De Moerschans wint knutselprijs over corona 7 WEBSHOP PAARDENACCESSOIRES Yoni van Hooff heeft een heel modieus minipaard. Ze maakt accessoires voor haar Sparky in allerlei kleuren, motiefjes en met 'bling'. Die vallen ook in de smaak bij paardenliefhebbers in de rest van de wereld. I inipaard Sparky uit Vogelwaarde is stil aan een beroemd heid aan het wor- 1 den. Op zijn insta- gramaccount 'Sparky the mini- horse' heeft het modieuze paardje ruim 1800 volgers en sinds vorig jaar zelfs zijn 'eigen' merk, Sparks Bling. Zijn onderleggers, been beschermers en andere accessoires passen bij elkaar en zijn allemaal even hip. ,,Alles moet matchen bij mij", zegt Yoni van Hooff. Yoni is de trotse eigenaresse van het vijfjaar oude minipaardje Sparky en doet wedstrijden aange spannen dressuur met hem. Yoni en Sparky zijn stapelgek op elkaar. ,,Hij is er een uit duizenden." Ze begon vorig jaar september met het maken van onder meer tuig- onderleggers, kinbontjes, neus beenonderleggers en beenbe schermers voor hem. ,,Voor grote paarden kun je van alles bestellen, maar voor kleine paarden niet", legt ze uit. Sparky is 91 centimeter hoog en heeft weer een heel an dere bouw dan een shetlandpony. Iets in zijn maat vinden was al moeilijk en dan óók nog iets leuks was helemaal moeilijk. ,,Je vindt voor kleine paarden vooral veel in roze en met hartjes." Dat ging er bij Yoni niet in. ,,Dat is écht niks voor mij." Daarom besloot ze zelf alle accessoires te gaan maken. ,,Ik kocht een naaimachine ook al had ik er nog nooit een aangeraakt. Mensen verklaarden me voor gek", lacht ze. Randje glitters Ze ging met de naaimachine aan de slag en postte de 'outfits' van Sparky op zijn instagrampagina. Dat viel op, zijn volgers reageerden Ik krijg nu meer bestellingen uit het buitenland dan uit Nederland enthousiast. Zo enthousiast dat Yoni al na een maand een web shop begon, waar ze het razend druk mee heeft. Yoni maakt niks op voorraad maar maakt elke be stelling op maat en naar wens. Een randje glitters aan een beenbe- schermer met bijtjesprint of alpa ca's? Geen probleem, Yoni maakt het en pakt elk setje als een ca deautje in. Niet alleen voor mini- paarden of shetlandpony's, ook mensen met grotere paarden we ten haar te vinden. Omdat acces soires met printjes, imitatiebont of in leuke kleurtjes niet makkelijk te vinden zijn, vertelt ze. ,,Ik had een stofje met vosjes en dat ging zó hard! Ik heb thuis nu zo'n hon derd rollen stof liggen en krijg veel bestellingen uit Frankrijk, België en Duitsland." Ook uit Polen en zelfs Australië wilden paardenlief hebbers zo'n hip setje van Sparks Bling. ,,Ik krijg nu meer bestel- lingen uit het buitenland dan uit Nederland." Dat doet ze allemaal naast haar werk. ,,Als ik van mijn werk kom, ga ik vaak meteen ach ter de naaimachine zitten." De ideeën zijn nog niet op: ,,Ik wil ook zelf dekens gaan maken." Ontwerpwedstrijd Onlangs kondigde Yoni een ont werpwedstrijd aan voor haar vol gers. Ze mogen de hele maand april bandages (beenbescherming) ontwerpen en de winnaar krijgt zijn of haar ontwerp. ,,Ik heb al veertig ontwerpen gekregen." De webwinkel van Sparks Bling is te vinden op sparksandbling.nl. De serviceclub vroeg leerlingen van Hulster basisscholen te knutselen rond het thema 'wat zou je het lief ste doen na corona?' Het leverde vierhonderd werkjes op die de ra men van Den Dullaert sierden. Via whatsapp kon het favoriete kunst werk doorgeven worden. Vijf leer lingen (foto) kregen een extra prijs naast de kleurpotloden voor ieder- een. Het strand, de Efteling, op va kantie, de speeltuin; de kinderen zetten allerlei wensen op papier. Via een rekenformule won de Moerschans. Tweede werd Het Vo gelnest (200 euro, Hengstdijk), derde De Brug (150 euro, Hulst), De Nobelhorst in Hulst mag voor hon derd euro speelmateriaal kopen en De Wereldboom in Hulst voor vijf tig euro. De leerlingen met de meeste stemmen voor hun kunstwerkje waren Fabièn, Zara en Daan van de Willibrordusschool, Esmee van De Wereldboom en Aya van de Moer- schansschool. Zij kregen van Ro- tary-voorzitter Peter Brand een ex tra grote tekenset. donderdag 15 april 2021 VL Sparky's blingbling gaat de wereld over Sophie Stockman Vogelwaarde -Yoni van Hooff De Moerschans in Hulst is de winnaar van de knutselwedstrijd van Rotary Hulst. De school mag voor 250 euro aan speelmateri aal shoppen. Sheila van Doorsselaer Hulst Fabièn, Daan, Aya, Zara en Esmee met de prijzen. foto camile schelstraete -T' Minipaardje Sparky showt de accessoires van Yoni van Hooff uit Vogelwaarde. Ze gaan de hele wereld over. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54