Smeekbede levert 7,5 miljoen euro op Eerste etappezege Cavendish in drie jaar 23 tribunes, maar in is men nog sceptisch Fans broodnodig om uit rode cijfers te komen Rentree Schippers op WK waar vorig jaar een streep door ging, dreigt opnieuw de GP in Montréal af te moeten schrijven of zonder publiek te moeten organise ren. En in Spanje, Monaco, Oosten rijk, Frankrijk en Hongarije worden voorlopig wel tickets verkocht, maar een gereduceerd aantal. De organisatie achter de GP op Silverstone (18 juli) gaat het alle maal veel te traag. Met andere Britse evenementen als Wimbledon is een brandbrief naar premier Boris Johnson gestuurd waarin wordt ge pleit voor een onbeperkte terug keer van de fans. Silverstone wil de tribunes uitverkopen met hulp van een corona-paspoort. Van Overdijk snapt de haast van promotors die snel aan de beurt zijn wel. ,,Die snakken naar duidelijk heid, maar wij hebben nog even de tijd'', zegt hij. Acht tot tien weken hebben ze in Zandvoort nodig voor de opbouw. ,,Aan het einde van de zomer staan wij er wat beter op. We weten dat we 104.000 man kwijt OMZET Ook wij organiseren in Spa alles voor een normale GP, maar het ziet er moeilijk uit. Echt héél moeilijk kunnen, minder kan natuurlijk ook. Uiteindelijk bepaalt de overheid wat mag. Blijkt straks dat het niet in het geheel kan, dan gaan we daar over nadenken." Publiek als harde eis stellen, zoals de UEFA deed, gebeurt vanuit For mula One Management (nog) niet. Het veiligheidsvraagstuk is aan de autoriteiten. Een gespreksonder werp met de promotors is het ech ter altijd. „Natuurlijk, zij moeten ook overleven, hè'', zegt De Boever, die vorig jaar met steun van de Waalse overheid onderdak bood aan de Formule 1, zonder fans. ,,We hebben ze toen geholpen. We zijn deel van de geschiedenis van de sport, een van de oudste races. Druk voel ik niet. Maar organiseren om alleen auto's op de piste te zien, is uiteindelijk niet interessant. Deze business draait om economische impact. Dus als links ergens geen geld valt te verdienen en rechts wel Een grand prix verplaatsen om dat de tribunes ergens nog (deels) leeg moeten blijven, zo ver gaat de Formule 1 nog niet. Maar blijven de beperkingen duren, dan komt na een financieel desastreus seizoen ook dat moment vanzelf in zicht. Zeker in een overgangsfase waarbij er in het ene land veel meer mag dan in het andere. Zonder fans im mers geen ticketverkoop waarmee de jaarlijkse zogenoemde entryfee voor een Fi-race (20 a 25 miljoen euro) aan de FOM betaald moet worden. werden gered, met toch nog ze ventien races op de rol. Maar vanwege een gebrek aan gasten bij vrijwel alle races, werd er veel geld gemist. Alle races betalen een jaarlijkse entry fee van ge middeld zo'n 20 a 25 miljoen aan Formula One Management, die doorgaans betaald wordt uit ticket-sales. Maar waar de stoel tjes leeg bleven, moest water bij de wijn worden gedaan. Ook nu speelt opnieuw de discussie dat promotors minder fee willen/kun- nen betalen als van de lokale au toriteiten uit veiligheidsoverwe gingen de stoelen (deels) niet verkocht mogen worden. De vraag is of de FOM hier ook dit jaar toe bereid blijft. Zo zou de GP van Canada, waar fans hoogstwaarschijnlijk weg moeten blijven, op losse schroeven staan als de kaartverkoop wegvalt. Springt de Canadese overheid fi nancieel niet bij, dan heeft F1 met Istanboel al een vervanger op het oog. Dat is de helft van het totaalbe drag van 15 miljoen euro dat Fey enoord kwijt zou zijn als iedereen het volledige bedrag van dit sei zoen, dat grotendeels zonder fans werd gespeeld, zou terugvragen. De club deed drie weken gele den een oproep aan de fans van wege de grote impact die de coro nacrisis heeft op de financiële si tuatie van de club. Het bedrag van zeker 7,5 mil joen euro baseert Feyenoord op de keuzes die supporters tot dusver hebben gemaakt om wel of niet (volledig) af te zien van tegemoet koming. Meer dan de helft van de kaart houders heeft inmiddels gerea geerd. ,,Het volledig of deels af zien van tegemoetkoming is voor de club een grote steun in deze moeilijke coronatijden. Feyenoord is enorm dankbaar voor deze steun en hoopt dat nog veel sup porters dit voorbeeld zullen vol gen. We overwinnen samen", al dus Feyenoord, dat supporters tot en met 20 mei in staat stelt een be sluit te nemen. Fans die volledig afzien van te gemoetkoming krijgen een speci aal ontworpen uitshirt dat Feyen- oord zondag droeg in de ontmoe ting met FC Utrecht. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step stond droog sinds 8 februari 2018. „Het is on gelofelijk", reageerde Ca vendish. ,,Het voelt heel goed om weer winnaar te zijn. Ik ben dat gevoel nooit zat." De sprinter passeerde net voor de streep de Belg Jasper Philip- sen. ,,Shane Archbold bracht me verder dan een dag eerder. Alvaro Hodeg leidde me in de laatste ki lometer. Ik bedank Deceuninck - Quick-Step voor de kans om terug te keren tot deze zege.'' Fabio Ja- kobsen, die na zijn zware val in augustus in de Ronde van Polen zijn rentree maakt in Turkije, noemde het superspeciaal dat de ploeg de zege pakte met Caven dish. ,,Hij vecht al vanaf begin dit jaar voor deze overwinning en is heel gemotiveerd. Hij V verdient het, want hij is een groot kampioen. Ik kon er helaas niet veel aan bijdragen." Jakobsen zei zelf te ge nieten van zijn comeback. Het is fijn weer wielrenner te zijn. Ik neem het stapje voor stapje''. Voor de Nederlander is uitrijden het doel in Turkije. ,,Ik hoop dat we nog een etappe win nen, wie er wint maakt niet uit.'' f dinsdag 13 april 2021 GO Zandvoort - Stijn de Boever (commercieel directeur) ROTTERDAM Het seizoen werd vorig jaar gered, met toch nog zeventien races na een valse start in Australië, maar financi eel was het een dramatisch jaar voor de koningsklasse. Vergeleken met 2019 (2,022 mil jard dollar) verloor de Formule 1 43 procent aan omzet (1,145 mil jard). De totale winst veranderde door de gevolgen van de pande- mie van 17 miljoen in 2019 naar een verlies van 386 miljoen in 2020. De lucratieve tv-contracten ROTTERDAM Feyenoord hoeft de seizoenkaarthouders en rela ties naar verwachting zeker 7,5 miljoen euro niet terug te beta len. ROTTERDAM At lete Dafne Schip pers doet begin volgende maand mee aan de WK estafette in Polen. De 28-jarige Utrechtse komt in actie op de 4x100 meter. Het wordt voor Schippers haar eerste optre den sinds septem ber vorig jaar. De tweevoudig we reldkampioene op de 200 meter won op 19 september de 100 meter bij de Gouden Spike in Leiden. Sindsdien liet Schippers zich niet meer in wed strijdverband zien. Ze sloeg het in- doorseizoen over. Bij de WK estafette op 1 en 2 mei in het nationale atletiek- stadion van Polen in Chorzów, dat plaats biedt aan bijna 55.000 toeschou wers, doet Neder land mee op vijf van de zeven onderde len: de 4x100 meter (mannen en vrou wen), de 4x400 meter (mannen en vrouwen) en de 4x400 meter ge mengd. De mannen op de 4x100 meter en de vrouwen op de 4x400 meter plaatsten zich al voor de Spelen. ROTTERDAM Wielrenner Mark Cavendish (foto) was dolgeluk kig na zijn eerste zege in meer dan drie jaar, gisteren in de tweede etappe van de Ronde van Turkije. Feyenoord won bij FC Utrecht in het uitshirt dat fans krijgen als ze dit seizoen afzien van compensatie. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23