Kan het terras echt niet open? Nog mensen te gaan JOL Francis van Broekhuizen Groene revolutie Experts: verklein aantal groepen met voorrang Walcheren Droomrol als Moeder Overste D66: Van 'het bestel opblazen' naar besturen »P8 Nee, nog even geduld, zegt de im- munoloog Denk nou niet dat de hele Noordzee vol komt te staan met turbines •Pfe Sinds december heeft Nederland ge noeg coronavaccin geleverd gekregen om zo'n 4,6 miljoen prikken te zetten. Maar zover is het nog lang niet: tot zon dag werden er ruim 3,2 miljoen inentin gen toegediend. Een verschil van bijna 1,5 miljoen vaccinaties. Het ministerie van Volksgezondheid en het RIVM benadrukken steeds dat gele verde vaccins niet meteen gebruikt kun nen worden. De grote ladingen moeten eerst worden herverdeeld, daarna verspreid, en een deel ligt op voorraad bij de huisartsen en GGD's. Dat neemt niet weg dat er honderdduizenden vaccins on gebruikt op de plank liggen. De af gelopen drie weken werd de vaccina tiedoelstelling steeds niet gehaald. Afge lopen week werden er in plaats van de geplande 625.000 prikken slechts zo'n 365.000 gezet. Dat had vooral te maken met de on rust rond het AstraZeneca-vaccin. Na meldingen van zeldzame maar ernstige bijwerkingen, werd het prikken met dat vaccin stilgelegd bij 60-minners. Bij 60- tot 64-jarigen ging het prikken wel door, maar het enthousiasme om het AstraZe- neca-vaccin te nemen, lijkt afgenomen. Dat leidt tot chaos bij huisartsen, die ge leverde vaccins nauwelijks kwijt kun nen. De bijna honderd priklocaties van de GGD hebben inmiddels capaciteit in overvloed. ,,We kunnen deze week ruim één miljoen prikken zetten'', zegt een woordvoerder. ,,Als we de vaccins zouden hebben.'' Het kabinet presenteert vanavond aangepaste vaccinatiestrategie. Daarin zal waarschijnlijk het advies worden meegenomen dat de Gezond heidsraad gisteren gaf om de tweede prik bij de vaccins van Pfizer en Mo- derna pas na twaalf weken te geven. De tussenpoos is nu zes (bij Pfizer) en vier (Moderna) weken. Experts pleiten voor een meer prag matische vaccinatieaanpak. Ze opperen om het aantal doelgroepen met voor rang te verkleinen. Een ander voorstel is om 60-minners zelf de keuze te laten of ze ingeënt willen worden met het Astra Zeneca-vaccin. »P4 en ZEELAND2 dinsdag 13 april 2021 Nieuwsmedia ZEELAND 2 FOTO ANP Wéér minder vaccins gezet dan gepland De voorraad coronavaccins in Ne derland begint reusachtige vormen aan te nemen. Al weken op rij wor den de prikdoelstellingen bij lange na niet gehaald. Vandaag komt het kabinet met een aangepaste vacci natiestrategie. Annemieke van Dongen Chris van Mersbergen Rotterdam een 10°C Wisselen bewolkt en nog een enkele bui pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 11.501.011 Bijna 2,5 miljoen Nederlanders hebben inmiddels een of twee prikken tegen corona gehad. En dat terwijl 14 miljoen 18-plussers recht hebben op een vaccin. Het is nog doorprikken geblazen om - zoals beloofd - voor half juli iedereen die wil ingeënt te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1