e 'M- Jonge eikjes in Clinge startsein voor meer bos Groeifonds moet tunnel tolvrij maken 2 WILLEM VAN DAM i? Column Iijn tante Corrie droeg bij bijzondere gelegenheden een vossenbontje rond haar nek. Geen nepperd, maar een echte, verzekerde zij tegen een ie der die het maar wilde horen. Want echte dames droegen echte vosjes. En daar zij zichzelf tot de echte dames rekende, wikkelde zij bij trouwerijen, begrafenissen en andersoortige plechtigheden een echt vosje rond haar impo sante onderkin. wel hardop te zeggen, want ze is al vele jaren geleden weggeno men - behoorde niet tot mijn fa voriete tantes. Eerlijk gezegd: het was een vervelend, verwaand wijf. Ze waande zich de keizerin van China. Ze droeg van die uit bundige blouses met ruches. Als ze het had over het bescheiden si garenwinkeltje dat zij in een sta tionshal dreef, sprak ze altijd van De Zaak - alsof ze de directrice van De Bijenkorf was. Op verjaar dagspartijtjes vroeg zij altijd op geaffecteerde toon om een glaasje échte Franse cognac, maar ze proefde het verschil niet tussen een goedkoop Hollands vieuxtje en een mooie Remi Martin. en haar vossenbontje denken, toen ik las dat in onze provincie de vos het haasje dreigt te wor den. Meneer De Vos heeft zich hier tijden lang niet of nauwelijks vertoond, maar de laatste jaren schijnt hij overal op te duiken. Linke soep, zeggen de jagers. Want vossen zijn schavuiten; ze roven niet alleen de kippen van de boer, ze vreten ook allerlei mooie vogeltjes. En dus rest er volgens het jagersvolk slechts één oplossing: de vos dient te worden afgeknald. Ho, ho, ho, roepen dierenbelan genorganisaties als Fauna4Life en Animal Rights verontwaardigd, handen af van Reintje! Ik geef ze geen ongelijk. Vossen zijn ge maakt om de kippen van de boer op te vreten en niet om rond de nek van mevrouwen van middel bare leeftijd te worden geslin gerd. Vossen zijn gemaakt om de kippen van de boer op te vreten DE STELLING Vandaag: Kritiek op testconcerten is onterecht Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NIEUWE ROUTEKAART EN STAPPENPLAN I Aantal doden in Zeeuws verkeer toegenomen Tolvrije zaterdag weer geschrapt VLISSINGEN Nieuw nummer dierenambulance Het Rijk en de provincies willen meer bos voor de komende genera ties. Ook Zeeland ondertekende de landelijke bossenstrategie, nu zeer actueel nadat het Wereld Natuur Fonds een rapport presenteerde waaruit blijkt dat Nederland flink bijdraagt aan ontbossing. De plant van de twee zomereikjes is volgens Depauw en Pijpelink een druppel op een gloeiende plaat. ,,Maar je moet wel ergens beginnen." Groots denken Meer bos is nodig om invulling te geven aan klimaatdoelstellingen en om de biodiversiteit te verbeteren. Zeeland stelde de Bosvisie op met daarin de routekaart naar 425 hec tare extra bos. Hieraan werkten de gemeenten, agrarische partijen en terreinbeheerders mee. Zeeland denkt groots in het klein; extra bo- menplant zal vooral gebeuren door beplantingen op dijken of heggen en hoogstamboomgaarden in wei landen. En dan vooral streekeigen beplanting. Financiering Aan de Opperstraat komen niet al leen zomereiken, maar ook haze laars, bos- en grauwe wilgen, (haag)beuken, taxus, hulst en ook sporkehout. Het perceeltje is on langs aangekocht van een particu lier. Per projectje wordt bekeken hoe een en ander gefinancierd of gesponsord kan worden. Provinci ale Staten waren weliswaar zeer po sitief over meer bos, maar dat het Rijk de provincies hiervoor niet wat extra geld toestopte, werd minder goed gepruimd. Een uitgelezen kans, aldus de PvdA-Statenfractie, om geld te vra gen voor een gratis Westerschelde- tunnel. De fractie heeft schriftelijke vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. Vorige week maakte het kabinet bekend vier miljard te zullen inves teren. Het overgrote deel gaat naar projecten in de Randstad. Onder meer de noord-zuidlijn in Amster dam krijgt 1,5 miljard en daarnaast gaat nog eens 1 miljard naar een ver- dubbeling van het spoor tussen Dordrecht en Leiden. De PvdA heeft al eerder vragen gesteld - in november vorig jaar - over het Nationaal Groeifonds en de Westerscheldetunnel. Het dage lijks provinciebestuur gaf toen al aan dat het projecten zal indienen die niet betaald worden uit de hon derden miljoenen die Zeeland kreeg toen het kabinet besloot de marinierskazerne niet naar Vlissin- gen te verplaatsen. De PvdA vindt dat een tolvrije tunnel een ideaal project is om betaald te worden uit het Nationaal Groeifonds. Kosten tolvrij maken Vorige week werd een rapport openbaar wat een tolvrije Wester- scheldetunnel kost. Dat zou een in vestering betekenen variërend van 261 tot 340 miljoen euro. Volgens de PvdA voldoet de tunnel aan de cri teria van het Groeifonds: goed voor de economie en de opbrengsten wegen uiteindelijk op tegen de in vesteringen. donderdag 15 april 2021 Mijn tante Corrie - ik durf het nu Ik moest aan mijn tante Corrie Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland moet een Touretappe binnenhalen 627 stemmen tsUS VANAF AUSUSTDS ©AAN WE WEER NAAR het OU&E NORMAAL selukkhs WEL maar ze ZEtt>EN NIÉT WELK JAAR- MIDDELBURG Zeeland is een van de weinige provincies waar het aantal verkeersdoden vorig jaar is gestegen. Landelijk was er een forse afname: van 661 naar 610. Volgens het CBS kwa men in Zeeland vorig jaar 22 mensen om in het ver keer. In 2019 waren dat er 13, een laagterecord. De afgelopen tien jaar lag het gemiddelde op 21. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land kwam eerder tot la gere cijfers: 19 afgelopen jaar en 11 in 2019. Het ROVZ rekent bijvoor beeld ongevallen door onwelwording niet mee. TERNEUZEN Opnieuw heeft de NV Westerscheldetunnel be sloten een tolvrije zater dag te schrappen van wege de coronacrisis, de tolvrije dag gepland op 24 april. De tunneldirectie laat weten hiermee aan te sluiten bij het advies van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM) om zo veel mogelijk thuis te blijven. De tolvrije zaterdag van 24 april wordt later inge roosterd, afhankelijk van de coronamaatregelen. De tunnel kent zes tol vrije zaterdagen per jaar. Die van 30 januari en 27 februari zijn ook al ge schrapt. De meldkamers van de drie locaties van de die renambulance van de Dierenbescherming hebben een nieuw tele foonnummer. Ze zijn vanaf nu te bereiken op: 088-8113510. Door deze overgang ontstaat er één centrale meldkamer in de regio Limburg, Maasland en Zeeland. De dierenambulance kan gebeld worden voor het vervoeren van zieke en/of gewonde dieren, maar ook voor particu liere ritjes van huisdie ren naar bijvoorbeeld de dierenarts, een pension of trimsalon. Twee zomereiken aan een per ceeltje in de Clingepolder mar keren het begin van wat in 2030 maar liefst 425 hectare extra Zeeuws bos moet zijn. Gedepu teerde Anita Pijpelink en de Hul ster wethouder Gino Depauw stroopten gisteren de mouwen op voor de plant van de jonge eikjes. Sheila van Doorsselaer Clinge A Gedepu teerde Anita Pijpe- link en wet houder Gino De- pauw plan ten een boom op een nieuw verworven akker in de Clingepol- der. FOTO ANNE HANA Een tolvrije Westerscheldetun- nel kan het beste betaald wor den uit het Nationaal Groei- fonds. Daarin zit twintig miljard euro die het kabinet in projecten wil steken om de Nederlandse welvaart een impuls te geven. Ook nieuwe spoorlijnen, tunnels en wegen komen voor geld uit het Nationaal Groeifonds in aan merking. Ab van der Sluis Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2