II ZEELAND 3 AAN DE CORONAREGELS vrijdag 16 april 2021 De voetbalschoenen, ïn alle Meuren, worden-weer aange trokken voor- een - onderlinge wedstrijd. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN stand. Als er iemand verkouden is of andere klachten heeft, blijft hij thuis." Het is wel even een dilemma ge weest, wel of niet gaan voetballen. De voetbalharten - die sneller gaan kloppen bij alleen al de gedachte aan een partijvorm - winnen het toch van de door het kabinet bepaalde maatregelen. Door het virus is het leven al ruim een jaar anders, maar deze wedstrijden zorgen toch voor een beetje een nostalgisch gevoel. Zo was het dus vóór corona. ,,Het mooie is wel dat iedereen ontzettend gretig is. Er is een bepaalde groep voetbal lers die heel graag wil. Nogmaals, we zijn voorzichtig, ook omdat we het niet voor elkaar willen verpesten." Veel spelers zijn sinds een tijdje weer aan het trainen bij hun club. Anderen mogen dat niet vanwege hun leeftij d of bij hun club blijkt het onmogelijk om trainingen te hou den. Voor die laatste groep zijn de 'il legale wedstrijden' een uitkomst. Het niveau van veel spelers is hoog. ,,Veel jongens horen bij de top van Zeeland", zegt de woordvoerder, die geniet van de onderlinge potjes. ,,Stel je voor, dat we van al die gasten één selectie zouden maken. Dan zou je echt een mooie ploeg hebben. Maar dat gaat niet gebeuren." Want als straks alles weer nor maal is, gaat iedereen weer zijn ei gen weg. En kunnen veel Zeeuwse voetballers hun hobby weer legaal beoefenen. Bij de supermarkt lopen de mensen dichter op elkaar dan hier op het voetbalveld - voetballer spelverdeler. ,,Die discussie in de tweede helft? Dat hoort er ook bij. Toch?" Ja, eigenlijk wel, al is het wel weer even wennen, na zo'n lange voetbal- loze periode. Tegelijkertij d is het ge nieten geblazen, om weer eens een wedstrijd te mogen aanschouwen, ook al staan alleen de eer en een vir tuele Corona Cup op het spel. Toe schouwers zijn er niet, of het moe ten de jonge kinderen zijn die op het veld ernaast aan het voetballen zijn en af en toe naar de grote mannen kijken. Ze zien hoe er elf tegen elf wordt gespeeld. Zonder scheids rechter, zonder assistenten met een vlag, zonder gelijkende tenues, zon der cornervlaggen, maar wel met elf fel oranje hesjes om de ene van de andere partij te onderscheiden. We mogen er best over schrijven, als we maar niet vertellen waar en wanneer het plaatsvindt. ,,Want wat we doen mag eigenlijk niet en we hebben geen zin in gezeik of een boete", zegt een dertiger. De voet ballers missen hun sport en komen auto en rijden naar de volgende lo catie, waar ook meer dan voldoende animo blijkt te zijn. Een wedstrijd spelen is qua aantallen geen pro bleem; beide teams hebben ook een paar wisselspelers. Een groep Zeeuwse voetballers is klaar voor een wedstrijd. ook in actie omdat ze fit willen blij ven. Die rondjes op de hardloop schoenen, daar zijn de meesten wel klaar mee of simpelweg niet voor in de wieg gelegd. Na twee - door co rona - niet uitgespeelde seizoenen, hopen ze dat vanaf deze zomer alles weer normaal wordt. Twee of drie keer per week trainen bij hun club, een lekkere voorberei ding op het nieuwe seizoen draaien, wedstrijden spelen met publiek langs de kant, goals maken en over winningen vieren. Dat al die spelers van verschillende clubs nu wekelijks samen op het veld staan, dat kan niet echt kwaad vinden ze. In de buiten lucht is de kans om besmet te raken We zijn voorzichtig, ook omdat we het niet voor elkaar willen verpesten voetballer toch heel klein? ,,Bij de supermarkt lopen de mensen dichter op elkaar dan hier op het voetbalveld", zegt een verdediger (23). Wat ook opvalt: voor de één is het een redelijk vrijblijvend partijtje, voor de ander een echte test. Om schakelen na balverlies blijkt niet voor iedereen noodzaak, sommigen wandelen rustig terug naar eigen helft. Tegelijkertijd trekt een 35-ja- rige linkspoot een sprint van zo'n 80 meter, voorkomt een tegentreffer en trekt meteen weer ten aanval. Met zijn fitheid zit het wel goed. Het ge hijg van sommige mindere goden is duidelijk hoorbaar, aan de rand van het veld wordt geregeld met één vin ger tegen een neusgat wat snot uit het andere neusgat verwijderd. En door! De ene groep voetballers werkt met een WhatsApp-groep, bij de an dere locatie is het een verzendlijst. ,,Wie afhaakt komt onder aan de lijst te staan", legt een van de organisato ren uit. ,,Anderen nemen hun plek in. Er zijn genoeg voetballers die mee willen doen." We pakken de Nauwelijks discussie De hesjes zijn verdeeld en ook hier lopen voetballers van alle niveaus door elkaar heen. Jongens die jaren lang in de jeugdopleiding van een profclub rondliepen, spelen samen met of tegen jongens die in de derde of vierde klasse uitkomen. De jong ste spelers zijn zestien, de oudste voetballer heeft zijn dertigste ver jaardag een paar jaar geleden al ge vierd. Wat opvalt op locatie twee: er is nauwelijks discussie. En als een vrije trap van net buiten het straf schopgebied moet worden geno men, dan wordt één van de tieners aangewezen om 'm te nemen. ,,Dat is goed voor zijn zelfvertrouwen." Wedstrijden spelen in coronatijd gebeurt in Zeeland al maanden. Eerst op één locatie, tegenwoordig op twee. ,,De maatregelen zijn de af gelopen maanden ook wel wat ver soepeld", vertelt een Goese voetbal ler, die vrijwel altijd van de partij is. Hij wil best met zijn naam in de krant, zegt hij, maar hij ziet daar later toch van af. ,,Ik ben 28 en mag dus ei genlijk alleen in een groepje met vier man voetballen. Het is echt niet zo dat we alle regels aan onze laars lappen. Iedereen gebruikt zijn ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31