24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Touriya Haoud is terug in Nederland. De voormalig actrice verbleef vijftien jaar in Amerika, herstelde van lymfeklierkanker en heeft nu grootse plannen. Een ontplofte koffiepot, bruine spetters tot op het plafond van het Spaanse vakantie-appar tement en ernaast een bedremmelde André Hazes - de oude, ik zeg het er maar even bij - onder de brandwonden. De eerste aflevering van de nieuwe documentaire serie Kleine Jongen op NPO 3 had gisteravond niet treffender kunnen beginnen dan met deze homevi deo uit het privéarchief van de Hazesjes. Zelden trof één enkel beeld zó de kern van Neerlands bekendste showbizzfamilie. Een overduidelijk getraumatiseerd gezin, waar nooit iets normaal gaat en moeder en kinderen in wisselende samenstelling rollend met elkaar én met anderen over straat gaan. Maar zelf spelen ze altijd met verve de vermoorde onschuld. Neem nu alleen al het gedoe dat er weer is ont staan over deze docuserie. Kleine Jongen was giste ren nog niet uitgezonden of dochter Roxeanne zette een epistel van drie kantjes online. Dat haar moeder, AvroTros en producent Vincent TV tegen haar uit drukkelijke wens bepaalde beelden hebben gebruikt die zij heeft gemaakt of waar ze het bestaan niet van wist en die ze graag op een zelfgekozen tijdstip had gekeken met haar zoon. Chic is anders, en dat ver wijt mogen alle betrokken partijen zich aantrekken. Maar de hang naar dramatiek en aandacht hoort nu eenmaal evenzeer bij een Hazes als de voorliefde voor de fles. Bovendien moet alles wijken voor dat ene hogere doel: de oude André levend houden en heilig verklaren. Al vroeg ik me tijdens het kijken van de eerste aflevering wel af wie nu de werkelijke hoofdper soon is in Kleine Jongen. André? Of toch zijn weduwe Rachel, die zichtbaar een dikke vinger in de pap heeft gehad bij de samenstelling. Staat de camera niet op haar terwijl ze ontroerd de hand vasthoudt van het wassen beeld van de zanger, dan zien we wel privébeelden van een gelukkig, lachend gezin netje waar humor (én sigaretten, die ook) de boven toon voert. De serie voelt daardoor als een verkapte rectificatie van de legendarische documentaire Zij gelooft in mij, waarin de kijker een heel andere in druk kreeg van de dagelijkse praktijk in de villa in Vinkeveen. ,,Als ik beelden van hem terugkijk, zie ik hem heel veel lachen. Maar je ziet ook de droefenis in zijn ogen. Ik denk dat als hij nu nog had geleefd en ik had met hem gezeten, had ik daar erg op gehamerd: ben je wel gelukkig?'' zegt zoon André, die inmiddels hard op weg is om zijn vader te evenaren, in posi tieve en in negatieve zin. Goede vraag, maar ik ben net zo benieuwd naar het antwoord van Rachel, zoon André en Roxeanne daarop. Geluk is nu eenmaal niet iets dat automa tisch aan de Hazesclan lijkt te kleven. Het leverde een discotheek vol legendarische nummers op, die we vooral moeten koesteren en blijven draaien. Maar de rest is koffieprut. Quote van de dag Ik 'hep Co-ro-na'. Wat een venijnig virus is dat zeg. TERUGKEER TOURIYA HAOUD Het is januari 2020 als Touriya Haoud (nu 43) op de spoedeisende hulp van het ziekenhuis in Los Angeles te rechtkomt. Ze weegt nog maar 48 kilo, haalt amper adem en is flauwgevallen. Een buurvrouw heeft haar wegge bracht. ,,Ik was net op tijd. Mijn orga nen begonnen uit te vallen", zegt ze nu. Haoud krijgt water en bloed transfusies en als de doktoren een bobbel in haar hals ontdekken, volgt een biopsie. Een dag later krijgt ze de uitslag en de diagnose: lymfeklier kanker. ,,Een grote schok, maar het goede nieuws: het was Klassieke Hodgkin, met grote kans op gene- Mijn carrière interesseerde me niet meer toen. Ik was zó verliefd, ik wilde settelen zing. Het lymfoom drukte tegen mijn hart en longen waardoor ik het zo benauwd had gekregen." Haoud werd in Nederland bekend als model en actrice. Ze speelde on der meer in Oesters van Nam Kee, ShoufShoufHabibi! en de series Hart slag en Costa en had een rol in de Amerikaanse film Five Fingers in 2006. In datzelfde jaar vond ze de liefde met de Amerikaanse acteur Greg Vaughan, met wie ze trouwde en drie kinderen kreeg: Jathan (in middels 13), Cavan (11) en Landan (9). Tot eind vorig jaar woonde ze in Los Angeles waar ze aanvankelijk heel gelukkig was. ,,Mijn carrière interes seerde me niet meer. Ik was zó ver liefd. Ik wilde me settelen. Het voelde als een sprookje." Het stel is inmiddels al vijfjaar uit elkaar. ,,Greg kon de scheiding niet Docu Cas van Bakel Soloplaat Woesthoff Heilic - Pauline Wingelaar, bekend uit Gooische Moeders, liep corona op nadat ze Pasen bij haar familie vierde. vrijdag 16 april 2021 'Ik moest mezelf terugvinden' Dennis Jansen 44 j TELEVISIE PowNed brengt een documen taire uit over de aan kanker overleden mari nier Cas van Bakel (34). In You'll Never Walk Alone wordt de strijd van zowel Van Bakel zelf als de mariniers van dichtbij gevolgd. MUZIEK De eerste solo plaat van Di- nand Woesthoff komt op 14 mei uit. Het album heet Luck of Birth, kondigde de voormalig frontman van Kane gisteren aan. Woesthoff werkte met tus senpozen van zo'n vier jaar aan de plaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24