Lotte Pierik 'Ik vind het lastig als mensen die niet binnen mijn vertrouwenswereld vallen me aanraken. Ik was dan ook nooit zo'n knuffelaar. Ik knuffel met Korneel en hooguit mijn ouders en een paar vrien den. Ons werkveld is heel fysiek. Ook tijdens onze opleiding raakte iedereen elkaar veel aan. Gelukkig respecteerde iedereen dat ik daar minder behoefte aan had. Sinds corona besef ik pas hoe belangrijk ik knuffelen toch vind en mis ik het opeens mijn vrienden vast te houden. Korneel is de liefde van mijn leven en dat vervult me, maar ik realiseer me dat mijn lijf de knuffels van vrienden net zo hard nodig heeft.' Korneel Defranq 'Ik ben van nature fysieker.' Lotte 'Toch gaat de behoefte aan knuffelen binnen onze relatie precies gelijk op. We prijzen ons nu extra gelukkig dat we elkaar hebben om de dag mee door te komen, maar we hebben het belang van een knuffel binnen onze relatie altijd al op waarde geschat. In 2015 reisde ik in mijn eentje door Nieuw-Zee- land. Daar ervoer ik hoe belangrijk het voor me is om iemand naast me te hebben om mijn gevoel en ervaringen mee te delen. De afgelopen maanden vonden Korneel en ik veel kracht in knuffels van troost. Ons werk is onzeker, en daarmee onze financiën en toekomst perspectief. Er staat zoveel op losse schroeven. Dat we samen in dat schuitje zitten, schept extra begrip, en daarmee steun. Dat zijn voor mij de fijn ste knuffels. Weten dat iemand je vast heeft, zodat je niet zomaar kunt omvallen.' Korneel 'Nee, we zijn elkaar nooit zat. We zijn elke dag blij dat de ander er is. We hebben al een jaar geen anderen aangeraakt.' Lotte 'Ik kan niets met zo'n snelle éénarmknuffel waarbij je elkaar niet echt vasthoudt. Een knuffel is voor mij intimiteit en warmte delen. We zijn als mensen veel echt contact kwijtgeraakt door social media. Maar een like vervangt geen knuffel. Nu ik me realiseer hoe erg ik knuffels van anderen mis, durf ik me er in de toekomst misschien meer voor open te stellen.' LOTTE PIERIK (23) en KORNEEL DEFRANCQ (25) uit Delft zijn samen sinds 2017. Beiden zijn muziektheater artiest. Lotte is producent van online theaterfestival Incubator van Codarts Rotterdam, Korneel speelt in diverse producties en spreekt luisterhoeken in. Sinds oktober 2020 zijn ze allebei bron- en contactonderzoeker voor de GGD. 1 - - •- ".-Z*..- 26 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 106