10 NIEUWS Bouwer blundert met mail OEKRAÏNE ONRUST AAN HET FRONT Hoe dat voelt? Een van de gedu peerden: ,,In mijn sector wordt ge werkt met prestatiebeloning. Hoe meer je verdient, hoe hoger je status in j e werkkring is en andersom. Een vriend van mij kon een stuk meer lenen voor z'n nieuwbouwhuis. En iemand anders bleek beneden mo daal te zitten. Plotseling heerst in je kring van collega's en vrienden een heel andere sfeer. Er is ruis ont staan.'' Maar het doet meer met je, gaat hij verder: ,,Er staat ook in hoeveel je zelf zou kunnen inbrengen voor de aankoop van je huis. Wat je aan eigen geld hebt, ligt letterlijk op straat. Het geeft me een ronduit on veilig gevoel dat iemand je adres én vermogen kan zien. Straks 'komt iemand even langs'. Dat voelt be paald niet goed.'' Wat is er precies gebeurd? Voor fase 7 van het nieuwbouwproject Koningskwartier in Zevenhuizen konden woningzoekenden zich in schrijven. Het gaat om 54 koopwo ningen, waarvan 26 in de sociale sector. De respons was enorm; na de toewijzing werden elfhonderd uitgelote gegadigden op een reser velijst gezet. Ze kregen maandag middag tegen 17.00 uur een mailbe richt dat zij vooralsnog buiten de boot waren gevallen. Bij deze mail zat bovendien een Excel-bijlage met persoonlijke ge gevens van alle elfhonderd geïnte resseerden, plus nog eens de gege vens van zo'n zevenhonderd le venspartners. Adressen, geboorte data, salaris, hypotheekmogelijkhe den, alles stond keurig in de tabel letjes. Twee minuten na het versturen probeerde Heijmans de mail nog in te trekken, maar dat mislukte. Daarop stuurde het bedrijf een uit gebreide excuusmail. Ook kon digde de directie aan een (ver plichte) melding van een datalek te doen bij de Autoriteit Persoonsge gevens. ,,Ik opende de bijlage en zag dat er heel persoonlijke informatie in stond'', getuigt de gedupeerde. ,,Daarop werd ik nieuwsgierig en vroeg me af of ik ook in die lijst stond. Dat bleek tot m'n grote schrik het geval te zijn. Ik zag ook vrienden van mij in de lijst staan.'' Een andere gedupeerde: ,,Ik viel zowat van mijn stoel. Ik wil niet het bouwbedrijf een trap na geven, we zijn immers allemaal mensen die fouten kunnen maken. Maar de im pact is vérstrekkend. Er zat nog niet eens een eenvoudige beveiliging met bijvoorbeeld een pincode op. Terwijl alles was te zien. Bij som mige namen stond ook een werkge ver vermeld wegens het vereiste van maatschappelijke binding. Zor gelijk hoor. Die privacybescher ming blijkt heel wankel." Woordvoerster Marjolein Boer van Heijmans: ,,Wij betreuren heel erg dat dit is gebeurd. De gemaakte fout werd wel meteen herkend, maar het is niet gelukt om bij ieder een de verzonden mail terug te ha len." Dat alle personalia in één be stand stonden, komt omdat het om een nieuwbouwproject in de soci ale sector gaat. Daarbij was bijvoor beeld de inkomensgrens en de maatschappelijke binding van be lang, legt zij uit. Ondertussen on derzoeken Heijmans en AM, die het project samen doen, hoe dit heeft kunnen gebeuren en hoe dit voort aan kan worden voorkomen, meldt Boer. En, werkt degene die op 'verzen den' drukte nog bij het bedrijf? ,,Het was absoluut een menselijke fout, maar deze persoon werkt ze ker nog bij ons. Deze medewerker schaamt zich diep en heeft het er moeilijk mee." Namen van meerdere gedupeer den zijn bij de redactie bekend. woensdag 14 april 2021 Datalek: bijna alles op straat De financiële gegevens van elf honderd gegadigden voor een nieuwbouwhuis in Zevenhuizen liggen op straat door een data- lek bij bouwbedrijf Heijmans. Per ongeluk is een overzicht met ieders adres, inkomen en eigen vermogen rondgemaild. Harrie van Opstal Zevenhuizen Van elfhonderd belangstellenden voor een woning in Zevenhuizen zijn per ongeluk alle gegevens rondgemaild. foto frank de roo Parate militairen van het Oekraïense regeringsleger in en rond de loopgraven bij Marinka in het oosten van Oekraïne, aan het front met de door Rusland gesteunde separatisten. fotos afp, reuters WE HOUDEN GRAAG U EN ONZE MEDEWERKERS Oekraïense militairen in gevechtsstellingen in het oosten van het land houden de bewegingen van In Oekraïne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10