22 Bondscoach gaat voor Blaak Japanners zijn bezorgd Dutch GP blijft hoopvol over een race met volle In sowieso acht EK-steden wordt over twee maanden gevoetbald mét publiek, een harde eis van de UEFA. Zo ver gaat de Formule 1 nog niet. Maar alle promotors snakken naar duidelijkheid van de lokale autoriteiten: wat mag straks? Thorsdottir laat EK schieten Flitsen Quote van de dag 'Ik denk dat Max qua fitheid in zijn beste vorm ooit aan het seizoen begon. Hij is erg gedisciplineerd' Pirmin Blaak (33, foto) verdedigt komende zomer bij de Spelen het Nederlandse doel. De speler van Oranje-Rood krijgt van bondscoach Max Caldas de voorkeur boven Maurits Visser van Bloemendaal. Verder maakte Caldas bekend dat zijn selectie is te ruggebracht tot 21 spelers. Sander Baart, Teun Beins, Sam van der Ven en Floris Wor- telboer maken niet langer deel uit van de se lectie. OLYMPISCHE SPELEN Een grote meerderheid van liefst 72 procent van de Japanners wil dat de Olympische Spelen deze zomer opnieuw worden uitge steld of afgelast. De angst voor een volgende golf van coronabesmettingen is hiervoor de aanleiding, meldt Kyodo News na een en quête. Letsch verlengt bij Vitesse Minimaal 12.000 man straks in de Johan Cruijff Arena. Hoe dan ook een kwart van de bezettingsgraad, rapporteerde de voetbalbond na overleg met het kabinet aan de UEFA. Bij de Dutch GP in Zand voort zou dat percentage tweeën halve maand later een race voor slechts 25.000 fans opleveren. Dat is financieel niet te bolwerken. ,,Maar op deze manier is deze vraag ook nog niet aan ons gesteld'', laat Ro bert van Overdijk weten. De algemeen directeur van de Dutch GP heeft in de gesprekken met Formula One Management (FOM) vooralsnog geen aantal te verwachten toeschouwers hoeven rapporteren. ,,Ook omdat wij altijd heel helder in de communicatie zijn geweest, denk ik. Of we doen het voor een vol huis, of we doen het niet. Of iemand moet ons helpen..." Circa 104.000 toeschouwers tij dens de race op zondag, dat blijft de inzet in Zandvoort. Met alle Field- lab-experimenten, de groeiende vaccinatiebereidheid en de ontwik kelingen rondom sneltests en een coronapaspoort krijgt Van Overdijk steeds meer vertrouwen in die mis sie. ,,We maken stappen als land. Straks is het aan de overheid om te kiezen wat dat betekent voor het loslaten van de maatregelen." Optimisme in de Zandvoorste duinen, dus. In de Ardennen klin ken ze wat gereserveerder. Spa- Francorchamps staat op 29 augus tus op de kalender, een week vóór Zandvoort. ,,Ook wij organiseren alles voor een normale GP, maar het ziet er moeilijk uit. Héél moeilijk'', zegt commercieel directeur Stijn de Boever. Perspectief Vorig jaar werd de Belgische GP verreden zonder fans en de stap te rug naar 100.000 man in de Arden nen is nog lang niet gemaakt. In te genstelling tot Nederland wordt er in België nog niet eens geëxperi menteerd met evenementen onder restricties, perspectief is er nog am per bij onze zuiderburen. ,,We heb ben hoop, maar we zitten nu al voor de derde keer in eenfull lockdown", verzucht De Boever, die nóg een race voor gesloten deuren niet trekt. ,,Dan stop ik ermee, dat was écht niet tof." De Boever gelooft heus dat er straks volk terugkeert. ,,Maar hoeveel?'', vraagt hij zich af. ,,Voor half mei moeten we een antwoord van de overheid hebben. Wat mag straks? Wat denken zij? Wat kan er?'' Het zijn de vragen waar alle aan staande races mee worstelen. In Imola wilden ze komend week einde graag fans, maar vanwege 'code rood' is alsnog besloten achter gesloten deuren te racen. In Portu gal blijft het nog onzeker. Canada, Eythora Thorsdottir (22, foto) laat de Euro pese kampioenschappen, eind deze maand in Basel, aan zich voorbijgaan. Ze wil zich volledig op de Spelen van komende zomer in Tokio richten. De Nederlandse vrouwen hebben zich als team gekwalificeerd voor Tokio. Vier turnsters mogen komende zo mer naar Japan. Wie dat zijn, wordt eind juni besloten na onderlinge wedstrijden. Bij de mannen wisten alleen Bart Deurloo en Epke Zonderland zich te plaatsen voor To kio. Topduels arbiter Kuipers dinsdag 13 april 2021 HOCKEY VOETBAL Vitesse heeft het contract met trainer Thomas Letsch (52, foto) openge broken en verlengd tot 2023. De Duitser is bezig aan zijn eerste sei zoen bij Vi tesse, dat zondag in de bekerfinale in De Kuip te genover Ajax staat. In de competitie staat de club uit Arnhem vierde. VOETBAL Max Verstappen in 2018 met achter hem toenmalig teamgenoot Daniel Ricciardo tijdens een demonstratie op Zandvoort. foto epa Optimisme in Arjan Schouten Rotterdam TURNEN Zeiler Nicholas Heiner won voor de kust van Portugal de tweede race van de Euro pese titelstrijd in de Finn-klasse. Hij staat nu veertiende in het klassement. De Belgische turnster Nina Derwael (21), wereldkampioene op de brug, mist door een voetblessure het EK deze maand. Jens van 't Wout en Kay Huisman maken komend seizoen deel uit van de nationale shorttrackselectie. Ze nemen de plekken in van Dennis Visser en Koen Slootweg. -Personal-trainer Bradley Scanes over de Nederlandse coureur Björn Kuipers (48, foto) leidt deze week twee topwed strijden. De Nederlandse scheidsrech ter leidt mor gen de kwart finale in de Champions League tus sen Liverpool en Real Ma drid. En hij is door de KNVB aange steld voor de bekerfinale tussen Vi tesse en Ajax, zondag in De Kuip. Is er straks ook publiek welkom op het circuit van Spa bij de grand prix? FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22