Troost, liefde, vreugde, aanmoediging: een knuffel zegt soms meer dan duizend woorden. En ook al moeten we knuffelen momenteel voor een groot deel missen, bij deze mensen speelt het nog altijd een belangrijke rol in hun leven. Eveline van Riet 'Björn heeft me geleerd te knuffelen. We waren 17. Ik kwam uit een gezin waar geen fysieke warmte was. We leerden elkaar kennen op een feestje in Den Haag. We deden er de sinaasappeldans, je weet wel, met een sinaasappel tussen onze voorhoofden. Daarna bracht hij me op de brommer naar huis.' Björn van Riet 'We groeiden op in de flowerpowertijd. Veel van onze vrienden waren ook knuffelaars. Weinigen hadden het van huis uit meegekregen. Het was knokken tegen het ouderlijk gezag; onze ouders knuffelden niet, dus wij wel. Lang leve de liefde. Eef en ik gaven vaak feesten, ook toen onze kinderen er eenmaal waren. Dan werd er weleens een stickie gerookt. Werd het helemaal gezellig van.' Eveline 'De functie van knuffelen in onze relatie verandert naarmate we ouder worden. Het is ook tijden minder geweest. Toen de kinderen klein waren, waren we er vaak te moe voor. En we zijn elkaar tot ons huwelijk wel een paar keer kwijt geweest, zelfs tijdens onze verloving. Vlogen de ringen letterlijk door de straat. We zijn nogal verschillend en dat leidt tot ergernissen. Björn is romme lig, ik ben supernetjes. Hij is heel makkelijk en ik zie overal beren op de weg. Björn praat ook meer, ik ben vooral een denker.' Björn 'Vroeger had knuf felen een meer seksuele lading. Het was een soort voorspel. Nu we ouder zijn, heeft het meer gevoels waarde. Het vervangt wel een deel van de seks, ja. We zien nu meer het belang van geestelijk geluk. Al moet ik meestal het initia tief nemen. Pak ik haar even vast in het voorbijgaan. ''Hè, wat zie je er leuk uit vandaag,'' zeg ik dan.' Eveline 'Nee, ik denk nooit: laat me nou even. We hebben onze kinderen ook enorm knuffelig opgevoed. Ook met de kleinkinderen knuffelen we veel, zelfs nu ze volwassen zijn. Ja, ook tijdens corona. Met vrienden zijn we overi gens wel voorzichtig, maar dat vind ik prima. Het is een mooi excuus om niet iedereen in de armen te hoeven vliegen.' Björn 'Sommige knuffels zijn onmisbaar. In 1992 beroofde mijn broer zich van het leven. Als Eef me die periode niet had vastgehouden, had ik het veel moeilijker gehad.' HUNKEREN NAAR ÉCHT CONTACT X O O O CÜ co O I— O u. cü LU Q Z DC O <J1 SC LU EVELINE (74) en BJ0RN VAN RIET (75) uit Krimpen aan den IJssel kennen elkaar sinds 1964 en zijn 52 jaar getrouwd. Voor hun pensioen was Eveline secretaresse en administratief medewerker, Björn gymleraar. Eveline en Björn hebben twee kinderen - dochter Leonie (52) en zoon Dennis (49) - en twee volwas sen kleinkinderen (24 en 20). 24 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104