eerste echte prijs worden In Imola is iedereen in de ban van rappe Max Verstappen II 21 Het leek op papier zo'n goed idee van de FIA. Of Verstappen in Imola voor de verandering eens naast Mick Schumacher plaats wilde nemen. Niet meer die persconferenties met twee team genoten, iets meer dynamiek. In het geval van Verstappen en Schumi jr. pakte het echter wat ongelukkig uit. De zoon van nota bene de zevenvoudig wereld kampioen zat er toch wat voor jo ker bij, in de catacomben van Au- todromo Enzo e Dino Ferrari, waar Verstappen bestookt werd met vragen. Logisch, nu er eindelijk weer een geweldig verhaal valt te vertellen. De sport kent zware tijden, zonder fans. Zelfs een iconisch decor als Imola heeft zonder tifosi dezelfde sfeer als de parkeer plaats van Ahoy op een druilerige maandagmorgen. Maar zelden stond Formule 1 er de laatste sei zoenen sportief beter voor na het openingsweekend. Ja, natüürlijk ging in Imola alle aandacht uit naar Verstappen. Dé dominante man in Bahrein. De polesitter en net niet-winnaar, die nog nooit zo krachtig aan een Formule 1-seizoen is begonnen. De gedroomde titeluitdager die dan eindelijk eens van meet af over de juiste wapens lijkt te be schikken, om de oorlog met Mer cedes aan te gaan. Jager Of Charles Leclerc nog een rol in het kampioenschap gaat spelen? ,,Nou, misschien win ik één race. Maar Max is heel snel, hij heeft dit seizoen alle kaarten in han den'', vertelde de Ferrrari-cou- reur. Valtteri Bottas sprak over het feit dat hij en Lewis Hamil ton met Mercedes opeens de ja ger zijn. Jagend op die rappe Hol lander, die 'echt nog wel te pak ken' is. En Sebastian Vettel ging zelfs nog een stukje verder. ,,Max had gewoon moeten winnen in Bahrein'', meldde de Duitser. ,,Max was sneller, Lewis slim mer." Verstappen, Verstappen, Ver stappenEr was amper een cou reur te vinden in Imola die geen woorden aan de titelkandidaat van Red Bull besteedde. Het zegt veel over zijn status, na de ope ner in de woestijn. Van toekom stig wereldkampioen lijkt hij nu definitief getransformeerd tot volbloed titelkandidaat, daar is iedereen het wel over eens na zijn kickstart in Bahrein. Zelfs Verstappen. ,,Hopelijk zien we hier meer van hetzelfde, ik zie geen reden waarom we hier niet weer sterk zouden zijn. Mis schien dat Bahrein een race op zich was, maar ik denk het niet. Laten we hopen van niet." Ik zie geen reden waarom we hier niet weer sterk zouden zijn, zoals in Bahrein In de beeldvorming na Bahrein miste hij nog wel enige nuance. Dat zijn Red Bull Racing nu alom gezien wordt als de snellere par tij, dat gaat er bij hem niet in. Ha milton liet toen immers wat lig gen in de kwalificatie. ,,Lewis maakte een fout, miste het per fecte rondje. Dus dat beeld was wat vertekend. Ze zitten er héél close op, al zullen ze dat zelf niet toegeven." Verstappen heeft er sinds zijn debuut in de Formule 1 altijd slechter voor gestaan, voor aan vang van race twee. En daar komt nog eens bij dat hij ook binnen de eigen gelederen nog genoeg verbeterpunten ziet. Hoe domi nant ook, Red Bull worstelde in Bahrein toch nog wat met de achterkant van de auto, met de motor (temperatuur) en de top snelheid. ,,Dus we kunnen zelf ook nog beter dan wat we heb ben laten zien. Mercedes ook trouwens..." plek als Klaassen. De tackle die Klaiber daarna inzette, leverde hem een spierblessure op. Daardoor ein digde zijn eerste wedstrijd in de ba sis niet alleen voortijdig. De rechts back die vorig jaar bij Utrecht door een schorsing een bekerfinale moest missen, ontbreekt zondag te gen Vitesse waarschijnlijk ook in de Kuip. Zijn vervanger Perr Schuurs stond aan de basis van de openings treffer. Die werd geproduceerd door een andere invaller. Brian Brobbey verving Antony halver wege, ook omdat Ajax in het restant van de eerste helft te weinig af dwong. Brobbey had nog geen vier minu ten nodig om zijn status van super sub waar te maken, door een fraaie en splijtende dieptepass over Lopez te wippen. Ajax leefde weer en leek zelfs langs Roma te glippen toen Tadic de bal in de lange hoek schoof. De vreugde maakte een mi nuut later plaats voor teleurstelling, toen arbiter Anthony Taylor met behulp van het scherm alsnog een overtreding van Tagliafico consta teerde. Ajax joeg door op de winnende maar kreeg aan de overkant de ge lijkmaker om de oren nadat Jurriën Timber uitgleed en Ryan Graven- berch, die wederom teleurstelde, per abuis de bal bij Edin Dzeko bracht. De spits schoof bij de tweede paal raak. Het devies voor Ajax bleef hetzelfde, maar ook na het inbrengen van Oussama Idrissi en Lassina Traoré bleef de tweede Amsterdamse treffer uit. Ajax is klaar in Europa en resteert de jacht op de dubbel, zondag in de beker (tegen Vitesse) en komende week in de eredivisie (Utrecht en AZ). ven. Ik voel me nu goed. We bele ven een mooi en goed sei zoen. Met de finale de keeper. ,,In alle eerlijkheid ben ik een beetje verslaafd aan die work outs in de ochtend op Papendal. Maar ik heb me bij Vitesse ook op gericht uit een sportief dal. Ddt zet me hier ook neer." Pasveer doelt op zijn eerste seizoen bij Vi tesse. Met de ver banning uit de basis, acht duels voor het einde van de competi tie, door toenma lig coach Henk Fra- ser. En het tweede sei zoen, met lange tijd de rol van bankzitter achter de Portugees Eduardo. Uiteindelijk heeft hij zich terug- geknokt. ,,Ik ben na dat eerste jaar opgekrabbeld. Ik heb altijd hard ge werkt. Dat is voor mij de basis. Nu ook. Elke dag weer. Maar ik heb op geestelijk vlak ook nooit opgegeven. Kwaliteit komt dan toch bovendrii- komt alles samen, hoop ik." Vitesse is in de Kuip de underdog. Pasveer vindt dat 'prima'. Maar noem Vi tesse niet een kleine club, die de grote beker kan winnen. ,,We doen het hele seizoen al op twee fronten mee. Ook in de competitie presteren we goed. Onze speelwijze wordt ervaren als aanvallend. Dat wij moeten opboksen tegen Ajax, is helder. Maar dat is toch ook mooi? Ajax had de zware loting, wij niet. Ajax domineert het Neder landse voetbal. Maar wij willen de beste zijn. De beker winnen. Dan is dit toch de mooiste finale om te winnen? Wij zijn niet klein. Wij zijn een underdog met kwalitei ten." vrijdag 16 april 2021 Geen coureur die in Imola zo vaak genoemd wordt als Max Verstappen. De wereld kijkt uit naar zijn tweede optreden, na de sterke opener in Bahrein. Arjan Schouten Imola - Max Verstappen (23) Max Verstappen in Bahrein op het podium. foto epa Invaller Brian Brobbey lobt Ajax naar 0-1 in Rome. FOTO ANP M Remko Pasveer. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21