Yoni's webshop stuurt blingbling van minipaard Sparky hele wereld over Oehoe Jinko is gevlogen 7 SURFEN EN SKIËN ONDER EEN DAK 's Zomers knallen op en aan het water. 's Winters je uitleven op een besneeuwde berg. Het personeel van zeil- en surfcentrum Brouwersdam is net zo gek op sneeuw als op water. Een goede reden om het surfcentrum vanaf medio oktober om te toveren in een winters paradijs. Voortaan gaan in het najaar alle watersport spullen en zomerkle ding de winkel uit om plaats te maken voor ski's, snowboards, schoenen en de rest van de winterse mikmak. Op de Kabbelaarsbank, halverwege de Brouwersdam, kun je vanaf 15 ok tober terecht voor 'Oostenrijkse beleving'. Daar is niets raars aan, zegt Rick Jendrusch van het zeil- en surf centrum Brouwersdam. De meeste mensen die er werken, er zijn 46 mensen fulltime in dienst, zijn niet alleen surfgek maar ook sneeuwfanaat. Trekken zodra het watersportseizoen erop zit de ber gen in om daar les te gaan geven of lekker zelf de hellingen af te roets- chen. ,,Die combi is perfect. Dit zijn allemaal jongens en meiden die jarenlang in Oostenrijk heb- ben gewerkt en service en kwali teit kunnen bieden." Rick (26) zelf is daar misschien wel het beste voorbeeld van. De zoon van de eigenaren van het surfcentrum, Uwe en Pieternel, stond als peuter al op de lange lat ten. Zat van zijn zevende tot zijn dertiende in het Nederlands Ski Team, maar groeide ondertussen aan de oever van het Grevelingen- meer groot. Daar begonnen zijn ouders, deze maand precies 28 jaar geleden, met het geven van surfles vanuit een dubbeldeksbus. Je moet wel weten hoe je 'n lawinerugzak moet gebruiken als je er een koopt Ook Rick klom op de plank en schopte het tot professioneel freestyle windsurfer. Inmiddels werkt hij fulltime in het surf- en zeilcentrum, dat door de jaren heen is uitgegroeid tot een plek waar je kunt (water)sporten, eten en drinken, lessen, shoppen en slapen. Lawinerugzak Die combinatie willen ze ook in de wintermaanden maken. ,,We wil len dezelfde 'look and feel' die je ook op wintersport ervaart." Je kunt er straks komen om je outfit en uitrusting bij elkaar te shop pen, in winterse sferen te eten en te drinken en om je ski's of snow board te laten waxen of slijpen. Maar ook om trainingen te volgen met bijvoorbeeld een lawinerug zak. ,,Na Friso heeft iedereen zo'n rugzak gekocht maar je moet wel weten hoe je 'm moet gebruiken. Zelf vind ik safety wel interessant, maar het zijn ook leuke winterac tiviteiten. Gewoon lekker iets doen. De mensen hier moet je ook niet van 9 tot 5 achter een laptop zetten. Die willen bezig zijn. En die willen hun passie overbren gen. Dus dit is voor iedereen leuk." Minipaard Sparky uit Vo gelwaarde is stilaan een be roemdheid aan het worden. Op zijn instagramaccount 'Sparky the minihorse' heeft het modieuze paardje ruim 1800 volgers en sinds vorig jaar zelfs zijn 'eigen' merk, Sparks Bling. Zijn onderleggers, beenbeschermers en andere acces soires passen bij elkaar en zijn alle maal even hip. ,,Alles moet mat chen bij mij", zegt Yoni van Hooff. Yoni is de trotse eigenaresse van het vijf jaar oude minipaardje Jtït-4 Sparky en doet wedstrijden aangespannen dressuur met hem. Yoni en Sparky zijn stapelgek op elkaar. ,,Hij is er een uit duizen den." Ze begon vorig jaar september met het maken van onder meer tuigonder- leggers, kinbontjes, neusbeenon derleggers en beenbeschermers voor hem. ,,Voor grote paarden kun je van alles bestellen, maar voor kleine paarden niet", legt ze uit. Sparky is 91 centimeter hoog en heeft weer een heel andere bouw dan een shetlandpony. Iets in zijn maat vinden was al moeilijk en dan óók nog iets leuks was helemaal moeilijk.'' Daarom besloot ze zelf accessoires te gaan maken. ,,Ik kocht een naaimachine ook al had ik er nog nooit een aangeraakt. Mensen verklaarden me voor gek", lacht ze. Ze ging met de naaimachine aan de slag en postte de 'outfits' van Sparky op zijn instagrampagina. Dat viel op, zijn volgers reageerden enthousiast. Zo enthousiast dat Yoni al na een maand een webshop begon, waar ze het razend druk mee heeft. HULST Oehoe Jinko is weg gevlogen. Het is niet gelukt de enorme uil, die een paar we ken geleden ontsnapte uit een volière in het Vlaamse Verre broek en deze week neer streek in Hulst, te vangen. Bewoners van de vogelbuurt in Hulst keken raar op toen ze de grote roofvogel in hun tuin zagen zitten. De oehoe vond uiteindelijk een tak hoog in een conifeer in de Ing. Lely- straat en bleef daar dinsdag de hele dag zitten. De eigenaar, Tommy Breyaert, was via in ternet gauw opgespoord. Die stuurde dinsdagavond valkenier Marc Fassaert uit Hulst om Jinko uit de boom te lokken met eendagskui- kens. De oehoe vond de hap jes erg interessant, maar niet genoeg om ervoor van haar tak te komen. Na een paar uur zwaaien met het lokvoer, werden de kuikens uiteinde lijk smakelijk op het gras ge drapeerd. Na een tijdje spreidde Jinko haar grote vleugels en scheerde naar be nedenover haar avondeten heen en verdween richting de avondzon. Ze is daarna niet meer teruggekeerd naar de conifeer. ,,Jammer, maar we hebben wel een hele dag animatie ge had", zei buurtbewoner Alex Beaurain. 'v liMf 1 - s;' donderdag 15 april 2021 SD Surfcentrum bindt de ski's onder Esme Soesman Scharendijke -Rick Jendrusch Yoni van Hooff uit Vogelwaarde heeft een heel modieus mini- paard. Ze maakt accessoires voor haar Sparky in allerlei kleu ren, motiefjes en met 'bling'. Die vallen ook in de smaak bij paar denliefhebbers in de rest van de wereld. Sophie Stockman Vogelwaarde Froukje Schaapveld, Victor Middelbeek en Rick Jendrusch aan het water met hun ski- en snowboardspullen. Op de achtergrond het zeil en surfcentrum Brouwersdam dat deze maand (al was het begin 'maar' een dubbeldeksbus) 28 jaar bestaat. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50