OZCAN AKYOL N NCTV: Zorgen om aanhoudende coronaprotesten Uw perfecte stoel t hu is1 proberen? im 0499-7293 66 6 Gratis én vrijbli Bel voor de brochure of info Bel nu 0499-72 93 66 1-2-3 zitten in 3 simpele stappen! Column u goed, er gaat ontegenzeg gelijk veel mis met ons co- ronabeleid, maar dat is niet altijd het uitvloeisel van onkunde; botte pech eist onderhand een hoofdrol op. Kijk bijvoorbeeld naar verschillende vaccins die on voldoende worden geleverd, of tóch nog niet volmaakt zijn. Een ander bericht, een beetje in de marge van alle grote ellende, druist wel in tegen alles wat de overheid de afgelopen dagen predikte en het getuigt in elk geval van weinig solidariteit. Coronaminister Hugo de Jonge schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat Nederlandse sporters die zich gekwalificeerd hebben voor de Olympische Spelen voor rang zullen krijgen bij de vaccina tie tegen het coronavirus. Wat is de logica? Ze zouden al vier jaar hebben getraind en kun nen het zich niet permitteren om wéér een belangrijk moment in hun sportcarrière te missen. Ik snap dat eigenlijk wel. Het is ook verdrietig. Aan de andere kant: het betekent ook dat ze eer der aan de beurt zijn dan mensen uit kwetsbare groepen die om ge zondheidsredenen een prik willen laten zetten. Hoe sociaal is dat? Daarbij: er zijn artiesten en on dernemers, om maar wat te noe men, die eveneens jarenlang iets hebben opgebouwd, en dat nu al lemaal zien verdampen doordat ze noodgedwongen (maar wel keu rig) op hun beurt wachten tot ze worden opgeroepen. 'We moeten dit met zijn allen doen,' is een veelgehoorde kreet in Den Haag. En toen his toricus Maarten van Rossem op een tame lijk eenvoudige ma nier aan zijn inen ting kon komen, werd hem asociaal gedrag ver weten door i Hugo de Jonge. Hoe past dit allemaal in die boodschap? Een populist zou kunnen roepen: kennelijk zijn sommige mensen belangrijker dan anderen, alleen omdat ze bijvoor beeld heel goed kunnen schermen of gewichtheffen. Het verdriet van de een weegt plotseling meer dan dat van een ander. Iedereen krijgt te horen dat we het nóg een zomer zonder vakanties, concerten en festivals moeten doen, zonder aanzien des per- soons. Een offer voor de volksge zondheid. Dan is het vreemd dat sporters plotseling worden gecategoriseerd tot een elitegroep. Ergens vind ik dat ook wel eng. Straks bepaalt je sociale status of je een medische behandeling waard bent. Dat gebeurde vroeger alleen in bana nenrepublieken. Het verdriet van de een weegt plots meer dan dat van een ander Dat stelt de Nationaal Coördina tor Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in een giste ren verschenen analyse van de coronaprotesten in Nederland. Na een jaar van demonstraties en online protesten tegen de coronamaatregelen blijft de vei ligheidsdienst zich zorgen maken over de 'radicale onderstroom' onder de demonstranten. 'Er is een context ontstaan waarbin nen de drempel om tot extremis tische gedragingen te komen is verlaagd.' Uit die radicale onderstroom werd vorige week nog een man uit Den Helder aangehouden die met een vuurwerkbom een aan slag wilde plegen op een vaccina tielocatie. In december werd een man uit Dordrecht opgepakt die onder coronavideo's op YouTube opriep tot het vermoorden van politici en agenten. De man had een wapen bij zich, maar geen plannen dat te gebruiken. Andere voorbeelden van 'radi cale geluiden', volgens de NCTV: een winkeleigenaar die op WhatsApp een foto van een auto matisch geweer plaatste met de mededeling dat hij premier Rutte wilde neerschieten, en de hashtag #Burgeroorlog die in oktober dui zenden keren werd gedeeld op sociale media toen er in het parle- Geradicaliseerde eenlingen kunnen gevaar vormen ment over de coronaspoedwet werd gestemd. Het leidde uitein delijk niet tot concrete acties. De NCTV benadrukt dat het overgrote deel van Nederland zich 'zo goed en kwaad als het gaat' aanpast aan het corona- beleid. Het eventuele gevaar van geweld lijkt vooral te komen van 'onvoorspelbare gevaarlijke een lingen'. Die kunnen door de ver hitte discussies radicaliseren en 'in combinatie met andere grie ven en persoonlijke problemen tot actie overgaan'. STOEL VAN DE MAAND Bekijk de collectie op www.velderhof.nl U heeft al een stoel of bank v.a. 645,- donderdag 15 april 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Elite Ik zal u verder niet vermoeien met de verhalen. Dat doen ze wel in de talkshows. Dit is niet de manier om draag vlak voor beleid te creëren. De aanhoudende coronapro testen in Nederland hebben nog tot 'relatief weinig extre misme geleid', maar kunnen wel uitlopen op het gebruik van geweld. Daarbij vormen vooral 'onvoorspelbare gevaar lijke eenlingen' een risico. Cyril Rosman Den Haag Elders 1295,- Bij Velderhof 645,- Ook met sta-op functie! tyeldeXkofr 1 Ontdek uw favoriete stoel of bank Kies in de brochure of op velderhof.nl vijf stoelen die u wil proberen. Onze collectie bestaat uit comfortabele stoelen en banken in alle soorten, materialen, kleuren en prijsklassen. 2 Probeer 5 stoelen gratis thuis uit Een van onze zitconsulentes komt bij u thuis met uw favoriete stoelen. Zo kunt u ze rustig proberen en kijken welke kleur en bekleding bij uw interieur passen. 3 Bestel uw perfecte stoel of bank Bent u eruit? Mooi! Wij passen uw stoel precies aan op uw wensen en leveren deze bij u thuis. U kunt de stoel 90 dagen vrijblijvend uitproberen en eventueel omruilen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6