LINDA AKKERMANS Schilderij van 1500 euro mogelijk meer dan 100 miljoen waard KOE. NATUUR &B0ER 1 Beter voor de natuur en voor jou. im Dat is het l&tcjc&të&van Albert Heijn 6 •/bet k ij// PË^r Column Drie jaar is Lahlah nu wethouder in Til burg, waar inwoners die stemmen op ty pes als Smolders het na haar aantreden druk hadden om haar af te fakkelen van wege haar hoofddoek. Maar Lahlah haalde de schouders op en ging aan het werk. En hoe. Inwoners zo min mogelijk vermoeien met regels en controles, maar politiek bedrijven vanuit vertrouwen en maat werk. Het is niet alleen haar missie, ze brengt het ook in de praktijk met proe ven in bijvoorbeeld de schuldhulpverle ning en de bijstand. In maart leefde ze met haar gezin een maand op bijstandsniveau. Ja, ze was de eerste om toe te geven dat ze nooit echt kan vóelen hoe dat is, maar elk beetje in zicht was het haar toch waard. Op de dag dat Smolders werd beëdigd, bestond het laatste bijstandsdiner van Lahlah uit chips omdat het geld op was. Afgelopen week hield ze in de raad een vurig betoog waarom het armoedebeleid anders moet. De Pieter Omtzigt van Tilburg? Esmah Lahlah is haar naam. De Pieter Omtzigt? Een grote ophitser zou hij bedoelen Edwin Winkels Madrid Het doek hing al een tijd aan de muur in de expositieruimte van het veilinghuis Ansorena in Madrid en stond sinds maart in de catalogus die ie dereen kon inzien. Een schil derij van een mooi formaat, 111 bij 86 centimeter, maar erg vies, slecht onderhouden. Het zou werk zijn uit het atelier van José de Ribera (1591-1652), een Spaanse schilder die in Rome en Napels werkte. De richtprijs waarmee de veiling afgelopen donderdag zou star ten was 1500 euro. Toen waren bij het veiling huis al onderhandse aanbie dingen binnengekomen van enkele miljoenen euro's en hadden grote verzamelaars al vertegenwoordigers naar Ma drid gezonden om het doek van dichtbij te bekijken. Van- uit Italië kwam een van de grootste experts van het werk van Caravaggio naar de Spaanse hoofdstad om vast te stellen dat deze Christus met doornenkroon niet van De Ri bera maar van de Napolitaanse schilderlegende moet zijn. En dat maakt nogal verschil. Op een veiling zou een unieke Caravaggio volgens de experts tussen de 100 en 150 miljoen euro kunnen opleveren, 100.000 keer de richtprijs. In verschillende archieven is te vinden dat hij in 1605 een der gelijk doek voor een bisschop schilderde. Het kwam in 1659 als eigendom van de Spaanse ambassadeur in Vaticaanstad samen met een ander doek in Spanje terecht. Terwijl dat tweede schilderij allang in het Prado-museum hangt, was van de bewuste Ecco Homo geen enkel spoor te bekennen. Wie de huidige eigenaren zijn die het doek nu naar de veiling brachten, is niet bekend. Spoedvergadering In de Italiaanse media circu leerden al enige tijd berichten over de fabuleuze vondst en de enorme interesse voor de vei ling, maar in Spanje schrokken ze pas op het allerlaatste mo ment wakker. Eén dag voor de veiling verbood het ministerie van Cultuur de verkoop, na een spoedvergadering op hoog niveau. Experts van het Prado waren het ermee eens dat het weleens om een Caravaggio zou kunnen gaan, en dat bij zondere culturele erfgoed wil Spanje niet kwijtraken. In 1973 werd al eens een drie eeuwen verloren gewaande Caravaggio in een veilinghuis in Sevilla verkocht en die Kruisiging van Andreas hangt sindsdien in een museum in Cleveland. Nader onderzoek moet uitwij zen of het schilderij werkelijk een Caravaggio is, waarna de finitief een exportverbod zal worden afgekondigd. JjjJJj AARDBEI KERS Bij Albert Heijn vinden we een duurzame en transparante zuivelketen belangrijk. Samen met 300 vaste Nederlandse melkveehouders hebben we de afgelopen jaren stappen gezet op het gebied van dierenwelzijn, duurzaamheid en biodiversiteit. Onze melkveehouders investeren in een beter leven voor de koeien, kruidenrijk grasland, voer uit de regio en groene stroom. Dat is goed nieuws voor de natuur en voor jou. Geniet meteen lekker gevoel van duurzamere zuivel en kaas. De nummer vier van Forum voor Democratie was net beëdigd als Tweede Kamerlid en met een stalen gezicht, want dat doen mannen die het hoog in hun boze bol hebben, sprak hij het journaille toe: ,,Ik ben Hans Smolders, ook wel de Pieter Omtzigt van Tilburg genoemd.'' Thuis rolde ik met mijn ogen. De Pie- ter Omtzigt? Een grote ophitser zul je bedoelen! Die ook nog eens goudgeld gaat verdienen omdat hij ook raadslid in Tilburg is én een Statenzetel bezet houdt. Als er iemand Smolders in kan fluisteren dat één zo'n baan al alle kruim kost om misstanden aan de kaak te stel len, is het trouwens Omtzigt wel. In Tilburg rolden ook velen hun ogen. Maar Esmah Lahlah had geen tijd en puf om zich druk te ma ken over Hansie Omtzigt. Zuchtend schudde ze in het stadhuis haar por temonnee leeg. Er zat nog 5 cent in. maandag 12 april 2021 GO Hans Omtzia De ontdekking van een mo gelijk echte Caravaggio heeft de kunstwereld op zijn kop gezet. Het schilde rij, dat aan een ander werd toegeschreven, zou vorige week met een startprijs van 1500 euro worden geveild, maar kan meer dan 100 mil joen waard zijn. Een echte Caravaggio? Experts denken van wel. FOTO ANSORENA AUCTION ZONDES lOUlVttSK SWESS M "IN YlUWttBSENEmiïON VIN YITMWt 62 EN CAL17UN DRINKYOGHURT ZCWEB IDEMEWE HJIKRS BI.* BAN VIMHINEN K 63 EN VWN W« UltlllH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6