke knuffel is onmisbaar.' Financieel-administratief medewerker ENI (41) en consultant VINCENT WORMER (55) wonen in Amsterdam en hebben twee kinderen: ZENO (13) en VESPER (8). Eni en Vincent zijn samen sinds 2004 en getrouwd in 2007. MEZZA 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111