Valse noten Minder testen, maar wel iets meer besmettingen X Geknipt 2 Terwijl veel bezoekers niet kunnen wachten, krijgen de organisatoren en artiesten van testevenementen opvallend veel kritiek over zich heen. Ook Zeeuwse toppers zoals Racoon en Danny Vera ervaren dat aan den lijve. Je krijgt zoveel over je heen, terwijl je gewoon je werk probeert te doen." TESTEVENEMENTEN VEEL KRITIEK OP Commentaar Driftig gekopieerde e-mails met hatelijke teksten en ver wensingen via sociale media. Je zal maar als artiest, museum, concertzaal of attractiepark 's ochtends op je schermpje kijken en een stortvloed aan verbale bagger over je heen krijgen. Alleen maar omdat je meedoet aan een voorzich tige poging weer een beetje leven in de brouwerij te brengen. Gezien de aantallen berichten die binnenstromen in de mail boxen is duidelijk dat in Nederland inmiddels een groep men sen is die min of meer georganiseerd op de man en vrouw speelt in hun kritiek op de coronamaatregelen. In alle ketelmu ziek rond de coronamaatregelen zijn dit wel de meest valse noten. Bij de uitvoering van de pilots zijn wel degelijk gerechtvaar digde vragen te stellen. Vragen die overbodig waren geweest als - ook hier - de overheid vooraf duidelijker had verteld wat precies de bedoeling was. Waarom nu, op het moment dat de ziekenhuizen vol liggen? Hoe tijdelijk is de wet die toegang met een testbewijs mogelijk maakt? Verdwijnt die weer zodra ieder een gevaccineerd is? En dan is er de onduidelijkheid over de deal die met een commerciële partij is gesloten voor de testen. Maar dit soort vragen hoor je op een nette manier aan de juiste personen te stellen. Die staan niet op het podium of in een museumzaal, maar zitten achter een bureau in Den Haag. dit soort vragen hoor je op een nette manier aan de juiste personen te stellen De afgelopen week zijn 1070 men sen positief getest op corona, 17 meer dan in de voorafgaande week. Het aantal door de GGD afgeno men testen nam af met 1351 tot 9924 in de periode van 5 tot en met 11 april. De GGD Zeeland vermoedt dat de afname te maken heeft met de paasdagen. Het percentage posi tieve testen nam toe. ,,De situatie blijft zorgelijk", aldus de GGD. In meer dan de helft van de Zeeuwse gemeenten steeg het aan- ALMANAK tal vastgestelde besmettingen. Mid delburg noteerde het hoogste aan tal, namelijk 152 (voorgaande week 139). Daarna volgen Reimerswaal 139 (124), Vlissingen 123 (135), Ter- neuzen 138 (118), Goes 109 (97), Tholen 96 (87), Schouwen-Duive- De lockdown in combinatie met zijn natuurlijke afkeer om zich te laten kortwieken hadden de Be- velandse puber de overtreffende trap van een coronakapsel be zorgd. Uiteindelijk ging hij, on der toenemende druk van zijn ouders, toch voor een knipbeurt naar de plaatselijke coiffeur. De situatie blijft zorgelijk - GGD Zeeland land 88 (75), Veere 62 (67), Hulst 42 (43), Sluis 36 (37), Kapelle 34 (64), Borsele 30 (47) en Noord-Beveland Volgens de cijfers van het RIVM lag de besmettingsgraad in Zeeland de afgelopen week iets onder het landelijk gemiddelde. Het resultaat viel thuis niet in goede aarde, want er was ook na zorgvuldig bestuderen nauwe lijks verschil te zien. ,,Ga maar terug en zeg dat je niet tevreden bent", zeiden ze ouders. Zoon lief reageerde verbaasd. ,,Hoezo? Het is precies zo geknipt als ik wilde." Paviljoenhouders betalen helft huur Online discussie over democratie Bezoekers kijken eerst naar de theatervoorstel ling In search of demo cracy 3.0 van Lucas de Man, en gaan daarna in gesprek over vernieu wing, verandering en ver betering van en binnen democratie. Het programma begint om 20.00 uur. Aanmelden kan via de website van de ZB. Aanmelders krijgen dan de link waarmee ze kunnen deelnemen. Vlissingen Geld voor groene schoolpleinen ,,Yes, we gaan weer spelen!" Opge togen kondigde Racoon dinsdag avond aan dat zij, als fieldlab-eve- nement, op 7 mei voor 3500 man optreedt in Den Bosch. Terwijl de berichten van de band doorgaans uitsluitend op bijval kunnen reke nen, regent het deze keer negatieve reacties. Die zijn afkomstig van mensen die een 'testsamenleving' vrezen en het onbegrijpelijk vin den dat Racoon en andere arties ten zich daarvoor lenen. Daarmee wordt de band onge wild het middelpunt van een dis- cussie waarbij partijen lijnrecht te genover elkaar staan. Zanger Bart van der Weide heeft daar weinig trek in en mijdt om die reden al langer sociale media. ,,Ik blijf daar ver vandaar. Mensen die de wijs heid in pacht denken te hebben en gaan reageren op elkaar, daar wordt geen mens beter van. Maar iedereen mag zijn eigen mening hebben, zolang je daar een ander geen schade mee berokkent." Heel goed ,,Ik sta achter die fieldlabs", zegt Van der Weide. ,,Ik vind het heel goed dat het gebeurt, want daar mee komen we weer een stapje donderdag 15 april 2021 II Hoewel de afgelopen week 12 procent minder mensen zijn ge test bij de GGD Zeeland is het aantal mensen dat positief testte iets gestegen. Theo Giele Goes 21 (20). Tip? redactie@pzc.nl RENESSE Paviljoens langs de Schouwse kust krijgen 50 procent korting over de huur van hun stukje strand. De paviljoenhou ders moesten vorig jaar vanwege corona de deu ren vijf maanden geslo ten houden en werden zo dus door de verhuurder (de gemeente) beperkt in het gebruik. Ze hadden de gemeente gevraagd om huurverla- ging, omdat strandpavil joens in 2020 ook al niet in aanmerking kwamen voor de steunregeling van de rijksoverheid. Het gaat om een totaalbe drag van 39.425 euro. MIDDELBURG De ZB en Europe Direct houden donderdag 22 april een online discussie over 'de basisprincipes van de Europese demo cratie'. SBO De Veste De Ge luksvogel en de Eben- Haëzerschool op Tho len, De Leeuwerik in Lewe-dorp, De Moer- schans in Hulst, ABS Middelburg, de Schutte- vaer in Reimerswaal en de Tweemaster in Goes krijgen allemaal geld om hun schoolplein groener te maken. In totaal heb ben twintig scholen in Zeeland subsidie aange vraagd. De subsidie komt van IVN Natuur- educatie, de provincie Zeeland en de gemeen ten Middelburg, Tholen, Hulst, Goes, Borsele en Reimerswaal. Door de vergroening van de schoolplein verdwijnt er straks 3500 vierka 'Waarom Rolf Bosboom Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30