9 Pubs in Engeland mogen vandaag open voor de inzet van nog meer heli kopters en drones. Die kunnen dan als 'robotscouts' een belangrijke aanvulling zijn op volgende mis sies, aldus Nasa. Technici dromen al van nieuwe generaties helikop ters en drones die kunnen helpen bij het vinden van interessante, be langrijke plekken voor bodemon derzoek. Of, als ze groter worden, zouden ze zelfs vracht en astronau ten over Mars kunnen vervoeren. Met een blikje speciaalbier in de hand blaast Brad Levy voor de in gang van The Bay Horse Tavern aan Thomas Street uit in de zon. Sinds vrijdag werkt de 27-jarige barman aan een stuk door om de Victoriaanse kroeg in het hart van het Northern Quarter in Man chester op tijd gereed te maken. Vanmiddag klokslag 12.00 uur gaan de deuren (weer) open. Uitbater James Cooper ziet er na drie tropendagen tot hilariteit van zijn staf zo verlopen uit, dat hij niet op de foto wil. Hun hu meur lijdt er niet onder. Na een jaar thuiszitten kunnen ze einde lijk weer aan de slag. ,,Vrijdag kwam een levering van 300 ton binnen", vertelt Cooper van wiens T-shirt je soep kan koken. In zijn baard zitten splinters en stof. „Alleen maar bier. We gaan ervan uit, dat het meteen heel druk wordt." The Bay Horse Tavern, al jaren in de top 50 van beste pubs in En geland, trekt klanten vanuit de hele regio. ,,Op een enkel bericht op Instagram na heb ik de laatste twaalf maanden van niemand iets gehoord", zegt Cooper. „Vreemd? Ik maak me geen zor gen. Zodra we opengaan, zullen ze vanzelf wel komen." Levy be aamt dit. ,,De lockdown heeft ie dereen afgestompt. De kroeg trekt de mensen vanzelf uit hun schulp." Op straat deelt Adam Webster (33) deze observatie, terwijl hij zijn dreinende dochtertje een stuk pizza probeert te voeren. Zichtbaar opgetogen maakt hij met zijn vrouw een tocht langs de kroegen waar de werknemer van een liefdadigheidswinkel voor de pandemie neerstreek. ,,Het mag als een cliché klinken, maar pubs zijn de huiskamers van de En gelse samenleving. Aan de toog onderhoud je je sociale contac ten." Webster wijst verlekkerd in de richting van The Bay Horse Ta vern. ,,Donderdag lunchen met collega's. Vrijdagmiddag borre len." Als zijn vrouw hem argwa nend aankijkt, lacht hij. ,,Oké, misschien begin ik rustig." Bij Flok aan Stevenson Square kun nen dorstige stamgasten alvast voorproeven. Landlord Martin Henning serveert koffie en ver- Pubs zijn de huiskamers van de Engelse samenleving koopt blikken bier die buiten op gedronken moeten worden. ,,Heb je het druk?", vraagt een klant die een beleefd praatje probeert aan te knopen. ,,Wel, voor jij binnen kwam, was het heerlijk rustig", antwoordt Hennin sarcastisch. ,,Bedankt, hè." Een chic geklede Italiaan krijgt bij binnenkomst te horen: ,,Ben je daar nu alweer? Word je niet doodmoe van al die espresso?" Een lachsalvo maakt duidelijk dat het tweetal elkaar goed kent. Hennin, een verdienstelijk mu zikant, ontsnapte tijdens de eer ste lockdown aan de strikte regels door cocktails en bier in karton nen bekers te verkopen. ,,Mijn twaalf personeelsleden zaten thuis, maar zo kon ik de boel draaiende houden. Ik was de enige in de stad. Tot er een verbod op kwam." Zijn dochter, die eco logie studeert aan de Universiteit van Lancaster, heeft hem aange spoord om bij de heropening het milieu te sparen. ,,Geen flessen wijn meer, maar hervulbare vaten", geeft Hennin aan. Als hij doorkrijgt dat klanten aandachtig meeluisteren, zegt hij: ,,Op een gegeven moment besef je dat je kinderen veel slimmer zijn dan jij. Ik ben maar een domme sukkel." Zijn gehoor barst in schaterlachen uit. Het ru moer trekt nieuwe klandizie aan, onder wie Tom en Jenny Wood. Het stel begroet Hennin hartelijk. Ouwehoeren Tom, een wiskundeleraar, heeft zijn agenda al vrijgemaakt. ,,Dinsdag en woensdag kom ik zeker langs", belooft hij. Zijn vrouw Jenny kan evenmin wach ten. ,,Ik heb een jaar lang bijna geen mensen gezien. Heerlijk, om straks hier voor de deur bij te pra ten met vrienden." Binnen zitten mag tot minimaal eind juni nog niet. Hennin: ,,Ik kan het halve plein gebruiken om tafels neer te zetten. Verkeer is gestremd." Bij The Bay Horse Tavern wrijft Brad Levy zich in de handen. ,,Ik verwacht rijen tot om de hoek. Heerlijk om straks weer pints te schenken en te ouwehoeren met mensen die je al een jaar niet meer hebt gezien. Het wordt een soort reünie." maandag 12 april 2021 GO m De eerste testvlucht van de Ingenuity staat nu, na eerder uitstel, gepland voor aanstaande woensdag 14 april. Kijk voor meer informatie op de website van Nasa of het Twitteraccount van de Marslander Perseverance. 'Heerlijk om weer een pint te schenken' De pubs in Engeland mogen vandaag hun deuren openen. Kroegbazen, werknemers en vaste klanten kunnen niet wachten tot het eerste biertje uit de tap stroomt. Geert Langendorff Manchester -Adam Webster (33) Jenny en Tom staan te pope len om weer naar de pub te gaan. Barman Brad Levy verwacht vandaag vanaf 12.00 uur 'rijen tot om de hoek'. fotos geert langendorff '7 I'M-"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9