s? Eenheid in de stuurhut Humanitas krijgt verlaat kerstcadeau:5000euro Spiekbriefje In paar dagen 18.000 nieuwe prikafspraken 2 Het onbegrip over sommige coronamaatregelen groeit niet alleen bij burgers. Ook tussen burgemeesters en het kabinet raken de gemoederen verhit over de terrassen. Doe ze open, klinkt het, ook vanuit Zeeland. Kan niet, zegt het kabinet. Beide partijen gebruiken hetzelfde argument: verminderen van de kans op besmettingen. Medisch immunoloog Ger Rijkers raadt aan te wachten tot de kust veilig(er) is. Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, ziet meer voor- dan nadelen. Commentaar urgemeesters en ministers die lijnrecht tegenover elkaar |Staan. Dat is geen fraai beeld en op zijn minst verwarrend 'voor de burger. Het kabinet wekte een paar weken geleden grote verwachtingen rond versoepelingen van de coronabeper kingen. Ons nationale vrijheidssymbool, het terras, zou weer open mogen. De toevoeging 'mits de cijfers het toelaten' ging in het ge juich verloren. Vrijdag moest minister De Jonge de door hem zelf gewekte hoop de kop indrukken. In het weekend smeekten de burgemees ters van de vier grote steden om de terrassen toch te openen om hun inwoners een beetje meer buitenruimte te gunnen. Dat deden ze niet met een discreet briefje aan het kabinet, maar luidkeels via de media. Nog voordat hij met burgemeesters had gesproken, liet minister Grapperhaus gisterochtend op zijn beurt weten dat van versoepeling geen sprake kon zijn. Op de woelige coronagolven kan de overheid zijn burgers geen rustig overtochtje garanderen. Daarvoor is het verloop van be smetting te grillig. De koers moet regelmatig worden bijgesteld om niet aan de grond te lopen. Daarvoor hebben de meeste men sen alle begrip. Maar de toch al zeezieke opvarenden worden nerveus als hoor baar ruzie wordt gemaakt in de stuurhut. Kapitein Kabinet roept: naar stuurboord! En stuurman Burgemeester: nee, bakboord! De landelijke en lokale overheden moeten in tijden van crisis eenheid uitstralen. Anders dreigt muiterij. De koers moet regelmatig worden bijgesteld om niet aan de grond te lopen Humanitas Zeeland is 5000 euro rij ker. Netwerkbedrijf DNWG schonk de vereniging gisteren een verlaat kerstcadeau. Tijdens de kerstquiz van 2020 mochten medewerkers van DNWG stemmen op een goed doel. Dit goede doel zou een waardecheque van 5000 euro ontvangen. ,,Huma- nitas kwam als overtuigde winnaar uit de bus", zegt Koen Verbogt, di recteur van DNWG. De netwerk- groep installeert, verlegt en en on derhoudt ondergrondse kabels en leidingen. DNWG, dat onderdeel is van de Stedin Groep, kwam het eer ste coronajaar goed door ondanks extra druk op de medewerkers door de overheidsbeperkingen. Het be drijf wilde daarom iets voor een goed doel doen. ,,Dat geld komt ons goed van pas", reageert voorzitter Cees Neij enhofvan Humanitas Zee land. Humanitas wil nieuwe projec ten opzetten en ingeslapen projec ten tot leven wekken. De 350 Zeeuwse vrijwilligers helpen zo'n 500 mensen. Dat gebeurt onder DNWG kwam het eerste coronajaar goed door en wilde daarom iets voor een goed doel doen meer in een maatjesproject, met op voedingsondersteuning, steun aan ex-gedetineerden en met een kin derkamp, vriendschappelijk huisbe zoek en thuisadministratie. ALMANAK De coronamoeheid zit er flink in bij de twee zonen van het Re- nesser gezin. Het lukt ze niet om ook maar een greintje moti vatie op te brengen in de aan loop naar de toetsweek die gis teren losbarstte in het middel baar en hoger beroepsonder wijs. Hoewel. Even lichtte het hart van hun moeder op toen zoon 1 opgewekt meldde met zoon 2 geoefend te hebben voor zijn toets. Tot hij de details uit de doeken deed. ,,Het ging super- goed. Hij kan via die videover binding echt niet zien dat ik op een spiekbriefje kijk." Bierproeffestival in de huiskamer Energiezuinig licht op straat Clinge wordt voortaan energiezuinig verlicht. Er worden 71 lantaarnpalen vervangen door exempla ren met ledverlichting en nog eens 71 lichtmasten krijgen een nieuw boven stuk. De huidige lantaarnpalen zijn verouderd en aan vervanging toe. Het gaat om verlichting in de Beu- kelzstraat, De Ruyterlaan, Ferdinand Bolstraat, Frans Halsstraat, Kenne- dylaan, Malpertuuslaan, Rembrandtstraat en Ruysdaelstraat. Het licht wordt 's nachts gedimd. Maandag begint het werk, in het najaar is het klaar. BIJ NADER INZIEN Scheldemedewerker is niet Hiskia Kobrua Liefst 18.000 Zeeuwen hebben de afgelopen dagen een afspraak ge maakt voor een coronavaccinatie bij de GGD. Inmiddels staan nu 59.000 vaccinaties bij één van de drie prikstraten van de GGD Zee land ingepland. Iedereen die geboren is in of vóór 1951 kan een prik boeken. De golf aan afspraken kwam op gang toen eind vorige week landelijk besloten werd dat mensen niet langer op een schriftelijke oproep hoefden te wachten. Volgens de GGD Zeeland is de conclusie dat veel mensen de weg naar het online afspraak goed we ten te vinden: „Mensen kunnen ook op korte termijn bij ons te recht. Mensen worden nog steeds ingepland op basis van beschik baarheid vaccin", aldus een woord voerder. De landelijke GGD vraagt men sen in de leeftijdsgroep tot en met 1951 die nog geen vaccinatieaf spraak hebben alsnog online een afspraak te maken via de website coronavaccinatie-afspraak.nl. Mensen, geboren van 1949 tot en met 1951, ontvangen vanaf deze week per post nog een herinnering. Het heeft op dit moment geen zin een afspraak te plannen als je na 1951 bent geboren. dinsdag 13 april 2021 Frank Balkenende Middelburg Tip? redactie@pzc.nl HULST Het Ulster Bierproeffesti val gaat dit jaar door, maar dan in heel veel ver schillende woonkamers of thuiscafés. De organi satie heeft bierproefpak ketten a 22 euro samen gesteld, met vijf bieren van verschillende brou wers en een proefglas. De bieren komen van brouwers die al waren gecontracteerd voor dit jaar en brouwers die eer der meededen aan het festival. Bestellen kan tot en met 30 april via ahcdevossen.nl/ubpf. Proefpakketten kunnen op 15 of 16 mei worden opgehaald. CLINGE Bij de reportage over 70 jaar Molukkers in Zee land in de krant van za terdag 10 april, stond een foto van vijf werkne mers van scheepswerf De Schelde in Vlissin- gen. Die foto zat in het familie-album van Hiskia Kobrua en de familie ging er ook van uit dat het om hun vader ging. Dat blijkt niet zo te zijn. Volgens Maria Manu- putty uit Middelburg gaat het om haar vader, Johannis Manuputty. Hij werkte in 1954 als ko perslager bij De Schelde. De familie van Hiskia Kobrua is het eens met deze correctie. -V- Theo Giele Theo Giele Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34