10 ZEELAND Nu restaurants nog een poos de deuren gesloten moeten houden, blijft deze krant chef-koks een podium geven. Wel vullen we de rubriek Zeeland Eet in 2021 anders in. We vragen aan chefs om hun signatuurgerecht te bereiden. Vandaag: Bianca Baake van osteria risotteria Castafiore in Vlissingen maakt risotto con asparagi verde e taleggio. isotto is geurig, smeuïg en warm. Maar let op, bij I het bereiden heb je tus sendoor geen tijd om een deel van je favoriete I Netflixserie te kijken. Dit Ltypisch Italiaanse rijstge recht vraagt aandacht en geduld. Bianca Baake, eigenaresse van osteria risotteria Castafiore heeft zich erin gespecialiseerd. Ze noemt zichzelf risottofan. ,,Je kunt voor de smaak eindeloos veel ingrediën ten gebruiken. Paddenstoelen, citroen en knoflook, truffel, worst en pecorino. Of rode bieten, je krijgt dan een roze, cy- claamkleurige massa. Omdat het lente is, kies ik voor groene asperges en taleggio, een Italiaanse kaassoort.'' Bianca heeft een Italiaanse moeder. De liefde voor het land met de rijke keuken brengt ze in haar osteria risotteria over op haar gasten. ,,Een osteria is een klein drink- en eetlokaal, een risotteria is een risottorestaurant. Met deze combinatie bieden we een breed aanbod. Risotto is een primo, een voorgerecht. We hebben altijd drie varianten op de kaart die maandelijks wisselen. Als we straks weer open mogen, worden dat er vijf.'' De beste rijstsoorten voor risotto zijn 'superfino': arborio, carnaroli, vialone, nano, baldo. De rondkorrelige rijst wordt eerst in boter of olie aangezet. Daarna wordt steeds wat bouillon toegevoegd tot RECEPT hij al dente is, pas dan gaan de ingrediën ten erbij. ,,De risotto is goed zodra de kor rel zacht is, maar toch een lichte bite heeft'', zegt Bianca. ,,Is de binnenkant hard en droog, dan moet er meer bouillon bij. In deze fase is het belangrijk dat de massa wel vochtig is, maar niet te nat. Houd er rekening mee dat de rijst ook wat nagaart.'' Bianca test de stevigheid met een hou ten lepel. ,,Als je de massa naar de zijkant van de pan kunt schuiven, zonder dat het er droog uitziet, is de risotto goed. Het is dan iets dikker dan vla.'' Zelf heeft Bianca leren koken van haar nonna, haar oma. ,,Maar met een beetje oefenen kan iedereen het'', zegt ze. ,,Ik geef workshops voor wie het graag wil le ren.'' vrijdag 16 april 2021 'Met een beet j e oefenen kan iedereen het maken' Bianca Baake van Castafiore in Vlissingen heeft zich gespeciali seerd in risotto. ,,We hebben al tijd drie varian ten op de kaart die maandelijks wisselen." foto s DIRK-JAN GJELTEMA Elian van 't Westeinde Risotto met groene asperges en taleggio Ingrediënten: 500 gram risottorijst, 350 gram groene asperges, 2 fijngesneden sjalotten, 2 tenen fijngesneden knoflook, 1 stengel fijngesne den bleekselderij, 2 liter groentebouillon, 1 scheut olijfolie, half glas witte wijn, 250 gram taleggio in grove blokken, 100 gram geraspte Parmezaanse kaas, zout en peper. Bereiding: Was de asperges. Haal aan de onder kant een stukje weg. Snijd de asperges in stukken van 3 cm en blancheer 3 minuten. Laat uitlekken op keukenpapier. Houd de punten apart. Breng de bouillon aan de kook en laat hem daar. Elke lepel bouillon die je straks aan de rijst toevoegt, moet heet zijn. Neem een pan met dikke bodem en smoor de sja lotten, knoflook en bleekselderij met zout en peper circa 2 minuten. Voeg de rijst toe. Roer 3 minuten regelmatig en rustig met een pollepel over de bodem van de pan zodat alle korrels een vetlaagje krijgen. Blus af met witte wijn en laat die opnemen. Voeg enkele soeplepels hete bouillon toe. Roer rustig, om de rijst de bouillon te laten opnemen. Schep vanaf nu telkens bouillon bij het mengsel. Test na 15 minuten of de rijst beetgaar is. Voeg de asperges, taleggio en de helft van de Parmezaanse kaas toe. Verdeel de risotto over de borden en strooi de rest van de Parmezaanse kaas eroverheen Decoreer met asperge punten. A Risotto con asparagi verde e taleg gio a la Bianca. Risotto vraagt aandacht en ge duld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38