II Bij de fastfoodboulevard in Goes verrijst autowaswalhalla 6 Nieuwe leden niet gekozen maar aangesteld, komt door Covid zegt voorzitter Aanleiding voor de commotie over de dorpsraad is de aanstelling van Jacqueline Pronk-Wolders en Ro bert Simons. Hun namen doken plots op op de website van de dorpsraad, signaleert Van der Aart in een brandbrief aan het gemeen tebestuur. ,,Het bestuur heeft inwo ners niet geattendeerd op deze va- Wil de dorpsraad een serieuze gespreks partner blijven, dan moet hij zich aan het convenant houden catures. Inwoners hebben zich niet kandidaat kunnen stellen. Van kie zen door de bevolking is geen sprake." ,,Ze heeft gelijk wat het conve nant met de gemeente betreft", re ageert dorpsraadvoorzitter Hans Geurtsen. ,,Dat schrijft inderdaad voor dat we de vacature bekend moeten maken en de benoeming vervolgens plaatsvindt in een open bare algemene vergadering. Dat gaan we ook doen! Alleen, ik weet niet in welke wereld mevrouw Van der Aart leeft? Bij ons heet die mo menteel Covid. Daarnaast hebben wij ons juist netjes aan onze statu ten gehouden. Die bepalen dat va catures zo snel mogelijk moeten worden ingevuld. Dus hebben we nu twee aspirant-leden voorge steld. En zodra de coronamaatrege len het toelaten, houden we ge woon weer een openbare bijeen komst, waarin iedereen zich over de kandidaten kan uitspreken." Geurtsen verzekert dat zich dan ook nog tegenkandidaten verkies baar kunnen stellen. Van der Aart ligt al een paar jaar overhoop met de dorpsraad over een tweede aansluiting van het transferium. Dorpsraad en onder nemersvereniging zijn voorstan ders van die extra op- en afrit. Van der Aart is tegen, omdat de weg pal achter haar pension aan de Stoof- weg zou komen te lopen. Los van de persoonlijke overlast die ze daar van verwacht, vreest de pension houder voor ongelukken met fiet sers bij een toename van het auto verkeer aan die kant van Renesse. Toch heeft Van der Aart een punt met haar kritiek op het functione ren van de dorpsraad, vindt het D66-raadslid Fontein. ,,Als ge meente steunen we steeds meer op de dorpsraden waar het gaat om lo kale zaken die spelen. En dat is goed, lijkt mij. Maar het is wel een beetje raar. De dorpsraad Re Ik weet niet in welke wereld mevrouw Van der Aart leeft? Bij ons heet die momenteel Covid nesse is een stichting. Die heeft geen leden, dus daar valt niks te kiezen. Volgens hun statuten kiest het zittend bestuur nieuwe bestuurs leden. Maar fei telijk klopt dat dus niet met het conve nant met de gemeente wat alle dorpsra den - dus ook Renesse - de afgelo pen maand hebben ondertekend. Dus ergens moet er nog wel iets worden aangepast, lijkt mij." De statuten van Renesse zijn tien jaar oud. Fontein kaartte de kwestie gister- avond aan in de raadscommissie. Ook bij andere dorpsraden laat het democratisch gehalte en het draag vlak soms te wensen over, ervaart ze. Fontein wees op een eerdere in spreker die avond uit Burgh-Haam- stede, die aangaf zich absoluut niet gehoord te voelen bij de uitwerking van de dorpsvisie. ,,Het gaat vaker mis", haalde ook Margo Lemsom (VVD) voorbeelden uit Bruinisse en Sirjansland aan. Wethouder Jacqueline van Burg zei toe alle statuten nog eens tegen het licht te zullen houden om ze in overeenstemming te brengen met het convenant. ,,Maar het is ook ge woon een feit: je kan het nooit ie dereen naar de zin maken." Joeri Wisse Goes Je hebt twee soorten autowassers, weet Bas Kuzee. „Mensen die ge woon een schone auto willen, wei nig tijd hebben en dus door de au tomatische wasstraat rijden. En mensen die zélf hun auto wassen, omdat-ie door spoilers of verlaging bijvoorbeeld niet door de wasstraat past." Voor die laatste doelgroep bouwt Kuzee aan de 'fastfoodboulevard' Goes een waar autowaswalhalla waar liefhebbers hun heilige koe met veel liefde kunnen vertroete len. ,,Een heel mooie locatie langs de A58, waar dankzij het foodcourt heel veel publiek op afkomt." Het laatste braakliggende stukje grond tussen de Agrisneltank is te klein om er ook een nieuwe volau tomatische wasstraat te bouwen. Reden voor Kuzee om het terrein vol te zetten met autowasboxen, elf in totaal. Hogedruklans Wie denkt dat in zo'n box alleen een veredelde tuinslang en stofzui ger hangt, heeft het mis. ,,De boxen zijn van alle gemakken voorzien. Een hogedruklans met osmosewa ter, een borstellans met shampoo, een schuimkanon, een lans om de velgen te reinigen en een rooster van 5 bij 2 meter om te bodem te reinigen", somt Kuzee op. ,,Eigen- lijk alle opties die we ook in onze automatische wasstraat hebben." Met alle afhaalrestaurants letter lijk om de hoek is een bezoekje aan de Hudsonweg voor autoliefheb bers straks een uitje. Om te voorko men dat het een hangplek wordt, moet je straks 2 euro betalen om de slagbomen te openen. ,,Dat geld krijg je meteen terug als korting op je wasprogramma." Overigens ko men er ook camera's die het kente ken herkennen. Zo kunnen men sen met een abonnement altijd au tomatisch gratis gebruikmaken van de wasboxen. Over twee weken be gint het heien. Medio september is het autowaspark - volgens Kuzee dan de grootste van Zeeland - klaar om de eerste wagens te verwelko men. dinsdag 13 april 2021 Dorpsraad Renesse onder vuur Praat de dorpsraad van Renesse nu wel of niet namens de meeste dorpelingen? Nee, zegt inwoner Margot van der Aart, want nieuwe leden worden zon der raadpleging van de bevol king aangesteld. Het democra tisch gehalte van de dorpsraad is daarmee dubieus, valt D66- gemeenteraadslid Sandra Fon tein haar bij. „Willen ze een seri euze gesprekspartner van de gemeente blijven, dan moeten ze zich wel aan het convenant houden." -Sandra Fontein, raadslid D66 Marcel Modde Renesse Pension 't Huys Grol is 45 jaar geleden gekocht door Peter en Margriet der Aart (in rood). Hun dochter Margot van der Aart en schoon zoon Michiel Smit (in blauw) namen het een paar jaar geleden over. Ze voerden ook actie tegen de verhuisplannen van de Jumbo in Re nesse. FOTO MARIEKE MANDEMAKER -Hans Geurtsen, voorzitter dorpsraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49