Francis van Broekhuizen in T"he S°und of Music: De mooiste klassieke concerten 1 MEDIA CULTUUR 29 IUoic- dinsdag 13 april 2021 'illMfS openen." Ze begon met een vlog en De Slimste Mens kwam op haar pad. Nu, een paar maan den later, kan niemand meer om haar heen. „Zaterdagavond was ik op drie zenders te zien. Ik moet nu wel op de rem gaan staan, vind je niet?" Maar ja, zég maar eens 'nee' tegen tv als je niets liever doet dan optreden en dat nu op het toneel niet kan. „Ik vind tv leuk en de camera vindt mij ook wel geinig. Mensen vinden mij misschien een beetje te veel, maar ik ben gewend aan theater, dat is gewoon groots.'' Goddelijke hand Even terug naar die godde lijke hand, die zij een raampje zag opendoen toen ze Albert Verlinde afgelopen oktober hoorde vertellen dat hij The Sound of Music weer op de planken wilde brengen. Van Broekhuizen, die de klassieker Climb Ev'ry Mountain zo'n beetje vast in haar repertoire heeft - ze zong 't ook in haar voorstelling Bij twij fel hard zingen - besloot een bandje met haar opname naar musicalbedrijf Stage Entertainment te sturen. Zodat ze in ieder geval wisten dat ze haar moesten hebben, mocht de moeder-overste onfortuinlijk genoeg een keer een voor stelling moeten missen. 'Oh, wat zing jij dat mooi', liet Verlinde weten. Een maand later kwam de operazangeres thuis van een week intensieve opna mes van De Verraders, het psychologi sche spel dat nu wordt uitgezonden op RTL 4. Dood en doodop was ze. ,,Het was zo'n aparte sfeer, je gaat echt hele maal op in dat hysterische spel.'' Ineens ging haar telefoon: de castingdirector van Stage. Dat ze in haar de ideale moe der-overste zagen. Auditeren hoefde niet meer, dat bandje en wat ze verder van haar online hadden gevonden, was meer dan overtuigend. ,,Ik stelde nog voor om even te komen voorzingen, maar dat hoefde niet, met mijn staat van dienst. Dit had ik nog nooit meegemaakt." En ja, zegt ze, ze sndpt het ook wel. ,,Die rol is op mijn lijf geschreven. Ik bén een moeder overste. Ik heb geen kinderen, maar steek een hart onder de riem van de natie. En zij zullen denken: die vrouw trekt publiek. Ik ben het afgelopen jaar ineens een BN'er geworden en heb als operazangeres ruim 55.000 volgers op Instagram. Dat is veel hoor.'' Eind juni, als de coronamaatregelen het toelaten, staat ze weer op het podium. Als musicalster in plaats van operazangeres, maar dat ligt dicht genoeg tegen elkaar aan, zegt Van Broekhuizen. ,,In musical is de muziek niet doorgecomponeerd als in opera, maar ik ben van operettes wel gewend dat er ook gesproken tekst tussendoor komt. De muziek is populairder: je zingt het niet zo galmerig als een Verdi of Puccini.'' Het enige probleem: M Christopher Plummer en Julie Andrews in de filmversie van The Sound of Music uit 1965. Mensen vinden mij een beetje te veel, maar ik ben gewend aan theater, dat is gewoon groots ze zingt de liedjes van jongs af aan al in het Engels, kent de tekst van The Sound of Music van voor naar achter, maar in het Engels. Nu moet ze zich de Nederlandse ver taling eigen maken. Truttig Van de week zette ze de film weer eens op. ,,Ik heb The Sound of Music zonder overdrijven al een keer of 115 gezien. Het verveelt me nooit. Het is gedateerd, maar toch ook niet. Zoetsappig en truttig, zullen sommige men sen zeggen, maar dat hebben we nodig in deze tijd. Het is een verhaal van hoop, hoe muziek je uit verdriet kan trekken.'' Als de voorstellingen gaan lopen, is er weer wat minder tijd voor haar nieuwe status als tv-ster. Ze moet er nog een beetje aan wen nen dat ze ineens 'thuishoort' tussen de grote namen. ,,Ik ben niets veranderd, ik ben Fran cis en ik ben goed in mijn vak. Nu werk ik ineens samen met van die sterren uit de musical- en tv-wereld. Straks heb ik een Zoomgesprek met Stanley Burleson, die de choreografie doet van The Sound of Music. Dat vind ik me een partij spannend.'' We kijken er allemaal naar uit om muziek weer live te beleven. Reserveer nu vast tickets voor diverse klassieke concerten die eind dit jaar en begin volgend jaar zullen plaatsvinden! Carmina Burana Dirigent Raymond Janssen tekent samen met het International Symphony Orchestra uit Lviv en het nationale koor van Oekraïne 'Dumka' voor een grootse uitvoering van de 'Carmina Burana'. Van 1 t/m 26 november te zien op diverse locaties in Nederland. Bestel nu op pzc.nl/klassiek PC 'Ik bén een moeder-overste' FOTO BETTMANN ARCHIVE De getoonde ticketprijzen zijn inclusief servicekosten per ticket en exclusief (transactie)kosten per bestelling. Kijk voor de uitgebreide voorwaarden op de webwinkelpagina's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29