Oud tramstationnetje Noordgouwe te koop SCHOUWEN-DUIVELAND 5 NEGEN ACTS IN BROGUM 'ENORME BEHOEFTE AAN FYSIEKE ACTIVITEITEN' Goede tijden herleven. Op het podium van Brogum waren zaterdagmiddag negen acts te zien van talenten van Schouwen-Duiveland. Van basgitariste en violiste tot dwarsfluitiste en majorette. Alle kinderen gaven een spetterend optreden. „Heel spannend, maar ook superleuk." De jaarlijkse strijd om 'Het Talent van Schouwen-Duive land' wordt normali ter in bioscoop fiZi gehouden. Om de bekende reden ging de activiteit vorig jaar niet door. Dit jaar pakte het organise rende Rotary Club Schouwen- Duiveland de draad weer op. ,,We hebben geleerd van het virus en gekeken hoe we deze activiteit met kinderen in de drie hoogste groepen van het basisonderwijs en de drie laagste klassen van het voortgezet onderwijs kunnen voortzetten", vertelt Marja Krans. ,,Bij Brogum is de ervaring met professionele opnames van live- streams aanwezig. Hier is ook meer ruimte aanwezig dan in fiZi. Juryleden kunnen we hier ook kwijt. Tips en opmerkingen van jury aan de talenten kunnen dus direct worden gegeven. Dat gaat beter dan via een digitale manier. Eerlijk gezegd verdienen talenten een fysiek podium om op te tre den", aldus Krans. Goed geregeld Rondom het poppodium in Zie- rikzee is alles goed geregeld, ziet juryvoorzitter burgemeester Jack van der Hoek. De voormalige bari ton/bas-zanger in een band uit Haarlem met klassiek repertoire, is muzikaal genoeg voor deze jury- taak. ,,Het is hartstikke leuk om deze optredens te beluisteren. Je merkt dat mensen enorm be hoefte hebben aan een fysieke ac tiviteit." De jury ziet onder andere Britt Vielvoije (12) uit Dreischor op de basgitaar knallen. Britt komt uit een muzikale familie. Haar oudere zussen Manuela en Beaudien spe len in Band Be Four You, haar tweelingzus is drummer. Manu- ela, die haar zusje vergezelt vertelt: ,,Het muzikale hebben we niet van onze pa, die is technicus." Britt zou ook graag in de schoolband willen spelen op het Ostrea Ly- ceum in Goes, waar ze eerstejaars is. ,,Dat kan nog niet, ik kom ook weinig op school. Voor dit optre den was ik zenuwachtig, maar ge slapen heb ik wel." Cindy Slegt uit Zonnemaire gaf een solo-act weg als majorette. En dat op haar 13e verjaardag. ,,Ik vond het heel spannend, maar super leuk. De jury vertelde dat mijn voetenwerk nog beter kan. Daar kan meer dans in. Met de majoret tevereniging uit Brouwershaven oefenen we altijd gezellig in gym- zalen. Daar is het plafond hoger dan hier in Brogum. Ik moest dus uitkijken dat ik mijn baton niet te gen de lampen gooide." Haar op treden kreeg applaus. Geldprijs De winnaars van de twee leeftijds categorieën krijgen een geldprijs van tweehonderdvijftig euro. De overallwinnaar het dubbele. Het bedrag moet worden besteed aan het verder ontwikkelen van het ta lent. Op 16 april in de middag wor den de drie winnaars thuis be zocht door de burgemeester. Een dag later worden ze bekendge maakt via een YouTube-filmpje. Verkopend makelaar Nadja Bom van Ons Wooneiland deed ook de verkoop van het eindstation van de RTM-tramlijn op Burgh-Haam- stede. Het ging daar om een woning aan de Burghseweg naast de Albert Heijn, de locatie van de voormalige tramremise. ,,Ik ben toen de histo rie van de tramlijn ingedoken", ver telt Bom. ,,Veel mensen beseffen bij woningen niet de historie die erin schuilt. Een verhoging kan een op stapje zijn geweest naar een voor malig perron." De woning aan de Heereweg werd in 1966 betrokken door de pleegvader van André van Dongen. ,,Hij kocht het destijds van de heer Romijn die toen chauffeur was bij de RTM. Meer dan vijftig jaar heeft mijn pleegvader er gewoond. De woning en tuin zijn altijd met liefde onderhouden. Iedereen uit de omgeving kende hem als Piet en hij was altijd in voor een praatje als hij in zijn tuin bezig was. Veel oude materialen zijn bij het graven in de tuin gevonden, zoals roestige, grote spijkers uit de voormalige tram rails". Van Dongen woonde zelf ook vijf jaar in dit huis. Tegenwoordig woont hij in Scharendijke, maar hij koestert die periode en vindt een verhaal over de woning een eerbe toon aan zijn onlangs overleden pleegvader. In de tuin zijn nu nog resten uit de RTM-tijd te vinden. De beton nen randen bij de afrastering wer den gebruikt als afkanting van het perron. Er is grind en kolen uit de spoorbedding opgegraven. Waar nu het raam aan de zijkant zit, zat de deur naar de wachtruimte. Bin nenin het huis blijkt die ruimte nu een kleine kamer te zijn met een voorraadkast waar vroeger de in gang was naar een diepe kelder met de drankvoorraad. Tijdens het wachten op de tram kon je een bor reltje kopen. ,,De combinatie van historie en ruimte biedt mogelijk heden om hier je eigen geschiede nis te schrijven", omschrijft Bom. De tram stopte hier vroeger vooral vanwege het oude zieken huis in Noordgouwe als bestem ming. Dat ziekenhuis deed dienst van 1902 tot 1957. De woning staat anno 2021 voor een vraagprijs van 285.000 euro te koop. ,,De bezichti gingen zijn over twee volle dagen volgeboekt. Er is zelfs een wacht lijst. We zien dat dit soort panden erg in trek zijn. Geïnteresseerden moeten wel de historische elemen ten zien. Dat maakt het bijzonder." maandag 12 april 2021 Jonge talenten knallen op het podium Gerrit van Loon Zierikzee Britt Vielvoije (12 jaar) op de basgitaar tijdens Talent SD in Zierikzee. fotos katja van noort Cindy Slegt (13 jaar) met haar solo marjorette tijdens de Talent SD in Zierikzee. Het voormalig tramstation, nu woonhuis, aan de Heereweg, van Noordgouwe staat te koop en is één van de meest tastbare over blijfselen van de RTM-tramlijn over Schouwen-Duiveland. De eerste bezichtigingen zijn volge boekt. Er bestaat een wachtlijst voor. ,,Dit soort panden met ver halen van vroeger zijn in trek." Gerrit van Loon Noordgouwe Makelaar Nadja Bom voor het oude RTM stations gebouw in Noordgouwe. FOTO KATJA VAN NOORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45