Skihal in Terneuzen wordt geveild 5 NIEUW FESTIVAL OPTREDENS IN MONUMENTEN VAN VEERE plaats in Zeeland: PopMonument is popmuziek in monumentale gebouwen in Veere. In juli vindt een nieuw festival Een muzikale en monu mentale ontdekkings tocht door Veere. Het voor Zeeland nieuwe festival PopMonument laat muziekliefhebbers op zater dag 10 juli kennismaken met pop muziek in monumenten in het stadje Veere. Twee artiesten zijn al bekend en dat zijn op hun beurt monumenten van de Vlaamse (DAAN) en Nederlandse (Blaud- zun) popmuziek. PopMonument bestaat al enkele jaren in Bergen op Zoom en zet dit jaar de stap naar Zeeland. Dat wordt vandaag officieel bekendge maakt. Volgens organisator Joep Gudde is de keuze op Veere geval len vanwege het vele erfgoed in het stadje. Bovendien is Gert-Jan de Koster zowel directeur van de Grote Kerk in Veere, het festival- hart, als bestuurslid van PopMo nument. De Spot ,,We willen muziekcultuur ver binden met cultureel erfgoed en Veere heeft veel mooie monumen ten en monumentale locaties. Daarom gaan we daar de eerste versie houden", legt Gudde uit. ,,We werken ook samen met het Middelburgse poppodium De Spot, dat de programmering, de marketing en de vrijwilligers ver zorgt voor PopMonument." Als het festival goed aanslaat, ligt het zeker voor de hand om PopMonu ment ook in Middelburg te hou den, zegt Gudde. Vier concerten DAAN opent het festival zaterdag avond 10 juli om 19.00 uur met een concert van drie kwartier in de Grote Kerk van Veere en Blaudzun sluit het festival die avond van 22.15 tot 23.00 uur af in de kerk. Daartussen vinden vier concerten plaats in verschillende monumen ten in Veere, maar de namen van de bands en artiesten en van de lo caties zijn nog niet bekend. Gudde verwacht daar de komende weken meer over te kunnen vertellen. ,,De opzet van PopMonument is dat je begint en eindigt in de Grote Kerk en daartussen twee concer ten bezoekt op andere plekken. We bieden vier concerten, dus de helft van het publiek pakt twee optredens, en de andere helft pakt de andere twee. In de programme ring kun je dus kiezen wat het be ste bij jouw smaak past. We kun nen bijvoorbeeld zowel singer- songwriters als elektronische mu ziek programmeren. De optredens zullen passen bij de locatie, maar de ervaring in Bergen op Zoom leert dat er meer mogelijk is dan je vooraf denkt. Overigens hoeft de combinatie niet alleen goed tot Het mag ook best een beetje schuren. Dat kenmerkt het festival zijn recht te komen, het mag ook best een beetje schuren. Dat ken merkt het festival." Het slot van het festival belooft een bijzondere samenwerking te worden. Blaudzun komt voor een semi-akoestisch optreden naar de Grote Kerk. Hij werkt voor deze show samen met kunstenares Mir jam Debets. Zij is visual artist en maakt bijzondere projecties tij dens de show van Blaudzun. Kaartverkoop PopMonument vindt plaats op za terdag 10 juli van 19.00 tot 23.00 uur. De kaartverkoop begint vrij dag 16 april om 10.00 uur via de website van PopMonument. Er zijn vanwege de coronaregels 175 kaarten beschikbaar; die kosten 29,50 euro per stuk. Indien door corona het festival niet kan door gaan, krijgen kopers hun geld te rug. In een toelichting laat Beherman weten 'eindelijk van zijn Terneu- zense investering af te willen'. ,,Ik kan er niet eeuwig mee blijven zit ten. Ik moest een keer de knoop doorhakken." Hij vertelt dat hij al anderhalf jaar geleden met justitie om de tafel is gegaan om tot een op lossing te komen voor de beslagen die op de hal zijn gelegd. ,,Zouden wij dat niet doen, dan kan het nog wel tien jaar aanlopen'', verwijst Be- herman naar de zaak-Checkpoint die in 2008 begon met een inval bij de populaire coffeeshop in Terneu- zen, gevolgd door de sluiting ervan. Vorig jaar werd Willemsen na ja ren procederen uiteindelijk veroor deeld tot betaling van elf miljoen euro, voor de overwinst die hij met zijn coffeeshop zou hebben ge maakt, terwijl in het hele bestaan van zijn bedrijf alle belasting is be taald. Tegen het vonnis is Willem- Ik kan er niet eeuwig mee blijven zitten sen in cassatie gegaan, een proce dure die weer heel lang kan duren. Niet langer wachten Beherman wil daar dus niet op wachten. Hij wil schoon schip ma ken en heeft een akkoord bereikt met het OM over verkoop, meldt hij. Om de beslagen eraf te krijgen kan dat alleen via een executievei ling. Bij verkoop van de hal zal een gedeelte van de opbrengst terug vloeien naar het bedrijf Health In vest van Beherman dat de hypo theek voor de hal heeft verstrekt, en een deel zal op een geblokkeerde rekening van het Openbaar Minis terie belanden. Het laatste is be doeld om te zijner tijd 'de schuld' van Willemsen te kunnen voldoen, mocht het ooit opnieuw tot een veroordeling komen. Willemsen, die als fanatiek wintersporter Ter- neuzen graag een wintersportcen trum gunde, heeft overigens niets meer met de skihal te maken en is er ook nooit eigenaar van geweest; dat was altijd Beherman. De online veiling zal 12 mei plaatsvinden. Uiterlijk twee weken van tevoren moeten de liefhebbers een bieding doen. Mocht het gebo den bedrag te laag zijn, dan be houdt de koper zich het recht voor daar niet op in te gaan. Beherman vindt het jammer dat in deze coro- natijd de veiling plaatsvindt. Hij had die liever uitgesteld tot betere tijden, maar het OM wilde dat vol gens hem niet. Snowworld blijft Snowworld, de huidige exploitant van de skihal in Terneuzen, blijft gewoon. Het heeft de hal gehuurd tot en met 30 september 2022, met het recht tot verlenging tot en met 1 september 2027. Snowworld is zelf eigenaar van alle andere hallen die het in Nederland exploiteert. De winkels onder de hal vallen buiten de veiling. Die zijn eigendom van een dochterbedrijf van bouwmate- rialenhandel De Hoop in Terneu- zen. Beherman blijft eigenaar van veertien hectare grond bij de skihal. dinsdag 13 april 2021 GO Maurits Sep Veere - Joep Gudde, organisator PopMonument De skihal in Terneuzen wordt verkocht via een online executie veiling. De eigenaar van het cen trum, het bedrijf HRC van de Bel gische zakenman Olivier Beher- man, is dat met het Openbaar Ministerie overeengekomen. Het OM speelt hierin een rol, omdat het jaren geleden al beslag heeft gelegd op het deel van de skihal dat zou zijn gefinancierd door de voormalig eigenaar van coffee shop Checkpoint in Terneuzen, Meddie Willemsen. Harmen van der Werf Terneuzen -Olivier Beherman, eigenaar Blaudzun op PopMonument Blaudzun op Vestrock in Hulst. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37