O CD O En de Zeeuwse 'mystery-startlocatie' van «cjivmr 14 ZEELAND De zestienjarige wielrenster uit Sint-Maartensdijk wil graag prof worden. Bij het team TalentNED hoopt de tweedejaars nieuwelinge een volgende stap in de goede richting te zetten. Daar moet ze wel voor verhuizen. WIELRENNEN TALENT Programma Ontslagen Eigenlijk beseft ze het zelf nog niet, maar na de zomervakantie verhuist Julia Lindhout (16) naar Enschede, om samen met vijf an dere beloftevolle wielrensters het TalentNED wielerteam te vormen. ,,Dat verhuizen was nog wel een dingetje'', vertelt ze. Het begon met een berichtje van wielertrainer Stefan van Klink, de coach die samen met Roxane Kne- temann het technisch hart van de nieuwe formatie vormt. Daarna volgde een videogesprek, waarin Van Klink de plannen uitlegde en de interesse bij de tweedejaars nieuwelinge polste. Het hoofd van Lindhout plofte bijna uit elkaar. „Zoveel informatie." Ondertussen heeft ze al een kijkje genomen in haar toekomstige woning, waar al- les om topsport en scholing draait. In het voormalige bankgebouw zijn ook beloftevolle schaatsers en mountainbikers gehuisvest. Lind hout gaat straks een kamer delen met een ploeggenote. ,,En we moeten zelf koken en zelf was sen.'' De jonge Smerdiekse probeert alvast in de keuken van haar moe der de kunst af te kijken. Het voelt voor haar allemaal als een avon tuur. ,,Ik ga er naartoe met een Ik ga er naartoe met een aantal recepten, waarvan ik hoop dat iedereen ze lust stuk of wat recepten, waarvan ik hoop dat iedereen ze lust.'' Er volgt een spontane lach. „Gelukkig heb ben we ook een voedingscoach in de begeleiding." Bij TalentNED wordt niets aan het toeval overge laten. Zowel het materiaal als alle omkadering is optimaal verzorgd. Van de rensters wordt vooral ver wacht dat ze ambitie meebrengen. Daar zal het bij Lindhout niet aan liggen. „Natuurlijk wil ik de top bereiken en het beste uit mezelf halen. Mijn droom is profrenster worden.'' Samen met pa Lindhout zit al vanaf haar achtste op een koersfiets. Ze heeft het niet van een vreemde. Pa Hans was een verdienstelijk amateur, totdat hij kreeg af te rekenen met gezond heidsproblemen. Bij de liefheb bers fietste hij toch nog elf over winningen bij elkaar. Vandaag de dag trainen ze geregeld samen, va der en dochter. Pa is aangeschoven bij het gesprek. Lachend: ,,Samen trainen wordt steeds minder leuk. Het kost telkens meer moeite om er niet door haar afgereden te wor den.'' Soms traint Julia Lindhout ook samen met de één jaar oudere Britt de Grave uit Tholen. In de praktijk is dat vaak lastig. ,,Ze heeft andere trainingsschema's dan ik.'' In haar nieuwe omgeving vindt Lindhout straks trainingsmaatjes uit hetzelfde team. Ze voelt zich bevoorrecht dat ze daar voor ge vraagd is. ,,Samen in een huis wo nen met meiden die hetzelfde doel voor ogen hebben; zoiets is uniek en vind je nergens anders.'' Vorig seizoen kwam Lindhout op de ra dar bij Van Klink, hoewel er van wege corona bijna geen koersen waren. Ze reed sterk in een drie- Bij de bekendmaking van Goes als finishplaats, drie weken geleden, wilde het college van B en W in Veere nog graag dat de startplek ge heim bleef. Onder het mom van: als de coronacijfers nu tegenvallen en bijna alles nog op slot zit, is het aan de inwoners niet te verkopen dat er aan het begin van de zomer een evenement is waarbij mogelijk ook publiek aanwezig is. De organisatie van de ZLM Tour had daar begrip voor. Ook de exacte routes van de etappes in Limburg en West-Bra bant van 11, 12 en 13 juni bleven nog 'geheim' en zijn dat nog steeds. Die worden waarschijnlijk in één van de komende dagen bekend. Met publiek Gisteren durfde burgemeester Rob van der Zwaag toch openbaar te maken dat het hart van Veere de mystery-locatie is. ,,We zijn blij dat de tweede etappe van de ZLM Tour start vanuit Veere", zei hij. ,,Het is een mooie gelegenheid om onze gemeente van een sportieve kant te laten zien. Hopelijk gaan de ont wikkelingen met corona de ko mende maanden de goede kant uit, vrijdag 16 april 2021 GO In de Keuken Kampioen Divi sie staan van avond drie duels met Zeeuwse in vloeden op het programma. Jan Poortvliet zit om 20.00 uur voor het eerst op de bank bij FC Eindhoven, dat tegen Jong Ajax speelt. Het NAC Breda van Yassine Az- zagari gaat op bezoek bij Roda JC en Ju lius Blieks FC Dordrecht treft in eigen huis hekkensluiter FC Den Bosch. 3 SV Meppen, de club van de Terneuzense spits Tom Boere, heeft trainer Torsten Frings ontsla gen. De voor malig topmid- denvelder wordt verant woordelijk ge houden voor de tegenvallende resultaten. Meppen, waar Boere sinds de winterstop speelt, staat op het derde ni veau van Duits land maar drie punten boven de degradatie- streep. a co Droom leidt Lindhout naar Enschede Ben van den Aarssen Sint-Maartensdijk - Julia Lindhout Het historische centrum van Veere is op donderdag 10 juni de startlocatie van de tweede etappe van de ZLM Tour, de vijf daagse wielerkoers door het zuiden van Nederland. Die dag wordt min of meer de route ge reden van de Tacx Pro Classic, die juist in 2021 niet door kon gaan. De finish van de etappe is in Goes. Roeland van Vliet Veere In 2019 was Heinkenszand finishplaats in de ZLM Tour. Dylan Groene- wegen won. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42