weer spektakel, dat kan niet anders 'Positieve is er echt niet ineens vanaf bij ons' 25 inmiddels bij Chelsea onbetwiste basisspeler het trainingscomplex in Cobham open. ,,We gingen zes tot acht keer per jaar naar Londen", stelt Van Hintum. ,,Mount stak er in de jeugd met kop en schouders bovenuit. Hij is zo'n complete voetballer. Hij kan alles. Hij heeft een individuele actie en een geweldige trap. Hij heeft scorend vermogen. Hij is tactisch sterk. Hij verdedigt goed mee. En hij kan ook goed koppen. Mount is dé moderne voetballer." Vitesse aast in die jaren op meer toppers. Maar deals met Tammy Abraham, Callum Hudson-Odoi, Reece James en Billy Gilmour ket sen af. Mount komt binnen door een goede band met zijn manage ment, mond-tot-mondreclame van Lewis Baker en Matt Miazga én Tony Mount, de vader van Ma son. „Baker was zeer lovend over Vitesse", zegt Van Hintum. ,,Hij heeft, tot dusver, ook zijn beste pe riode als profbij Vitesse beleefd. De verhalen van Miazga waren ook be langrijk. We konden Mason over tuigen dat de eredivisie een gewel dige eerste stap in het profvoetbal zou zijn." Dat komt allemaal uit. Mount scoort 14 keer en wordt speler van het jaar in Arnhem. „Vitesse is de beste stap tussen de jeugd en het eerste team van Chelsea", vindt Sturing. ,,Om door te breken bij Chelsea moet je van wereldklasse zijn. Dan is een tussenstation no dig. Vitesse is dan ideaal." Een vader als Tony Mount is daar- CHAMPIONS LEAGUE Programma EUROPALEAGUE Programma J bij van eminent belang. Dat stellen Fraser, Sturing en Van Hintum met klem. ,,Mason speelde in het begin niet", vertelt Fraser. ,,Hij klaagde nooit, maar was ab soluut ontevreden met zijn reser verol. Zijn vader bracht de bood schap heel eenvoudig over. 'Dan moet je nóg harder werken', zei hij. 'Dan moet je nóg beter presteren op de training'. Iedereen kent de verhalen over voetbalvaders. Maar vader Mount pamperde niet. Hij wilde geen voorkeursbehandeling voor zijn zoontje. Mason moest niet zeuren, maar poetsen. En dat deed hij." Het jaar Vitesse is daarmee door slaggevend voor de ontwikkeling van Mount. ,,Hij kwam als een jon gen en ging als een man", stelt Stu ring. Wel al na één seizoen. Vitesse opteert tevergeefs voor een tweede jaar. ,,Op het moment dat Frank Lampard zich meldde met Derby County, waren wij meteen kans loos", zegt Van Hintum. ,,Lampard was het idool van Mount." Lampard neemt Mount na Derby ook mee naar Chelsea. De aanval lende middenvelder is er nu een ster. Ook nu Lampard is wegge stuurd en Tuchel de scepter zwaait. ,,Ik heb meteen gezegd: hij breekt door bij Chelsea en wordt international", vertelt Van Hintum. ,,De meeste spelers mogen blij zijn met hun club", stelt Fraser. ,,Wij mochten bij Vitesse blij zijn om met zo'n speler te mogen werken." keer op een rij ongeslagen in de Champions League, het toernooi dat ze vorig seizoen wonnen na louter zeges (11), een unicum. Inter (in 1964), Ajax (in 1972) en Liver pool (in 1984) kwamen het dichtst in de buurt. Zij veroverden de Cup met de Grote Oren na zeven zeges en twee keer een gelijkspel. Die unieke samenballing van ta lent is één. Twee is dat al die top pers het ook nog mét en vóór el kaar moeten willen doen. Wat dat betreft was er in de rust van Bay- ern - PSG vorige week een aardige statistiek. In beeld op tv kwam het lijstje van meest afgelegde meters. Bovenaan stond na één helft Kim- mich, middenvelder bij Bayern. Zo iemand verwacht je daar wel. Maar twee en drie waren Neymar en Di Maria. Bayern viel aan, PSG verde digde en counterde razendsnel. En in het omschakelvoetbal deden óók de raspaardjes bij de Franse kampioen veel vuil werk. Neymar combineerde het bovendien met twee assists op Marquinhos en Mbappé. De beelden van dat beulswerk, maak ze verplichte kost in de kleedkamers van de ere divisieclubs. Zodat talenten zien: dit zijn de eisen in de top. Wat deze kwartfinale ook zo aan trekkelijk maakt voor de kijker, is de kwetsbaarheid van de CL-hou- der achterin. Bayern kreeg al 51 goals tegen dit seizoen in 43 offici ële duels. Ook vanavond in de re turn zullen er kansen komen. Treffers liggen over en weer in het verschiet. Bayern móét er hoe dan ook minimaal twee maken om nog door te komen. ,,We gaan niet vanaf minuut één al de koevoet hanteren'', zei Müller gisteren. ,,Maar we azen wel op een vroege goal. Zodat ze bij PSG gaan twijfe len of dit wel goed afloopt.'' Rijk word je over het algemeen niet van een gokje op een neder laag van de Oranjevrouwen. Ver liezen doen ze namelijk niet zo vaak. In ruim twee jaar tijd was de VS twee keer te sterk voor de Leeuwinnen, in de WK-finale van 2019 en onlangs in een oefenwed strijd. En begin 2019 verloor bondscoach Sarina Wiegman nog eens twee potjes in de Algarve Cup, doorgaans een podium om flink te experimenteren en speel sters een kans te geven. Op die ne derlagen tegen wereldkampioen Amerika na dateerde de laatste 'serieuze' nederlaag alweer van 4 september 2018, in de WK-kwali- ficatie tegen Noorwegen (2-1). a Oefennederlaag tegen Spanje brengt de Leeuwinnen niet van de wijs Maar afgelopen vrijdag was het dus weer eens raak. Spanje won in Marbella verdiend met 1-0 van de zo goed als sterkste ploeg van de Oranjevrouwen. Nog opmerkelij ker dan de uitslag was het feit dat de doorgaans dominante Leeu winnen er voetballend totaal niet aan te pas kwamen. Geen schot op doel, geen controle. ,,Ik ben nog nooit een ploeg tegengekomen die zo goed positiespel speelt", zo oor deelt bondscoach Wiegman drie dagen later over Spanje. ,,Wij wil den daar iets tegenover stellen en dat lukte niet. Ze wisten ons ne- gentig minuten onder druk te houden. Ik had niet verwacht dat we zó onder druk zouden ko men." Vanavond oefent Oranje in Nij megen tegen Australië, de num mer 7 van de FIFA-wereldrang- lijst. De Leeuwinnen staan vierde, Spanje twaalfde. Wiegman kiest voor een zo sterk mogelijke op stelling, ook vanuit de gedachte dat er in het afgelopen jaar vooral tegen zwakke tegenstanders werd gespeeld in de EK-kwalificatie en het feit dat de Olympische Spelen eraan komen. Van een koerswijzi ging is ook geen sprake, aldus Wiegman. ,,Het is niet zo dat als we een keer geen goed resultaat boeken, dat we dan gelijk alles omgooien." Optimist Van voorzichtige paniek is dus geen sprake in Zeist, vertelt ook verdediger Dominique Janssen. ,,Hier schrikken we niet van. We wéten hoe goed Spanje is. Sterker nog, ik denk dat het helemaal niet erg is om een keer door de mand te vallen. Soms zet je één stap te rug om er vervolgens twee vooruit te doen. Zo'n optimist ben ik dan ook wel weer. Wij laten ons niet van de wijs brengen door één ne derlaag." Maar toch, met in het achter hoofd dat de momenten waarop de Oranjevrouwen nog bij elkaar zijn schaars worden voordat het vliegtuig naar Japan opstijgt, moet er wel wat rechtgezet worden te gen Australië. ,,Zij zijn niet zo fijn tjes als Spanje", vindt Janssen. ,,Los daarvan gaan wij gewoon van onze eigen kracht uit en wil len we domineren. Wij willen vanavond met achter de bal aanlo pen. De wedstrijd tegen Spanje hebben we een plek gegeven en het positieve is er nu echt niet ineens vanaf bij ons. Er waren ge woon weer lachende gezichten op de training - en dat kenmerkt ons. We hebben nog genoeg tijd rich ting Tokio. DSn moeten we pres teren." #V dinsdag 13 april 2021 GO Mount haalt uit voor de ope ningstreffer van Chelsea in het Champions League-duel met FC Porto van vorige week. KWARTFINALE, RETURNS Vandaag 3 3 O O T- CM Paris SG - Bayern M. (3-2) 3 3 O O T- CM Chelsea - FC Porto (2-0) Morgen 21.00 uur Liverpool - Real M. (1-3) 21.00 uur B. Dortmund - M. City (1 -2) Tussen haakjes uitslagen eerste duels KWARTFINALE, RETURNS Donderdag 21.00 uur AS Roma - Ajax (2-1) 21.00 uur ManUnited - Granada (2-0) 21.00 uur Slavia Pr. - Arsenal (1 -1 21.00 uur Villarreal - D. Zagreb (1 -0) Tussen haakjes uitslagen eerste duels 2 Ook alle vedetten maken zogenoemde 'vuile meters' 3 Bayern kwetsbaar: 51 tegengoals in 43 duels De Oranjevrouwen die (kans loos) verliezen, dat gebeurt maar zelden. Daarom was de oefennederlaag van vrijdag tegen Spanje onwennig. „Hier schrikken we niet van", aldus Dominique Janssen, die van avond tegen Australië (aan vang 18.30 uur) 'gewoon' weer een dominant Oranje verwacht. Tim Reedijk Rotterdam Coach Sarina Wiegman speelt vanavond met de Leeuwinnen tegen Australië. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25