II Trekdijk: inwoners Nieuwland bang voor nieuwe desillusie 7 SPORTRAAD VLISSINGEN AANLEG PARKJES Vlissingen moet sporters meer gelegenheid geven buiten actief te zijn. Met de aanleg van calisthenicsparkjes zouden inwoners op zelfgekozen tijden aan hun conditie kunnen werken, betoogt de Vlissingse sportraad. Corona en het dicht blijven van sport scholen en fitness clubs jaagt steeds meer mensen naar buiten. Als sport en beweging pro motende gemeente moet Vlissin gen die mensen tegemoetkomen door enkele calisthenicsparkjes aan te leggen. Op een klein veldje - 'met tien bij tien meter kom je al een eind' - met een speciale on dergrond kunnen sportievelingen en liefhebbers met behulp van wat eenvoudige klimrekken, rekstok ken, voeten- en armsteuntjes oefe ningen doen om de conditie op te voeren en spierkracht te kweken, leggen voorzitter André Stroo en lid Claudia van de Ketterij van Sportraad Vlissingen uit. Over aanleg van een calisthenics- parkje in het Nollebos heeft de Sportraad al verkenningsgesprek jes met de gemeente gevoerd. Echt sportbeleid ontbreekt echter in Vlissingen. ,,We hebben wel een Speelruimteplan, maar geen Sportruimteplan. Zo'n plan is no dig om ontwikkelingen in gang te zetten. We hopen dat hoog op de politieke agenda te krijgen." Het coronavirus, de aanleg van nieuwe wijken en het populairder worden van op eigen gelegenheid sporten, leiden tot meer behoefte aan ruimte voor sportievelingen. ,,Vooral jongeren moeten hun energie kwijt. Tientallen sporters trekken naar het strand en het Nollebos", weet Stroo, die die ont wikkeling op zich toejuicht. ,,We vinden tenslotte met zijn allen dat mensen meer moeten bewegen. En zien sporten, doet sporten." Dat mensen heel inventief zijn, zien Stroo en Van de Ketterij bijna dagelijks. ,,Afgelopen weekeind Je ziet tientallen sporters naar het strand en het Nollebos trekken zag ik een aantal mensen in volle dige outfit Americanfootball spelen op het Badstrand. Zag er geweldig uit", zegt Van de Ketterij. Stroo meldde eind vorig jaar tijdens een pleidooi voor aanleg van eenvou- dige sportvoorzieningen in het Nollebos al dat het bos en aan grenzend Westduinpark is ont dekt door allerlei sporters. Naast de van oudsher komende wandelaars, fietsers, hardlopers, trimmers en skaters komen men sen er nu ook (kick)boksen en bootcampen. De Sportraadvoor zitter pleitte er in november voor Nollebos en Westduinpark met enkele eenvoudige aanpassingen nog aantrekkelijker te maken voor sport en beweging. Om individu ele en in groepjes sportende lief hebbers tegemoet te komen, zou het Vlissingse gemeentebestuur enkele calisthenicsparkjes aan moe ten leggen. Leden van de Sport raad weten dat Vlissingen als arti kel 12-gemeente niet stevig in de slappe was zit. Maar binnen het bestaande budget moet geld te vinden zijn voor aanleg van een eerste sport- en bewegingsveldje, stellen Van de Ketterij en Stroo. Zij denken aan locaties als het Van Nispenplein, het Stadhuis- huisplein, de Nieuw Bonedijke- laan of het Mandelapark. ,,Middel- burg heeft al een paar jaar calisthe- nicsveldjes op het Meiveld en de Steigerweg bij Arnemuiden. Het is tijd dat Vlissingen ook een veldje aanlegt, als het even kan nog voor het Nollebos op de schop gaat." De beplanting rond het bedrijven terrein, het groen en het water in het gebied. Over die onderwerpen mogen inwoners, de Werkgroep Trekdijk, de Middelburgse Bedrij ven Club en nog meer organisaties de komende maanden meepraten. Maar dat is toch echt te weinig, waarschuwt John de Rijke namens de Werkgroep Trekdijk. 'Alles is relevant voor ons' ,,Leefbaarheid in het dorp. Land schappelijke inpassing. Verkeers veiligheid. De landbouwroute. Echt alles is voor ons relevant", stelt De Rijke. Het bedrijventerrein Trek- dijk komt immers tussen de snel weg en het dorp te liggen en dus moeten de Nieuwlanders altijd langs het bedrijventerrein van en naar huis rijden. De gemeente Middelburg begint aan een nieuwe gespreksronde met betrokkenen en stelt nu de regels vast voor deze participatie. ,,Wij zien in dat plan nog niks terug van de ontsluiting van het bedrijven terrein, niks over de landbouw- route die landbouwverkeer om het dorp moet leiden en over het be drijventerrein", constateert De Rijke. ,,Dat blijft in het ongewisse." En zolang die duidelijkheid er niet is, wordt het voor de inwoners wel heel lastig om te bepalen of zij het eens zijn met de manier waarop Wij willen wel betrokken zijn, maar dan moet de gemeente ook iets doen aan haar geloofwaardigheid Middelburg het bedrijventerrein wil aanleggen, vindt de Werkgroep Trekdijk. Zij overweegt daarom ook bezwaar te maken en eventueel zelfs naar de rechter en uiteindelijk de Raad van State te stappen om het project tegen te houden. ,,Wij willen wel betrokken zijn, maar dan moet de gemeente ook iets doen aan haar geloofwaardig heid", zei De Rijke gisteravond te gen de raadscommissie ruimte. ,,We zijn bezig met de voorberei ding van een bezwaar tegen het voorontwerp-bestemmingsplan voor de Trekdijk. De leefbaarheid van het dorp staat bij ons voorop. We mogen nu over te weinig on derwerpen meepraten." Volgens wethouder Carla Doorn zullen nog 'verkennende gesprek ken' worden gevoerd over de in- spraak die de komende maanden gaat volgen. ,,Daarin kunnen we ze ker nog bepalen of er over meer on derwerpen gesproken moet wor den", belooft zij. Route landbouwverkeer Tegelijkertijd kan over sommige belangrijke onderdelen van het plan nog geen duidelijkheid gege ven worden omdat die er voor de gemeente ook nog niet is. Over de nieuwe route voor landbouwver- keer bijvoorbeeld, is nog geen over eenstemming met de beheerders van de wegen in en rond het gebied van de Trekdijk, zegt verkeerswet houder Chris Simons. ,,Maar we zijn inmiddels wel in gesprek met North Sea Ports, de gemeente Bor- sele en het waterschap Scheldestro- men en dat verloopt goed." dinsdag 13 april 2021 'Geef sporters ruimte hun ding te doen' René Hoonhorst Vlissingen André Stroo: ,,We hebben in Vlissingen wel een Speelruimteplan, maar geen Sportruimteplan.'' foto dirkjan gjeltema -André Stroo, voorzitter Sportraad Vlissingen Inwoners van Nieuw- en Sint Joosland mogen al jaren mee praten over het plan voor een bedrijventerrein naast hun dorp. ,,Maar tot nu toe was dat een wassen neus", oordeelt de Werkgroep Trekdijk. ,,En als we vanaf nu niet over meer belang rijke dingen mogen meepraten, dreigt het vervolg ook een desil lusie te worden." Maurits Sep Middelburg -John de Rijke, Werkgroep Trekdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39