s? Huizengekte, we doen er aan mee T Celstraf en opname voor Middelburger üT"* WtèÈmm Mondkapje mm 2 'ILLEGALE' WEDSTRIJDEN EVEN LAK /erenic ga na afloop van de training meteen naar huis Commentaar otale gekte op de huizenmarkt. De prijzen breken record na record. Ze maken jongeren die op zichzelf willen gaan wonen, machteloos. Maar we doen er allemaal aan mee. Nog niet zo lang geleden begon je als jongere in een huur- flat. Na een paar jaar kocht je je eerste huis. Helemaal geen gekke start. Maar zo kan het helaas niet meer. Voor een sociale huurwoning kom je niet snel in aanmerking. En huren op de particuliere markt kost vaak nog meer dan de aflossing van een hypotheek. Daar sta je dan. Dan maar kijken naar een koophuis. Velen kunnen niet meer lenen dan pakweg twee ton. Daarvoor is nauwelijks iets te vin den en dus blijven veel jongeren gedwongen langer thuiswo- nen. Onwenselijk. De oplossing: bouw meer huizen. Snel gezegd, niet eenvou dig gedaan. Zeeland wil de komende jaren bestaande huizen aanpassen en nieuwe neerzetten. Niet alleen huizen met een tuin, maar juist ook gelijkvloerse woningen. Dat zorgt voor doorstroming. Allemaal zeer noodzakelijk, maar dat biedt geen oplossing voor vandaag. Over één oplossing wordt niet gesproken: gun jongeren een betaalbaar huis. Ga niet voor de euro's. Verkopers en make laars kunnen ervoor kiezen niet te verkopen aan de allerhoog ste bieder. Natuurlijk, wie verkoopt moet ook iets terugkopen. Maar die heeft het financieel vaak makkelijker dan starters. Verkopers en makelaars kunnen ervoor kiezen niet te verkopen aan de allerhoogste bieder De rechtbank in Middelburg heeft donderdag de 40-jarige M. C. uit Middelburg een gevangenisstraf opgelegd van 357 dagen waarvan 90 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Daarnaast komt C. onder toezicht van de re classering te staan en moet hij wor den opgenomen in een kliniek. In de avond van 18 juli vorig jaar ging het niet goed met C. Hij was gevallen, had veel pijn en sloeg zwaar gefrustreerd een lamp aan diggelen. Bijgelicht door een lampje dat op zijn buks zat raapte hij de scherven bij elkaar en richtte de buks, al dan niet per ongeluk, op zijn moeder. Bij het welterusten wensen had hij zijn vingers tegen haar voor hoofd gedrukt en was een van zijn ALMANAK De Hulster verslaggeefster heeft een flinke collectie mondkapjes aangelegd. Ze kijkt wat er bij haar kleding past of wat haar bestemming is. Zo doet een kapje met cavia's of koalaberen het leuk op basisscholen en voor een opdracht tijdens Pasen droeg ze spiegeleieren. Veel vingers in haar oog terechtgeko men. C. lijdt aan meerdere stoornissen en moet volgens deskundigen ver- De officier van justitie eiste tbs met voorwaarden en dat was ook het advies van deskundigen minderd toerekeningsvatbaar wor den geacht. De officier van justitie had tbs met voorwaarden geëist en dat was ook het advies van de deskundigen. De rechtbank is echter van mening dat de opgelegde straf minder in grijpend is en dat tbs in C.'s geval ook niet proportioneel is. kapjes zijn inmiddels gewassen, behalve eentje: het lijkt nooit het moment te zijn voor feeste lijke discoballen. „Waarom heb je die dan gekocht?", vroeg een vriendin. Toen ze antwoordde hoorde ze zelf de rare gedachte kronkel: ,,Voor als ik een feestje had." Gratis cursus Thuis op internet Asfaltering uitgesteld De asfaltering van de Ti- voliweg begint niet vrij dag, maar zaterdag. Reden voor de dag ver traging is een coronage- val in het asfalterings- team. Een ander team neemt de klus over. Za terdag wordt vanaf de Glacisweg tot aan de N290 de bovenste laag asfalt aangebracht. Op maandag worden tussen de Glacisweg en Vers winkel Tivoli de rioolput- ten gemetseld en wordt op het geasfalteerde deel de wegmarkering aange bracht. De Tivoliweg is die dagen (deels) afge sloten voor verkeer. Dins dag is alles klaar en is de weg weer open. IJZENDIJKE Folkloristische Dag weer afgelast Siïifé; mm De voorzet komt van de rechter flank, de aanvaller deelt een licht duwtje uit, waardoor zijn tegenstan der op de bal valt en die met zijn arm raakt. Strafschop? Een scheidsrech ter is er niet, dus is er deze middag alle ruimte voor discussie. Die ruimte wordt door sommige voet ballers ook gepakt. Minutenlang wordt er gediscussieerd over wel of geen penalty. ,,Gaan we handballen of zo?" Sommige spelers vallen theatraal voorover op het kunstgras, in een poging te laten zien dat de verdedi ger hier echt niks aan kon doen, dat hij zelfs een vrije trap zou moeten krijgen. Eind van het liedje: de bal wordt op elf meter gelegd en feilloos langs de boomlange doelman ge schoten. ,,Zo gaat dat hier soms", zegt een speler van een derdeklasser later. „Twintig minuten voetballen, zeventig minuten discussiëren, haha!" Hij overdrijft een beetje, want in de eerste helft is vooral gevoetbald - en ook nog eens op een hoog niveau. Hier lopen weinig koekenbakkers tussen, veel voetballers spelen nor maal in de derde divisie of net daar onder. Anderen hebben een verle den als prof of speelden in de top van het amateurvoetbal. ,,In de eerste helft hebben we ze he-le-maal weg getikt", analyseert een mondige vrijdag 16 april 2021 Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Wil je leren hoe je inter net gebruikt op jouw mo biele telefoon, tablet of laptop? Hoe je kunt beeldbellen of iets be stellen zonder dat je hulp moet vragen aan een ander? Neem dan con tact op met ZB voor de gratis cursus Thuis op in ternet. Je leert in jouw tempo hoe je veilig kunt e-mailen en surfen op het internet. Ook komen so ciale media aan bod. Heb je interesse? Bel op werkdagen naar 0118 - 654000. De ZB stuurt dan het cursusboek op. Voor vragen staat het zelfde telefoonnummer open. HULST Vorig jaar ging het niet door en ook in 2021 is de Folkloristische Dag in IJzendijke afgeblazen vanwege de corona maatregelen. 'De maat regelen laten heel wei nig ruimte. Natuurlijk wil iedereen graag voor uitkijken naar betere tij den en gezelligheid. Voor ons als bestuur van de Folkloristische Dag IJzendijke staat de vei ligheid van bezoekers, deelnemers en vrijwilli gers op de eerste plaats', aldus de organi satie, die wel onder zoekt of er ergens dit jaar een vervangend programma komt. t-'i. ti'i -7- L- .V':: tof Barry van der Hooft sport bewust, houd je aan de spelregels, zo hebben we samen sportplezier Een oproep naar aanleiding van de coronamaatregelen, op een deur bij een Zeeuwse voetbalclub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30