Raad Vlissingen heeft last van vaagheid in visie voor de Spuikom Ook Goes steekt hand op voor opvang asielzoekers 6 Nieuwland krijgt meer te zeggen over de Trekdijk Van overlast naar overwinning met vurige pleidooien De mooiste kant van een skate board is de onderkant. Die is vaak kleurrijk versierd. Het meest bij zondere skateboard van Middel burg is sinds gistermiddag in bezit van wethouder Chris Dekker. Dek ker kreeg van skaters een board met de tekst Free WIM, en foto's van het skatepark WIM in de Veerse Poort dat vanwege geluidsoverlast is ge sloten en moet verdwijnen. Op het board staat ook het cijfer 13.119: het aantal handtekeningen dat is gezet onder een petitie voor het behoud van een skatepark in Middelburg. Tijn Anderson, die de petitie op- We hebben nu nergens meer om naartoe te gaan. Wilt u helpen? zette, overhandigde het skateboard aan wethouder Dekker. Die waar deert de manier waarop jongeren zijn opgekomen voor wat zij be langrijk vinden. Zoals Tijn in de pe titie schreef: 'Voor de skatecommu- nity betekent dit skatepark heel veel en nu hebben we nergens meer om naartoe te gaan. Wilt u helpen?' Die hulp kregen de skaters ook. Want na jaren van discussie en ge doe over de overlast die ze veroor zaken op de huidige baan, hebben ze met een massaal gesteunde handtekeningenactie en vurige pleidooien voor hun sport de pu blieke én politieke opinie omge draaid in hun voordeel. Mooi nieuw skatepark Alle 29 gemeenteraadsleden stem den gisteravond in met een voorstel om zo snel mogelijk en mét hulp van de skaters zelf op een andere plek een mooi nieuw skatepark aan te leggen. Dat het skatepark ver dwijnt op de huidige plek, dat kon de raad niet tegenhouden. In ruil daarvoor trekt de raad wel geld uit voor een nieuw skatepark. En dat moet al dit jaar klaar zijn. Die haast is belangrijk, omdat omwonenden van de huidige ska- tebaan hebben beloofd dat zij de ge luidsoverlast nog tot het einde van het jaar zullen accepteren, als het daardoor lukt de skaters tegemoet te komen. De baan is nu dicht, maar mag weer open als er zicht is op een nieuwe. En die is er nu dus. Speelplek Om problemen met een nieuwe skatebaan te voorkomen en daar een park van te maken dat kan mee groeien met de toenemende popu lariteit van de sport, worden de ska ters en mogelijke omwonenden nauw betrokken bij keuze voor de locatie, de inrichting en de voorzie ningen. Zodra het nieuwe skatepark klaar is, gaat de huidige baan in de Veerse Poort definitief dicht. Op die plek kan een ander soort speelplek wor den gemaakt, die voor minder over last zorgt voor omwonenden, maar waar kinderen uit de buurt wel fijn kunnen spelen. Alleen meepraten De inwoners mogen nu ook hun mening geven over de duur zaamheid van de bebouwing, de verkeersveiligheid, de route voor het landbouwverkeer en de aan leg van een zonnepark. Overigens betekent dit niet dat de inwoners ook mee mogen beslissen, waarschuwde Tony Noom van de Christenunie. ,,Ze mogen alleen meedenken om de gemeente zo informatie aan te reiken." Veel fracties vonden het voorstel voor 'visie-uitgangspunten' wat te vaag. Maar wethouder Sem Stroos- nijder liet weten dat dat nou juist de bedoeling was. Vlissingers die te gen de zomer in een klankbord groep zitten, mogen al hun ideeën spuien zonder van tevoren aan een reeks voorwaarden vast te zitten. Dat er een voorziening als toeristis- tisch-recreatieve trekker in de Spui- kom komt, is overigens de bedoe ling. De Spuikom moet tenslotte een verbindende brug tussen bou levards en binnenstad worden (zie verhaal op pagina hiernaast). Stroosnijder onderstreepte ook diverse keren dat Vlissingen geen enkele verplichting aan geen enkele ondernemer heeft. De uitbater van een bestaand casino aan het Arse naalplein is uitgenodigd om mee te praten over mogelijkheden van een nieuw gokpaleis in de Spuikom, maar krijgt geen voorrang. Als an dere entrepreneurs met een haal baar plan voor door raadsleden ge- noemde voorzieningen als een ska- tebaan, ijsbaan of binnenspeeltuin komen, krijgen die ideeën evenveel kans. Kris van Wezel (50Plus) ziet graag woningen in de Spuikom ver schijnen. Hij sloot zelfs een woon toren niet uit. Voorstellen voor hui zenbouw zijn niet bij voorbaat kansloos, stelde Stroosnijder. Hij ging niet mee met SGP'er Cor Tromp die aanleg van een geheel groen park niet wil uitsluiten. ,,U heeft als raad zelf in de grondex ploitatie vastgesteld dat we een deel van de voorbereidingskosten terug willen verdienen bij het ontwikke len van de Spuikom. Dat moet wel bij iedereen bekend zijn." GOES Goes krijgt waarschijn lijk weer een asielzoekerscen trum. Burgemeester en wet houders willen de gemeente voordragen voor de vestiging van een locatie voor honderd vijftig tot driehonderd asiel zoekers. De gemeenteraad moet er nog mee akkoord gaan. Waar het eventuele nieuwe asielzoekerscentrum gaat ko men, is nog niet bekend. Goes had tussen 2010 en 2019 een asielzoekerscentrum aan de Albert Plesmanweg. Dat is in middels afgebroken, maar het terrein is nog vrij. Volgens burgemeester Margo Mulder zijn echter verschillende loca ties in beeld. ,,Daar gaan we eerst onderzoek naar doen.'' Volgens Mulder is in het verle den gebleken dat er in Goes draagvlak is voor een asielzoe kerscentrum. ,,150 tot 300 mensen is ook een schaal die goed bij onze gemeente past'', vindt ze. Als het asielzoekers centrum er komt, blijft het waarschijnlijk vijftien jaar. Het zou open kunnen gaan in 2024. Middelburg meldde eerder dit jaar in te zijn voor een nieuw asielzoekerscentrum. MIDDELBURG Ze wilden meer te zeggen krijgen over het be drijventerrein naast hun dorp en dat recht krijgen de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland ook. En niet alleen over het eer ste stuk dat bebouwd gaat wor den, maar ook over wat er in de jaren erna gaat gebeuren met de rest van het gebied. Daar heeft een meerderheid van de gemeenteraad gister avond voor gezorgd. LPM, GroenLinks, PvdA, D66, SP en Fractie Onderdijk willen dat de mening van de dorpsbewoners zwaar meeweegt in de ontwik keling van het bedrijventerrein Trekdijk. Aanvankelijk zouden ze alleen mogen meepraten over de uit straling van de gebouwen, het groen en het water. Dat vond met name de Werkgroep Trek- dijk, die bestaat uit dorpsbewo ners, veel te weinig. ,,Alles is re levant voor ons", benadrukte hun woordvoerder J ohn de Rijke eerder deze week nog. Deze boodschap is overgeko men bij de gemeenteraad. De in richting van het ene deel heeft invloed op het andere deel, be seft de raad. Zeker omdat het be drijventerrein tussen het dorp en de snelweg komt en de in richting van een deel van het ge bied ook het zicht op de bedrij ven kan verminderen. Het gaat daarbij met name om 8,8 hectare aan de zijde van de Trekdijk, waar een boomgaard zou moe ten komen. vrijdag 16 april 2021 WA Tijn Anderson kreeg 13.119 handtekeningen voor zijn petitie tegen de sluiting van skatepark WIM in Middelburg. Hij overhandigde die aan wethouder Chris Dekker in de vorm van een bestickerd skate board. FOTO LEX DE MEESTER Middelburg -Tijn Anderson in petitie Er moet een slechtweervoorzie- ning in de Spuikom van Vlissin gen komen. Dat had van de Vlis- singse gemeenteraad duidelij ker in de uitgangspunten voor een op te stellen Visie Spuikom mogen staan. René Hoonhorst Vlissingen De petitie van FREEWIM0118 doorTijn A. is op 15-04-2021 Ondertekend Nieuw park voor skaters en oude baan weer open De skaters in Middelburg kun nen de teleurstelling over de sluiting van hun skatepark snel achter zich laten. Ze krijgen nog voor het einde van het jaar een nieuw skatepark. En intussen mogen ze ook hun oude baan weer op. Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34