Niemand weet wanneer aanleg duinpromenade begint 7 STRANDRIT NAAR AMELAND SPONSORACTIE KNRM 370 kilometer fietsen over het strand. Ga er maar aan staan. Zes fanatiekelingen zijn gisterochtend bij zonsopgang vertrokken voor een fietstocht van Cadzand naar Ameland. Daarmee halen ze geld op voor de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM). 11111/ De zes mountainbikers zijn allemaal woon achtig in Goes en om geving. Rob en Ad Spelier, Antwan de Punder, Mattijs Bordui, Eelco Mosselman en Edwin Franse fiet sen regelmatig samen en namen vele jaren deel aan de Ride for the Roses. ,,Deze rit gaat niet meer door", aldus Ad Spelier bij de start aan het KNRM-station in Cad zand, om iets voor 7.00 uur. ,,Dus gingen we op zoek naar een ander goed doel. We kwamen als Zeeu wen en liefhebbers van watersport uit bij de KNRM. We bedachten een passende fietstocht langs de kust van Nederland, van zuid naar noord. We hebben het idee voor gedragen aan de KNRM en zij wa ren gelijk enthousiast. Ze hebben ook het overzetten van eiland naar eiland, tussen Texel, Vlieland, Ter schelling en uiteindelijk Ameland voor ons geregeld. Het bleek dat het station Ameland toe is aan een nieuw boothuis en daar hopen we nu voldoende geld voor op te ha len." De laatste weken hebben de mannen voor deze moeilijke rit getraind, vertelt Ad. ,,We hebben vooral de paalhoofden op Walche ren getest. Hier aan de kant van West-Zeeuws-Vlaanderen zijn het er ook veel. Soms kunnen we er met de fiets door, bij andere moe- Soms moeten we de fiets over de paalhoofden heen tillen ten we de fiets erover tillen, maar het is altijd even afstappen. Op deze manier is een gemiddelde snelheid van twintig kilometer de hoogst haalbare. Onze fietsen zijn er klaar voor. We hebben geen ve rende voorvork en de banden heb- ben geen profiel zodat we niet in het zand zakken. Toch zal het nog een hele uitdaging worden." Een hele uitdaging, zo noemde burgemeester Marga Vermue van Sluis de tocht. Als een van de spor tiefste burgemeesters van Neder land, fietste ze de eerste route, over het West-Zeeuws-Vlaamse strand, mee met de mannen. ,,Tot in Breskens? Geen idee, ik heb om negen uur al een vergadering", vertelde ze. Ze wenste de mannen veel plezier en succes bij de uitda ging voor het goede doel en be loofde haar collega van Ameland te bellen om de komst van de Beach Ride aan te kondigen. Overnachting Doneren kan via beachride- forknrm.nl, vanaf 5 tot 300 euro. De KNRM Cadzand heeft ook een crowdfundingssite gelanceerd: https://cadzand.samen- voorknrm.nl. De eerste overnach ting voor de zes mountainbikers is Hoek van Holland. Vrijdag slapen ze op Texel. Als alles goed verloopt, bereiken de mannen zaterdag hun bestemming. De ondernemersvereniging en dorpsraad hebben het college van burgemeester en wethouders on langs gevraagd vaart te maken met de duinpromenade, die tussen de strandpaviljoens De Boekanier en De Strandganger moet komen. Ook de ondernemersvereniging van re- creatiebedrijven, Hiswa-Recron, schaart zich achter die oproep. De duinpromenade is onderdeel van het masterplan Nieuwvliet. Zes an dere projecten, zoals het verkeers veiliger maken van de Sint Bavodijk, krijgen echter voorrang. Dat komt doordat ze mede worden betaald met geld uit de provinciale Regio deal. De ondernemersvereniging, dorpsraad en Hiswa-Recron druk ken de gemeente op het hart dat van uitstel geen afstel mag komen. ,,We zien geen enkel initiatief de duin promenade te ontwikkelen", zei Sjaak de Hullu deze week tijdens een commissievergadering. Volgens de voorzitter van de ondernemers vereniging reageert Sluis nauwelijks op vragen over de voortgang. Wet houder Peter Ploegaert verschafte tijdens dezelfde vergadering iets van duidelijkheid. Hij snapt de te leurstelling dat de duinpromenade niet bij de eerste projecten van het masterplan zit. ,,Dat is een hard ge lag." Overigens meldde Ploegaert dat met de aanpak van de twee strand opgangen bij De Boekanier en De Strandganger wordt voorgesorteerd op de aanleg van de strandprome- nade. ,,Maar wanneer de strandpro- menade komt, daar durf ik geen tijdstip aan te verbinden." vrijdag 16 april 2021 VL 370 kilometer strand voor de boeg Wilma Valk Cadzand-Bad Rob Spelier, Ad Spelier, Antwan de Punder, Mattijs Bordui, Eelco Mosselman en Edwin Franse (vlnr) staan startklaar voor hun rit voor de KNRM van Cadzand-Bad naar Ameland. Burgemeester Marga Vermue (op de rug gezien) fietst de eerste kilometers mee. fotos anne hana -Ad Spelier JllUfelJI En weg zijn ze voor hun rit over de stranden naar Ameland. Het blijft onduidelijk wanneer de aanleg van de duinpromenade in Nieuwvliet kan beginnen. De Sluise wethouder Peter Ploe- gaert vertelde dat deze week tij dens een commissievergadering van de gemeenteraad. ,,Ik snap de teleurstelling." Bob Maes Nieuwvliet lijkeNederiandse Redding Maa' .ftaj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55