een doelpuntje maken JA JOL BALLETJE TRAPPEN IN CORONATIJD Ajax uitgeschakeld Touriya Haoud 90 procent leeft ook na prik de coronaregels na Walcheren Kamerlid Sydney Smeets stapt op De liefde voor het spelletje is groot bij enkele Zeeuwse amateurvoetballers. Zo groot dat ze in coronatijd illegaal het veld op gaan om een onderlinge wedstrijd te kunnen spelen. Elf tegen elf, goals maken, de overwinning vieren. Dat kan toch geen kwaad, vinden ze. In de buitenlucht is de kans om besmet te raken toch heel klein? zeeland 2 Amsterdamse ploeg komt in Rome niet verder dan een gelijkspel» P20-21 Model en actrice begint na terugkeer uit Amerika aan nieuw leven Uit de Anbo-enquête onder zesduizend gevaccineerde 60-plussers blijkt dat maar liefst 91 procent de verplichte re gels naleeft. In een peiling van EenVan daag, gehouden onder zo'n 5750 men sen van het Opiniepanel, is dat nage noeg hetzelfde: 92 procent. Gevaccineerden zijn bijvoorbeeld nog terughoudend als het om zoiets als knuffelen gaat. Zo knuffelt volgens Een- Vandaag slechts 1 procent na de eerste prik weer en doet 4 procent dat pas als het vaccin is ingewerkt: twee weken nS de vaccinatie. 8 procent geeft aan het pas te doen na de twééde prik. In de Anbo- peiling knuffelt 8 procent na de prik weer. Wordt er doorgevraagd, blijkt uit het Anbo-onderzoek wel dat ouderen iets losser met bepaalde voorschriften bin nenshuis omgaan. Zo erkent 16 procent dat ze zich maar deels houden aan din gen als handen wassen, maximaal 1 be zoeker, en testen bij klachten. Zo'n 5 procent doet dat helemaal niet meer. Bijna 79 procent blijft Slle regels wel trouw. Volgens opiniepeiler Gijs Rademaker EenVandaaggaat het niet om 'sociaal- wenselijke' antwoorden, maar om een groep die oprecht zeer voorzichtig is. ,,Het zijn vooral de ouderen die nu ge prikt worden en die hielden zich door hun hoge risico relatief strikt aan de re gels. Bovendien voelen ouderen een grote verantwoordelijkheid jegens jon gere, nog niet geprikte, familieleden.'' Ouderen voelen een grote verantwoordelijkheid jegens niet geprikten Dat de hele maatschappij nog 'in het slot' zit, speelt ook mee. ,,Je kunt nu meer vrijheid pakken, maar met wie kan je die delen?'' De regels volhouden blijft volgens een voorlichter van het ministerie van VWS 'cruciaal'. ,,Deze mensen zijn be schermd, maar er is geen zekerheid dat ze niet anderen kunnen besmetten.'' Rademaker vraagt zich af of de 'burger lijke gehoorzaamheid' aanhoudt. ,,Er komen steeds meer jongere gevacci- neerden bij en die zitten er wat anders in. Bovendien: het angstige gevoel slijt waarschijnlijk en daarmee de disci pline.'' Uit het onderzoek blijkt dat de prik een grote emotionele waarde heeft. Bij EenVandaag geeft 33 procent aan zich na één prik al vrijer te voelen. Na de tweede prik heeft zelfs de helft dat ge voel. P4 vrijdag 16 april 2021 11°C Nieuwsmedia na meldingen van ongewenst gedrag Europa League Pk P24-25 Gevaccineerde pakt niet meer vrijheid Het overgrote deel van de Nederlan ders dat al geprikt is, houdt zich nog altijd gedisciplineerd aan de corona regels. Dat blijkt uit peilingen van EenVandaag en ouderenorganisatie Anbo. Eefje Oomen Rotterdam s M Veel oude ren hebben in middels al een prik gehad. —Gijs Rademaker, EenVandaag Rustig voorjaars weer en geregeld zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 QATAR AIRWAYS P8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1