'Paul de Leeuw en Astrid Joosten stoppen met presenteren van Op1' 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Een keer of vijfduizend heeft Francis van Broekhuizen The Sound of Music-klassieker Climb Evry Mountain al gezongen. In de nieuwe musicalversie vertolkt ze als moeder-overste een droomrol. ,,Ik heb geen kinderen, maar steek een riem onder het hart van de natie.'' Van een hysterische songfestivalkrijspartij naar de presentatie van een primetime- zaterdagavondprogramma op NPO 1. Sinds Talitha Muusse zonder noemenswaardige tv-erva- ring Opi ging presenteren, hoefje je als kijker ner gens meer over te verbazen. Maar Emma Wortel- boer, want daar heb ik het natuurlijk over, is toch wel een geval apart. Ze is pas 24, het woord 'ambitie' staat met neonletters op haar voorhoofd, en als er een Tele- vizier-Ring bestond voor een grote bek, won ze hem op haar sloffen. Je houdt van d'r of je vindt haar een ongelofelijke aansteller - zo simpel is het. Ik zat lang in het tweede kamp. Ging zuchten als ze zich voor de zoveelste keer een programma in had weten te kletsen als zogenaamde 'fan' van het een of ander. Tot De Slimste Mens. Daar bleek ze een uitzonder lijk pientere en innemende meid, die veel meer in haar mars heeft dan wat ze tot dan toe had laten zien op tv. Ik dacht: nu komt het. Dit wordt de omslag, nu gaan haar bazen bij BNNVara en zij serieus werk maken van haar carrière. Maar nee, de volgende stap bleek een flauw rubriekje op het Binnenhof voor De Vooravond, waarin ze voornamelijk gekke gezichten trekt ach ter de rug van politici. Vorige week vroeg ze Tweede Kamerleden na Pasen of ze van hard- of zachtgekookte eieren houden. Nee, De Vooravond wordt er ook niet beter op. Dit weekend diende de tweede kans zich aan: Tik 'm aan, een programma over ingenieuze ketting reacties - Rube Goldbergmachines in YouTube-jar- gon. NPO 1 had vermoedelijk een gat in het zater dagavondschema en zag bij de collega's van kinder zender Zapp nog een formatje liggen dat in de hui dige tv-trend van legoën en knikkeren past. Ze zijn alleen de budgetten vergeten te verhogen van kin der- naar volwassenen-tv. In de eerste aflevering leek het er namelijk sterk op dat alle kettingreacties met slechts één camera waren gefilmd en die zoomde vooral in op het gezicht van jurylid Anna Gimbrère die alles o zo spannend vond. Hoe de machines precies werkten, moest je als kijker raden. Emma riep ondertussen op z'n tijd 'watte?' of 'wow' of keek quasi-vragend in de camera. Als talentvolle jonge tv-maker moest je vroeger bij BNN zijn. Daar gebeurde het, daar kon je je ont wikkelen. Maar de laatste jaren stokt ook daar de creativiteit en zakken 'talenten' als Jan Versteegh en Geraldine Kemper genadeloos door het ijs zodra ze overstappen naar een grote zender. Ik gun Emma een beter lot, maar vooral een programma waarin ze weer net zo pienter en innemend kan zijn als in De Slimste Mens. Quote van de dag Blok en Hulst in nieuwe film Toto naar Ziggo Dome Darby naar Vlaanderen De twee presentatoren namen sinds november de vrijdagavond voor hun rekening namens BNNVara. Ze namen de plek over van collega's Sophie Hil- brand en Hugo Logtenberg, die naar de maandagavonden ver- huisden. De Leeuw en Joosten wilden de kijker op vrijdagavond het 'weekendgevoel' meegeven, maar kregen meer kritiek dan lof op de vrijdagse uitzendingen, die te weinig (journalistieke) diepgang zouden hebben. In januari maakte De Leeuw zijn excuses, nadat hij volgens kijkers en prominenten een ongepaste opmerking over Aziaten maakte. BNNVara wil het vertrek van het tweetal niet bevestigen. ,,De huidige afspraken met Paul en Astrid lopen tot en met juni dit jaar. Welke duo's in juli en augus tus Op1 gaan presenteren, moet nog worden besproken door de NPO en de betrokken omroe pen'', aldus een woordvoerder van BNNVara. Bronnen melden dat er ook een kans bestaat dat BNNVara zich helemaal terugtrekt uit de poule van Op1. Dit om de focus nog meer te leggen op De Vooravond, al wordt dat door de omroep vooralsnog ontkend. ,,Ook de in vulling van Opi in het nieuwe sei zoen vanaf september moet nog worden besproken door de NPO en de omroepen. Daar kunnen we nu in de pers dus niet op vooruit lopen. Maar wat BNNVARA be treft blijven wij ook dan deelne men aan Op1'', aldus BNNVara. suïcidaliteit maken. ff. I'M'»" Vrijwel iedereen komt in aanraking met dit moeilijke thema rol als moeder-overste in The Sound of Music in haar schoenen geschoven kreeg? Als 4-jarig meisje keek ze met open mond naar de film. De muziek, het verhaal, Julie Andrews: het bracht haar in vervoering. „Ik wilde in die film wonen, zo prachtig." Die muziek bleef haar trekken, het klooster ook: negen jaar lang was ze drie keer per week meisje-misdienaar en intreden als non leek haar lange tijd een serieuze optie. Uiteindelijk werd het een carrière als operazangeres. Een loopbaan die vrij abrupt tot stil stand leek te komen door corona. „Maar zoals de moeder-overste in The Sound of Music zegt: 'Waar God een deur sluit, opent hij elders een raam', zo ben ik me tijdens de lockdown opnieuw gaan uitvinden. Ik wilde andere raampjes et kan niet anders dan dat God dit een beetje heeft gestuurd, zegt Francis van Broekhuizen (45). Hoe kan het anders dat ze zonder auditie te doen zo'n droom- Emma dinsdag 13 april 2021 PC FILM Anneke Blok en Kees Hulst spe lende hoofdrol len in de nieuwe Nederlandse film Little Am sterdam. Andere rollen zijn er voor Frank Lam- mers en Beppie Melissen. De film gaat dit najaar in pre mière op het Nederlands Film Festival en wordt uitgezon den op NPO 3. MUZIEK Toto komt vol gend jaar naar Nederland. De band geeft op 15 juli een con cert in de Ziggo Dome in Am sterdam. Tij dens deze tour nee treedt de band op met een nieuwe line up, naast Steve Lukather en Jo seph Williams. Kaarten voor het concert van volgend jaar gaan vrijdag in de verkoop. MUSICAL De Nederlandse actrice April Darby maakt haar Vlaamse musicaldebuut als superster Rachel Marron in The Body guard. Darby speelde deze rol ook al als vaste vervanger in de Neder landse versie van de musical hit. De show is vanaf septem ber te zien in Antwerpen. Paul de Leeuw (59) en Astrid Joosten (63) keren na dit sei zoen niet terug als presentato ren van Op1, aldus bronnen tegen deze krant. Het duo stopt eind juni met de vrij dagse aflevering van de talk show. Dennis Jansen - Presentator Patrick Lodiers in een persbericht van BNNVara. Voor die omroep gaat hij onder de titel Leven voor de doodeen programma over Francis van Broekhuizen. FOTO DANIEL COHEN Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28