II O O) CD Belgische spits maakt selectie rond ZEELAND 11 Voormalige aanvaller en topscorer van Hoek wilde graag terug naar Nederland. ,,Het voetbal hier ligt me beter dan het voetbal in België.'' Tom Boere Hij voelde eerst wel wat twijfels, wilde alles goed op een rijtje zetten en liet vervolgens vooral zijn gevoel spre ken. Het resulteerde in een positief antwoord van Guillaume Clincke maillie richting de beleidsbepalers van Goes. De Belgische aanvaller gaat komend seizoen aan de slag bij de Be- velandse derdedivisionist, die nu ein delijk een ervaren en gerenommeerde spits heeft binnengehaald. ,,Hij is het laatste puzzelstukje dat ontbrak'', zegt Hugo Barends, lid van Vorig seizoen heb ik bij Voorde-Appelterre een goed jaar gedraaid, met zestien goals en veertien assists de technische commissie van Goes. ,,We halen hem puur voor het cen trum. Wat ons betreft is de selectie nu compleet.'' Voor Goes is Clinckemaillie de negende nieuwe speler met het oog op volgend seizoen. Toen dit seizoen vanwege de coronapandemie werd stil gelegd, stond Goes troosteloos en puntloos onderaan. Barends: ,,We wil len niet meer zo'n slechte start als tij dens dit seizoen. Naar aanleiding van deze kwaliteitsimpuls willen we niet alleen voor handhaving gaan. We ho pen op meer. De komst van Guillaume naar Goes is heel belangrijk.'' De 30-jarige aanvaller, die volgens Barends een fitte indruk maakt, speelde tussen 2011 en 2017 zes seizoe nen voor Hoek. Clinckemaillie was lange tijd de alltime topscorer van deze eeuw op het hoogste niveau bij die club, maar werd ingehaald door Kyle Doesburg. Clinckemaillie kwam voor de Zeeuws-Vlaamse club tot een totaal van 64 competitietreffers, de komend seizoen voor Kloetinge uitkomende Doesburg staat op 70 goals. De laatste seizoenen wisselde Clinckemaillie bijna ieder seizoen van club. Derby's tegen Hoek In 2017 ging hij van Hoek naar Dikkel- venne, één jaar later maakte hij de over stap naar Ninove. Sinds de zomer van 2019 kwam hij uit voor Voorde-Appel- terre, op het derde amateurniveau in België. ,,Ik denk dat het niveau van de derde divisie iets hoger ligt'', zegt hij. ,,Ik wilde graag weer in Nederland voetballen, dat ligt me beter dan het voetbal in België. Het is aanvallender en je krijgt iets meer ruimte. Ik kijk er ook echt naar uit om de derby's tegen Hoek te spelen.'' Met de Zeeuws-Vlaamse club werd Clinckemaillie kampioen van de hoofdklasse, maar degradeerde hij een jaar later (2015) ook meteen weer uit de topklasse. Na vier jaar keert hij deze zo mer terug in Zeeland. ,,Vorig seizoen heb ik bij Voorde-Appelterre een goed jaar gedraaid, met zestien goals en veertien assists'', zegt Clinckemaillie. ,,We hadden nog een paar wedstrijden te spelen, toen de competitie werd stil gelegd. Dit seizoen duurde helaas maar drie wedstrijden.'' Bij Goes gaat hij nu een nieuwe uit daging aan. ,,Ik heb me door verschil lende mensen laten informeren over de club en de selectie.'' Donderdag sprak hij met twee leden van de technische commissie van Goes, die bij hem op be zoek kwamen in Deinze. ,,Het was een goed gesprek, waarin we van alles heb ben besproken. Ik word gehaald als nummer 9. Een aantal spelers van Goes ken ik alleen van naam. Veel jongens hebben ook een verleden bij Hoek. Dit seizoen stond Goes helemaal onderaan en dat willen ze nu voorkomen. Het is een mooie uitdaging om er met z'n al len iets van te maken.'' SELECTIE GOES Marathon dinsdag 13 april 2021 A Guillaume Clinckemaillie, hier in actie voor Hoek tegen Breuke- len, speelt ko mend seizoen voor Goes. FOTO SJAAK VAN DER SALM Guillaume Clinckemaillie is laatste puzzelstukje bij Goes Barry van der Hooft en Len Wolters Goes -Guillaume Clinckemaillie 04» Guillaume Clinckemaillie heeft bij Hoek 64 keer ge scoord in 143 wedstrijden in de competitie. Dat is een gemid delde van 0,45 goals per duel. Voor Goes is Guil laume Clinckemaillie de negende nieuwe speler die de club bin nenhaalt. Eerder werd bekend dat Finn Murre, Reza Maipauw, Sylvio Hage (allen Kloetinge), Julian van de Kreeke, Nishant Jagernath (beiden Halsteren), Gi anni Tiebosch (Ste- doco), Renzo Roeme- ratoe (VC Vlissingen) en Riad Elloukmani (Baronie) de overstap maken naar Goes. Daarnaast krijgen de broers Quinten Bran- denbarg (De Meern) en Lloyd Brandenbarg (DVSU) in de voorbe reiding de kans om trainer Kevin Hollander te laten zien wat ze in huis hebben. Tegenover de komst van de vele nieuwe gezichten staat het vertrek van onder an deren Brian Meul- meester (Arnemuiden), Thomas de Rijke (Kloetinge), Siebe Schets (Excelsior'31), Amidu Tanko (SC Kruisland), Jesse Bank (naar Verenigde Sta- ten), Remon de Vlieger (Terneuzense Boys), Rico van Nielen en Jussi Gerritse. Van de laatste twee is nog niet bekend waar ze ko mend seizoen voetbal len. Van de huidige se lectie blijven Matthew Lentink, Jelle Klap, Ralph de Kok, Ruben Hollemans, Sven Mbi- kulu, Hiep Nguyen, Francis Kabwe Manen- gela, Stefan de Bert, Huib van Hecke, Souf- fiane el-Ouazzani en Jerzy van Bergen be houden voor de club. Voetballer Tom Boere (foto) moet met SV Meppen op zijn tellen passen. De uit Terneu- zen afkomstige aanvaller ver loor gister avond met zijn Duitse ploeg met 0-3 van Wehen Wies baden. Het gat met de eerste degradatie plaats be draagt maar drie punten. Een dag na de marathon van Leonie Ton die voor het eerst onder de drie uur liep, stuw den vier man nen elkaar ook naar een sub 3-uurtijd. Na vijf rondjes van 8,44 kilometer plus 200 meter was de missie van Martijn Blommaert (2.56.58), John van Tilburg (2.57.11), Patrick van Iersel (2.57.21) en Martijn de Vries (2.58.12) ook geslaagd. O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43