I Beker moet voor Pasveer zijn 9 20 Ml EUROPA LEAGUE ff KWARTFINALE, RETURN Ajax is er niet in geslaagd zich voor de derde keer in vijf jaar te plaatsen voor de halve finale van een Europees toernooi. Na de nederlaag in Amsterdam, bleven de Amsterdammers steken op 1-1. Kort Nadal sterk, Djokovic klaar Rafael Nadal (foto) heeft bij zijn rentree op de tennisbaan voorlopig meer indruk ge maakt dan Novak Djokovic. Beiden hervat ten deze week op de Monte Carlo Masters hun seizoen nadat ze in februari voor het laatst in actie waren gekomen. Djokovic, de Servische nummer 1 van de wereld, ging gisteren bij zijn tweede optreden onderuit tegen de Brit Dan Evans: 6-4, 7-5. Nadal maakte juist indruk met een afstraffing te gen de Bulgaar Grigor Dimitrov: 6-1, 6-1 Démare wint rit in Valencia De Fransman Arnaud Démare heeft etappe twee van de Ronde van Valencia gewonnen. Het was een rit over ruim 179 kilometer met start en finish in Alicante. In opnieuw slecht weer liep de rit weer uit op een massasprint. Daarin was Démare, die rijdt voor Grou- pama-FDJ, te snel voor de Belg Timothy Du- pont en de Australiër Caleb Ewan. De Aus traliër Miles Scotson, ploeggenoot van Dé- mare, houdt de leiderstrui. Primeur: eerste WK in de VS De wereldkampioenschappen tafeltennis zullen in 2021 voor het eerst worden gehou den in de Verenigde Staten. Houston is aan gewezen als speelstad voor de mondiale ti telstrijd van 23 tot en met 29 november. Met strikte protocollen om een veilige omgeving te creëren voor de deelnemers, meldde de internationale tafeltennisfederatie ITTF. Brommen na kritiek op Kooij De KNVB heeft Roel Janssen (foto, links) van Fortuna Sittard voor één duel geschorst vanwege zijn uitlatingen over scheidsrech ter Joey Kooij. Janssen kreeg zaterdag tegen FC Emmen rood na vasthouden van Paul Gladon. Op het veld gebruikte Janssen vol gens de KNVB beledigende taal tegen de scheidsrechter en na afloop bracht hij Kooij in diskrediet voor de camera's van ESPN. Quote van de dag 'Dat moet hij niet doen, dat is niet verstandig.' Kaarten Stoppen Zeilen EUROPALEAGUE Uitslagen Daarmee ontglipt Ajax niet alleen een kwalificatiepremie van 2,4 mil joen euro. Die weegt bij lange na niet op tegen de sportieve waarde van het bereiken van de halve fi nale. Dat ticket moest van het heel aardige seizoen dat Ajax vooralsnog beleeft, een heel speciale maken, door voor de derde keer in vijf jaar de zo gewenste Europese opmars flink gestalte te geven. Een tweeluik met Manchester United had club van nog meer aantrekkingskracht en spelers van extra ervaring voor zien. Ten Hag zei woensdag nog: 'We bouwen aan een ploeg die rijp is om met de grote ploegen in Europa te wedijveren.' In dat plaatje had een kwalificatie gepast en gezien het ni- veau van de opponent misschien ook wel gemoeten. Roma mag dan groot zijn van naam, een wonder- ploeg is het dit hele seizoen al niet. De opbouwende kwaliteiten van de verdedigers waren in het twee luik van een bedroevend niveau. In het thuisduel profiteerde Ajax daar - ondanks de goal van Davy Klaas- sen - te weinig van. En in het Stadio Olimpico schonk doelman Pau Lo pez Ajax een uitgelezen kans op de 'gelijkmaker'. Antony kon simpel onderscheppen en Klaassen bedie nen, maar de topaankoop van Ajax kreeg de bal van dichtbij door toe doen van Amadou Diawara niet in het halflege doel. Roma had toen al een uitgelezen kans op de openingstreffer gemist. Na een paar minuten gaf Ajax Lo renzo Pellegrini in een counter vrij baan naar de herstelde Maarten Ste kelenburg. Het schot van de Itali aanse international miste uiteinde lijk kracht en richting. Sean Klaiber, de enige die Pellegrini volgde, vond bij zijn eerste oversteek Dusan Ta- dic, maar hij miste vanaf dezelfde Elke ochtend zit hij in de fitness ruimte. Vaak nog in het schemer duister. Dan werkt hij zich in het zweet op de spinningbike. Dan heft hij gewichten. En dan traint hij zijn buikspieren. Pas daarna begint de veldtraining bij Vitesse. Remko Pasveer is topfit. Een brok spieren, met een dun laagje vet. Maar hoe sterk ook, zelfs het li- chaam van 'een jonge God' wordt aangetast door de tand des tijds. Met de jaren groeien de groeven in zijn gezicht. Hij heeft kraaloogjes. En lange, grijze manen hangen - nonchalant, dat wel - langs zijn slaap. De Tukker is de nestor van Vitesse. Soms rijdt hij op zijn chop per naar Papendal. Dan lijkt hij zo uit de Netflix-serie Sons of Anarchy gestapt. Pasveer is in werkelijkheid de keeper in Arnhem. De Onbetwiste Nummer 1. In zijn nadagen, hij is per slot van rekening 37 jaar, aast de Tukker nu op zijn eerste échte titel als profvoetballer. ,,Ik ben met PSV twee keer lands kampioen geworden", vertelt de doelman. ,,Maar dat was als reserve. Dat voelt anders. Dat ^s anders. Ik had in de groep een aandeel, maar niet zozeer in het veld. Ik kreeg waardering, hoor. Phillip Cocu gaf dat als trainer ook nadrukkelijk aan. Maar als sportman wil je écht deel uitmaken van het team. Verant woordelijk zijn voor het succes. Met de KNVB-beker kan dat nu. Dit is voor mij in alles een heel grote wedstrijd." Voor de goede orde: Pasveer is trots op de titels met PSV. Dat geeft hem eeuwige roem. Maar de 'Den nenappel' voorziet een mooie car rière van extra glans, vindt hij. De KNVB-beker kan het tastbare be wijs zijn van ruggengraat. Doorzet tingsvermogen. Mentale kracht. ,,Ik ben een trainingsbeest", zegt vrijdag 16 april 2021 TENNIS WIELRENNEN TAFELTENNIS VOETBAL Pakt Cambuur de titel, moet niet Eric Gudde de schaal uitreiken, vindt trainer Henk de Jong. De KNVB-directeur ontnam de club vorig jaar het kampioenschap. De 7500 kaar ten voor de mogelijke kam pioenswed strijd van Ajax tegen AZ van volgende week zondag zijn binnen ander half uur ver kocht. Seizoen kaarthouders kregen giste ren de kans een ticket aan te schaffen. NBA-ster La- Marcus Al- dridge (foto) moet zijn loop baan op 35-ja- rige leeftijd be ëindigen. De basketballer van Brooklyn Nets kampt met hartklach ten, maakte hij bekend. 5de Nicholas Hei- ner is op dag vier van het EK in de klasse Finn in Portu gal geklommen naar plek vijf. De Nederlan der werd giste ren in twee races vierde en vijfde. AS Roma kegelt Ajax uit Europa GO J AS Roma Ajax Johan Inan KWARTFINALE, RETURNS ï'éiK'jja Rome Gisteren AS Roma - Ajax 1-1 (2-1) ManUnited - Granada 2-0 (2-0) Slavia Pr. - Arsenal 0-4 (1-1) Villarreal - D. Zagreb 2-1 (1 -0) Tussen haakjes uitslagen eerste duels Ajax dacht via Tadic even 0-2 te maken, maar de VAR keurde het doelpunt alsnog af door een overtreding van Tagliafico even daarvoor op Mkhitaryan. foto afp Remko Pasveer heeft twee landskampioenschappen ge vierd met PSV. Maar wel als re serve. De KNVB-beker met Vi tesse moet zijn eerste échte prijs worden. Lex Lammers Arnhem o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20