t Echt waar: geen corona! 'We nodigen wel koppels uit' 'In Duitsland mag ik nu al meer' 5 ,,Omdat ik als begeleider in een ggz- instelling werk, zat ik bij de eerste groep die een prik met AstraZeneca kreeg. Mijn tweede prik volgt in mei. Mijn man moet nog best een tijdje op zijn vaccinatie wachten. Hij is 33 en zit dus waarschijnlijk pas bij de laatste vaccinatiegroep. Ondanks mijn prik houden we ons nog aan bijna alle maatregelen: de avondklok, mond kapje op, 1,5 meter afstand houden. We doen alleen iets minder moeilijk over de '1 bezoekerregeling'. Zo nodi gen we wel bevriende koppels uit: wij gaan ervan uit dat een eventuele be smetting via de één toch de ander be reikt. Bovendien hebben we een vaste vriendenclub: onze 'bubbel' is niet zo groot. Ook mijn schoonouders en ou ders mogen bij ons komen. Zij zijn tussen de 60 en 65 jaar en hebben in middels ook allemaal AstraZeneca toegediend gekregen. En, ja, opa's en oma's mogen ook mijn dochtertje van 2 knuffelen: het is sowieso onmogelijk dat te vermijden als ze oppassen. Je kan geen luier verschonen zonder een kindje aan te raken. Ik krijg weleens wat commentaar van anderen dat ik nu die bezoekersregeling overtreed, maar ik leg dan uit dat we ons, als vol wassenen, in huis wel aan de afstands- regels houden. En, ja, ik vind het be langrijk voorzichtig te zijn maar ik vind sociale relaties in deze tijd óók belangrijk.'' ,,Mijn man en ik wonen sinds 2012 in Duitsland, in de deelstaat Rheinland- Pfalz. We hebben eind maart onze eerste prik ge kregen, van Pfizer-BioN- tech. In mei krijgen we onze tweede prik en dan krijgen we na een 'inwerkperiode' van veertien dagen weer meer vrijheid. Zo hoeven we dan geen negatieve test meer te laten zien in cafés en res taurants. Maar wat voor ons belangrijker is: we mogen met ons vaccinatiebewijs dan ook eindelijk zonder ge doe naar Nederland en kun nen eindelijk weer met onze drie kinderen en vijf klein kinderen afspreken. Ten minste: dat mag dus volgens de regels in deze deelstaat. Hier is onlangs namelijk be sloten gevaccineerden meer vrijheid te gunnen dan niet- gevaccineerden en dat vind ik eigenlijk heel logisch. Als je geprikt bent, lijk je op ba sis van de eerste onderzoe ken immers geen gevaar meer te vormen voor ande ren. Dat hele Nederlandse 'gelijke monniken, gelijke kappen' vind ik echt vreemd. Waarom wordt mensen met een prik niet gewoon wat meer gegund? Die kunnen de economie juist een zetje geven, door weer te gaan winkelen en vakantie te vieren. Maar in Nederland vindt men dat dan dus 'niet eerlijk', maar het leven is nu eenmaal niet altijd eerlijk toch?'' IN QUARANTAINE DAG 398 We hebben een verkoudheid in huis. Geen corona, ik zeg het maar direct. We zijn getest, poeh we zijn zo getest. Maar dat is het dus niet. Wel keelpijn, dikke klieren, hoofdpijn, snotteren, niezen en hoesten. Geen corona dus, we sterven er niet aan. Soms vinden we ons wel een beetje zielig. Het zal wel niet wetenschappelijk zijn, maar ik denk: nu we nauwelijks mensen zien, bij niemand op visite gaan, kunnen we 'm ook niet doorgeven aan andere fa milies. En daardoor blijft-ie misschien ook wel langer bij ons. Het is alsof je een tijger in je huis hebt. Hij heeft iedereen al gebeten, maar omdat er geen deur naar buiten opengaat komt-ie na verloop van tijd gewoon weer bij de eerste terug. Zoals ik al zei: wetenschappelijk bewijs heb ik er niet voor. Hij kwam ongeveer drie weken gele den binnen via de kleinste van 6. Alles komt via die kleintjes binnen hè, vriendjes, gadgets en virussen. Allemaal van school. Ze had koorts, hoesten, rooie oogjes. Zo zielig. Wij met haar naar de teststraat. Bleek niks, gelukkig. Nou ja, een stevige verkoudheid. Toen kreeg ik klachten en bij mij sloeg het natuurlijk direct op m'n longen. Dat was in die dagen überhaupt een ding, want ik moest mijn eerste vaccinatie ha len. Nou was ik daarheen gegaan ook al waren spontaan mijn beide benen afge vallen, maar het ging dus net goed, die verkoudheid en mijn vaccinatie. Bij school of in een winkel vinden ze het toch niet gezellig als je hoestend en proestend naast hen staat Goed, ik was er bijna af, sloeg het toe bij mijn vrouw. Die ook weer naar de test straat, want je wilt het allemaal netjes doen. Natuurlijk weer niks. Alleen onze 8-jarige is de dans nog ontsprongen. Ter wijl ze wel elke morgen even geïnteres seerd komt vragen of we al koorts heb ben. 'Want van de beslisboom moet ik dan thuisblijven.' 'Geen koorts,' schreeuwen we tegenwoordig 's mor gens vroeg als ze langskomt. Een verkoudheid dus, geen corona. Maar dat staat niet op je voorhoofd en ondertussen voel je je dus wel een beetje melaats, vooral buiten de deur. Want al komen we bijna nergens, daar waar we komen, school, een enkele per se nood zakelijke winkel, daar vinden ze het toch niet gezellig als je hoestend en proes tend naast hen staat. En je schreeuwt ook niet steeds: geen corona! Bovendien, welk geloof zou ik er zelf aan hechten als iemand naast mij dat zei? vrijdag 16 april 2021 GO Renee (35 jaar) kreeg eerste prik in februari. Marrie (70 jaar) kreeg eerste prik in maart Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5