De Hobbyisten terug met Ravage DJ uit Biervliet mag op Oranjedag draaien II 4 Hiphopband overleeft coronacrisis en presenteert nieuwe EP Zoals iedereen belandden de zes le den van De Hobbyisten een jaar ge leden in een 'hele gekke fase', zegt zanger Kevin van Gorkom. ,,We waren al jaren bezig, hadden een paar leuke festivals op de agenda staan voor de zomer, maar moesten ineens terug ons hok in. Lamgesla gen waren we." Eerst deden ze helemaal niks meer. ,,Er ontstond zelfs een wri ter's block, dat grensde aan depres sieve gedachten. Waar doen we het nog voor? Moeten we wel doorgaan met de band? We zijn een band die mensen blij wil maken door onze muziek te laten horen. Maar als je niet kunt optreden, wat is er dan nog?" Waar doen we het nog voor? Moeten we wel doorgaan met de band? In het najaar begon er spontaan toch weer wat te borrelen. Niet bij de band als geheel, maar bij de mu zikanten afzonderlijk. De Hobbyis ten bestaan naast zanger Kevin van Gorkom uit Donald Joosse (zang, trompet), Hugo van Rooijen (toet sen), Daniel Sanderse (drums), Jarmo Lopulissa (gitaar) en Jaimy Manuhutu (bas). Van Gorkom: ,,Ineens ging de muziek weer bruisen. De creativi teit raak je nooit helemaal kwijt en we begonnen toch ook weer samen wat te doen. Vooral covers van lied jes die we dan op onze eigen manier speelden. Dr Dre, Stromae, The Op- posites, maar dan in een ander jasje." De wens om als De Hobbyisten weer eigen muziek te gaan maken, keerde eind 2020 ook terug. Juist weer dankzij corona, merkt Van Gorkom op. ,,De wereld lag in puin. Dat zorgde opvallend genoeg ook weer voor iets moois: nieuwe inspi ratie." Maar, lacht Van Gorkom, dat wa ren wel hele zware thema's. ,,En dat deden we nooit met De Hobbyis ten. Wij waren niet van de zware teksten. Dus aanvankelijk schoven we die terzijde met de overtuiging: dit past niet bij ons, zo willen we onszelf niet neerzetten, wij zijn een gezellig feestend groepje." Toch ligt er nu een nieuwe, drie liedjes tellende EP, met als titel van zowel de EP als de eerste single: Ra vage. ,,Ja, dat klinkt toch zwaar en negatief, dat kun je erin horen. Ra vage gaat natuurlijk over corona en de wereld die in puin ligt, maar ook over de verleidingen in het leven. Verslavingen, relaties en hoe ver- nietigend dat allemaal kan zijn. En toch willen met onze nieuwe num mers mensen oppeppen, een posi tief gevoel geven. Maar muzikaal is het tegelijkertijd een vrolijk liedje met een positieve vibe en net als vanouds een catchy refrein, simp listisch eigenlijk." Tussendoortje Het nummer Zoeken is een weer slag van de zoektocht die de band en de muzikanten zelf doormaak ten - 'We moesten onszelf heruit vinden' - en Sorry is een liefdesver haal. Er liggen nog wel twintig nummers klaar en daarom is deze EP een 'tussendoortje', grinnikt Van Gorkom. ,,We willen meer la ten horen, maar we weten nog niet wanneer. En we hopen vol op de kans om weer live te kunnen spe len, want wij zijn een band die het publiek echt nodig heeft." Uit de crisis is iets moois geboren, beseft Van Gorkom. ,,De Hobbyis ten zijn terug!" óók op dat podium. ,,Ik kan het zelf eigenlijk nog amper geloven." Jelmer, getogen in Biervliet, stu deert commerciële economie in Breda en heeft een bijbaantje als dj in het bekende café Nassau. ,,Een vriend van mij heeft contacten bin- Ik heb genoeg repertoire om het publiek een half uur los te laten gaan! nen de organisatie van de Oranje dag en die had verteld dat ik ook dj bij Nassau was. Zo is het balletje gaan rollen. Ook al ben ik nog maar van vlak voor corona bezig met draaien, ze wilden mij graag een kans bieden. Echt waar!" Behalve de wereldberoemde dj's Armin van Buuren en Afrojack, staan die dag ook artiesten als Da- vina Michelle, DI-RECT, Kraantje Pappie, Krezip, Lucas Steve en Die Verrückte met René le Blanc, Don- nie en Frans Duijts op het podium. J elmer weet nog niet precies om hoe laat hij aan de beurt is, wel dat zijn set, een mix van house en funky techno, een half uur mag duren. ,,Ik ben dan nog maar kort bezig, maar ik heb genoeg repertoire om het publiek een half uur helemaal los te laten gaan! Dit is mijn kans door te breken als dj. In mijn stu dentenkamertje oefen ik elke dag." Zaterdag 24 april wordt op het Chasséveld in Breda het tot nu toe grootste Fieldlab testevenement van Nederland gehouden; 538 Oranjedag. Tienduizend bezoekers mogen komen feesten, kijken en luisteren naar (inter)nationale ar tiesten. En Jelmer staat 'gewoon' donderdag 15 april 2021 GO Drie leden van De Hobbyisten: Donald Joosse (zang, trompet), Kevin van Gorkom (zang) en Hugo van Rooijen (toetsen). foto gianni tahitu De ravage die de coronacrisis aanrichtte bracht ook de hip hopband De Hobbyisten aan het wankelen. Geen optredens, wri ter's block. Maar inmiddels stroomt de inspiratie weer en wordt op 24 april tijdens een live stream vanuit De Piek in Vlissin- gen de nieuwe EP gepresen teerd. Met als titel, hoe kan het ook anders: Ravage. Maurits Sep Vlissingen - Kevin van Gorkom, zanger De EP Ravage wordt gepresen teerd op zaterdag 24 april om 20.00 uur met een livestream vanuit De Piek in Vlissingen. - Jelmer Zeegers, DJ Zigge Jelmer 'DJ Zigga' Zeegers mag tijdens Oranjedag het podium delen met Armin van Buuren en Afrojack. foto isa graafmans Biervliet/Breda Hij prutst nog maar een kleine twee jaar aan de mengpanelen, maar Jelmer Zeegers (21) uit Biervliet mag 24 april op 538 Oranjedag als DJ Zigga het po dium delen met grote namen als Armin van Buuren en Afrojack. ,,Dit is mijn droom, mijn grote kans, mijn springplank!" Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32