O 0 O Jan Poortvliet schiet FC Eindhoven te hulp iet in Zeeuwse perfecte teamspeelster ZEELAND 13 De Zierikzeese tennisster snapt heel goed wat Oranje nodig heeft, zegt de bondscoach aan de vooravond van de ontmoeting met China. Regiocup Het is nog on zeker of de Re giocup, het door de KNVB bedachte alter natief voor de niet afge maakte ama- teurcompeti- ties, door kan gaan. Dat meldde de voetbalbond gistermiddag. Volgens de routeplanner van het kabinet mogen er mo gelijk pas te laat weer wed strijden worden gespeeld. Voor het zaalvoetbal komt het regio nale 'toernooi' sowieso te ver vallen. Kijk voor de reactie van de KNVB op pzc.nl/sport. Van Anrooij Wielrenster Shirin van An- rooij is gisteren 37ste gewor den in de vrou weneditie van de Brabantse Pijl. Toch had de Zeeuwse iets te vieren toen ze over de finish kwam in het Vlaamse Overijse. Ruth Winder, haar ploeggenote bij de vrouwen- ploeg van Trek- Segafredo, won de wed strijd. Tennisster Lesley Pattinama-Kerk hove heeft dit weekeinde bij Oranje, dat in de Billie Jean King Cup aan treedt tegen China, de rol van stand- in. De 29-jarige Zierikzeese speelt al leen als kopvrouw Kiki Bertens of Arantxa Rus niet fit genoeg blijkt te zijn. ,,Ze moet zich ook op die manier voorbereiden", zei Paul Haarhuis (portretje) woensdag in Den Bosch. ,,En dls ik op vrijdagochtend tegen haar zeg dat ze moet invallen, moet ze wel weten dat ze er klaar voor is." De Zeeuwse is met haar 179ste plaats op de wereldranglijst de derde Nederlandse. In tegenstelling tot voorgaande jaren zijn Bertens (11) en Rus (83) er allebei bij. ,,De rol van derde single-speelster ligt Lesley wel", gaf Haarhuis, die sinds zondag met de Nederlandse vrouwen op de gravel- baan in de Maaspoort aan het trainen is, aan. ,,Ze is een echte teamspeelster. Ze kan goed met die dienende rol om gaan. Natuurlijk wil ze heel graag 'sin- gelen', maar ze snapt heel goed wat het team van haar nodig heeft als ze die kans niet krijgt." Lange termijn Rus is in goeden doen, maar dat kan niet gezegd worden van Bertens. Zij staat weliswaar nog hoog op de ran king, maar ondervindt hinder van de achillespees waar ze in oktober aan geopereerd is. Bij de laatste drie toer nooien werd ze al in de eerste ronde uitgeschakeld en bij twee daarvan, Doha en Dubai, overleefde ze met Pat- tinama-Kerkhove de tweede schifting niet. ,,Het is niet dat ze pijnvrij is, maar ze voelt zich op dit moment goed", zei Haarhuis. ,,Ze heeft wed strijden nodig dit weekeinde om weer vertrouwen te krijgen. Tegelijk heb ik haar gezegd dat ze naar de lange ter mijn moet kijken. Het is niet slim om nu geforceerd te gaan spelen en de vol gende acht weken de ge volgen daarvan te ondervin den." In dat geval zou Pattinama-Kerk hove moeten invallen. Zij heeft al een paar fraaie partijen laten zien in de Fed Cup, zoals de Billie Jean King Cup tot voor kort heette. In 2018 versloeg ze m Australië thuisspeelster Saman- tha Stosur en in hetzelfde jaar ver sloeg ze m de Verenigde Staten de Williams-zussen in het dubbelspel, aan de zijde van Demi Schuurs. In to taal speelde ze zes partijen voor Oranje. Dat de Zeeuwse automatisch naar een tweede plan verhuist als Bertens en Rus present zijn, is logisch van wege haar ranking. Haarhuis: ,,Lesley heeft absoluut de motivatie om een keer de aansluiting met de beste 100 a 120 speelsters van de wereld te maken. Zij werkt er hard aan en bij de KNLTB zijn we met de coaches haar aan het helpen. Maar zo'n sprong maken is in deze tijd lastig. Al anderhalf jaar zijn er relatief weinig toernooien en al die toernooien zijn dan automatisch sterk bezet. Je ziet heel weinig verschuivin gen op de ranglijst en dat is in het na deel van haar." Uit comfortzone Volgens de bondscoach, die met het optreden tegen China afzwaait, heeft Pattinama-Kerkhove een gevarieerder spel nodig. Uit zijn woorden viel op te maken dat de Zierikzeese wel goed tennist, maar dat ze de betere vrou wen onvoldoende verrast. ,,Haar spel wordt door tegenstandsters niet per se als onprettig ervaren", zei Haarhuis. „Zoals Lesley spelen er namelijk heel veel. Om meer afwisselend te tennissen, zal ze uit haar ei gen comfortzone moeten komen. Dat weet ze en daar is ze ook vol mee bezig." De loting voor het duel met China is donderdag. De enkelspelpartijen zijn op vrijdag en het dubbelspel volgt op zaterdag. De winnaar van de ontmoeting plaatst zich voor de zogenoemde Billie Jean King Cup Qualifiers. In die ronde kan kwa lificatie voor de Billie Jean King Cup Finals afgedwongen worden. EINDHOVEN Eerstedivisionist FC Eindhoven heeft Jan Poortvliet voor het restant van het seizoen toegevoegd aan de technische staf. De uit Arne- muiden afkomstige oefenmeester vangt bij de club uit de Keuken Kam pioen Divisie de absentie van hoofd trainer Ernie Brandts en keeperstrainer Maikel Aerts op. Dat duo lijkt niet meer terug te keren bij de Eindhovenaren. Een breuk tussen FC Eindhoven en hoofdtrainer Brandts leek eigenlijk al onvermijdelijk, nadat maandagavond bekend werd dat de coach nog maar weinig draagvlak geniet binnen de spelersgroep. Later op diezelfde avond meldde de club in een kort statement dat Brandts 'komende dagen niet voor de groep zal staan'. FC Eindhoven, dat slechts één van de laatste zeventien competitieduels won, wil niet nader ingaan op de situatie rondom Brandts en Aerts. Wel bracht de eerstedivisionist dinsdag naar bui ten dat het de ervaren Zeeuwse oefen- meester Jan Poortvliet (65) toe heeft gevoegd aan de technische staf. Naar verluidt gaat het om een tijdelijke op lossing, vooral in het kader van 'extra handjes', om het wegvallen van Aerts en Brandts op te vangen. Of Poortvliet, net als Brandts WK-fi- nalist met Oranje in 1978, morgen avond tegen Jong Ajax als hoofdtrainer zal fungeren, is nog niet bepaald. Ook assistent-trainer Pascal Maas heeft de juiste papieren om voor het restant van het seizoen - nog vijf competitieduels - als eindverantwoordelijke naar voren te worden geschoven. De staf die het huidige seizoen af maakt, bestaat uit Poortvliet, Maas, as- sistent-trainer Ivo Rossen en data-ana list Mike van Dijk. De verwachting is dat de club komende zomer op zoek gaat naar een nieuwe hoofdtrainer. Periodetitel Poortvliet is na de zomer sowieso ver zekerd van een rol als hoofdtrainer bij FC Eindhoven. Hij gaat met Peter Cou- mans aan de slag bij de amateurtak van de Brabantse club, die uitkomt in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Ook dit seizoen was de Zeeuw al werkzaam bij FC Eindhoven. Poort vliet had de Onder-18 onder zijn hoede. Bovendien worden de komende weken niet zijn eerste weken bij de hoofdmacht van de eerstedivisionist. In seizoen 2009-2010 was Poortvliet hoofdcoach in het Jan Louwers Stadion en werd een periodetitel gepakt. donderdag 15 april 2021 GO I 37 a (O Haarhuis is blij dat Kerkhove haar reserverol goed oppakt Roeland van Vliet Den Bosch V Lesley Pattinama-Kerkhove moet volgens Paul Haarhuis gevarieerder spelen, foto knltb/henk koster fotografie Dr rj&iHw ïs&s», - - pj Jan Poortvliet heeft met FC Eind hoven nog vijf competitieduels voor de boeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41