Bewoners Hoek vinden gehoor; onderzoek naar locatie dorpshuis dpg Gezocht regiodistributeur dagbladen Terneuzen 5 •ii EXPOSITIE KUNST KIJKEN DOOR DE RAMEN Hij kan door de coronamaatregelen zijn schilderijen niet naar de mensen brengen, daarom lokt kunstschilder Michiel Holtgreve (79) uit Heikant kunstliefhebbers juist naar zijn werken De ramen van zijn atelier aan de Ellestraat dienen nu als expositie-etalage. Wandelaars en fietsers kunnen nu toch zijn schilderijen bewonderen. Kunst mag voor som migen iets verhevens zijn, maar de Hei- kantse kunstschilder voelt zich helemaal op zijn plek als hij de deuren van zijn atelier kan openzetten, men sen ontvangen. ,,Vorig jaar werd ook al het grensoverschrijdende Ambachtelijk Weekend ge schrapt. In zo'n weekend komen er toch enkele honderden men sen kunst bekijken. De werken stapelen zich nu op, want als lief hebber ga ik gewoon door. Ik schilder zo'n vijf uur per dag." Leuk stekje De afgelopen maanden stapte Holtgreve 's ochtends bij het krieken van de dag, geregeld in zijn auto. Dan ging hij met palet, ezel, verf en penselen op zoek naar een leuk stekje om een land schap of boerderij te schilderen. Dit resulteerde in zo'n twintig olieverfschilderijen. ,,Soms reed ik nog wel eens terug naar zo'n locatie als de opzet meer tijd in beslag nam. Als natuurfreak is dit dubbel genieten. Het doorwerken van het schilderij gebeurt thuis in mijn atelier. Dat vind ik nog steeds één van de moeilijkste as- Ik wil zo snel mogelijk het bordje 'atelier open' weer in de tuin plaatsen pecten van het schilderen. Aan voelen wanneer je uiteindelijk moet stoppen. Als je slagroom te lang klopt, wordt het boter, dan ben je ook te ver gegaan." Naast landschappen en stille vens werkt Holtgreve graag aan portretten met olieverf of houts kool. De inspirator hiervoor was frater Beatus uit Hilversum. Voordat Holtgreve en zijn vrouw Gerda in 2005 een woning nabij de Belgische grens in Heikant be trokken, woonde hij in Hilver- sum. Zijn werk als tenniscoach en later gymnastiekdocent werd een sleur. Op zijn vijftigste gaf hij er de brui aan en ging verder als kunstenaar. Zo kwam hij in con tact met frater Beatus, leraar aan een kweekschool. ,,Een unieke man. Hij heeft met zijn lessen honderden mensen geholpen de eerste schreden op het pad van kunst en cultuur te zetten." Nominatie Beatus zag Holtgreves talent en door hem kon hij zich naar eigen zeggen enorm ontwikkelen. De frater wees niet alleen op de op bouw van een portretschilderij, met een paar lijnen iemand type ren, maar ook op de finishing touch van de kleinste details. Vijftien jaar heeft Holtgreve zich onder zijn vleugels verder be kwaamd. En zo werd Holtgreve in 2019 genomineerd voor de Neder landse Portretprijs. Eenmaal op Zeeuws-Vlaamse bodem in Heikant neergestreken, vergaarde hij zijn kennis verder op de Kunstacademie in Sint Ni klaas. ,,Bagage genoeg om te laten zien wat ik in mijn mars heb." Dat ging lekker tot corona roet in het eten gooide. Maar schilderen is geen probleem. ,,Ik kan echt mijn talent ontplooien. Ik hoop wel zo snel mogelijk het bordje 'atelier open' weer in de tuin te kunnen plaatsen." Dan is Holt- greve weer helemaal in zijn ele ment. Zijn echtgenote ook, zij timmert als beeldend kunstenaar aan de weg. Het was vorig jaar voor velen een verrassing. Terneuzen koos 'opeens' voor de nog te realiseren woonwijk Windlust 2 als dé locatie voor de school en ook een nieuw dorpshuis. Niet eerder was daar in het openbaar sprake van geweest. Omwonenden uit het naastgelegen Windlust 1 reageerden boos. Ze verwachtten huizen naast hen, geen school, vrezen verkeersover last en vinden de plek te afgelegen. Klankbordgroep Kennelijk leeft dat gevoel breder in Hoek. Ter voorbereiding van de nieuwbouw is een klankbordgroep opgericht met niet minder dan der tig bewoners. Een meerderheid heeft daarin aangegeven dat de lo- catie dorpshuis - waaraan het dorp eerder de voorkeur gaf - opnieuw moet worden onderzocht. Toekom stige gebruikers steunen dit. Financieel haalbaar De locatie dorpshuis is te klein voor de nieuwbouw. Grond erachter is nodig. De eigenaren willen verko pen. Of dat financieel haalbaar is, moet de komende tijd blijken. Ook wordt gekeken naar hoe het verkeer De locatie dorpshuis is te klein voor de nieuwbouw. Grond erachter is nodig het beste kan worden geleid en wat nieuwbouw betekent voor de windruimte van de nabijgelegen molen. Klankbordgroep-begeleider Cle mens de Jager laat weten dat voor de zomer een besluit moet vallen. De planning wordt anders te krap. In 2024 moet de nieuwbouw af zijn. De Jager stelt nog heel nuchter: ,,Dat de locatie dorpshuis wordt onderzocht, wil niet zeggen dat het ook lukt." yte'5-j '-■? f v"êSÊÊÊmim^Ê maandag 12 april 2021 Edy de Witte Heikant -Michiel Holtgreve Kritische bewoners van Hoek hebben een eerste succesje ge boekt. De gemeente Terneuzen gaat serieus onderzoeken of het toch mogelijk is een multifuncti onele accommodatie (mfa) met onder meer een nieuwe basis school te bouwen op de plek van het huidige dorpshuis aan het Molenplein. Harmen van der Werf Hoek VL - "mm m SM i f -i si aahoigi hOShI 7 «sr- 3S9& ra*:. -,-vv" -C V«- IBHHHHI Kunstenaar Michiel Holtgreve exposeert zijn werk achter de ramen van zijn atelier aan de Ellestraat in Heikant. foto camile schelstraete Michiel wil passanten naar zijn werk lokken Als regiodistributeur sta je aan het roer van een gebied waarin dagelijks (ma-zat) duizenden dagbladen, verdeeld over 10 titels worden verspreid in Terneuzen. Wat ga je doen? 's Ochtends vroeg de kranten in ontvangst nemen; De kranten per bezorgwijk uittellen aan de hand van verdeellijsten; Toezicht houden op kwaliteit van bezorging en de bezorgers; Lokaal werven van nieuwe bezorgers; Indien nodig zelf wijken (laten) bezorgen; Afhandelen van administratie met eigen computer/laptop en internet. Je bent beschikbaar tussen 03.00 en 07.00 uur. Zaterdag tot 8.00 uur Wie ben jij? Wij zijn op zoek naar kandidaten woonachtig in Terneuzen of directe omgeving, (alle leeftijden maar min 18+), bij voorkeur in het bezit van rijbewijs en auto; •Jij spreekt en schrijft de Nederlandse taal; Je beschikt over een natuurlijke zelfstandigheid waardoor je snel correcte beslissingen kunt nemen; Je bent of steltje op de hoogte van de wet- en regelgeving en past deze juist toe. Wat staat er tegenover? Een overeenkomst van opdracht, jij gaat namelijk als freelancer aan de slag en stelt zelfstandig bezorgers aan!; Een goede vergoeding van ca. 1.500,- per vier weken; Een zelfstandige en uitdagende opdracht, waarbij je logistieke ervaring opdoet in de dynamische wereld van de krant!; Een afwisselende (bij)baan, waarbij je verantwoordelijkheid krijgt en veel sociale contacten op doet; Veel leuke extra's, zoals geschenken tijdens de feestdagen, zo kun je mee doen aan winacties en lees je gratis de krant. DPG Distributie is onderdeel van DPG Media, een toonaangevende en ambitieuze uitgever op het gebied van nieuws, opinie, cultuur, inspiratie, werken ontspanning, met passie voor media. En bovenal passie voor onze lezers en website bezoekers. Interesse in deze functie? Stuur je motivatie met cv naarpeter.van.saane@dpgmedia.nl media ^nbezo^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47