O 0 O De Koning onttroond als Europees kampioen Zeeuwse coach gaat bij Rotterdamse eredivisionist aan de slag V 11 Met Groene Ster boekte de trainer jaren geleden mooie successen. De ervaring uit die periode, komt straks zeker van pas. Oefenen Praet Volleybal Hij was de afgelopen jaren een beetje uit het zicht verdwenen, maar ko mend seizoen keert Mohammed Ah rouch terug als zaalvoetbaltrainer. De Zeeuw wordt hoofdcoach van Feye noord Futsal, dat net als zijn oude club Groene Ster Vlissingen in de ere divisie speelt. ,,Het begon weer te kriebelen. Een tijd geleden al.'' In Zeeland is Ahrouch vooral be kend van zijn periode als trainer van Groene Ster. Hij stond bij die club mede aan de basis van het bolwerk dat de vereniging uiteindelijk geworden is. Tussen 2007 en 2012 won hij er twee bekers, werd hij vier keer kampioen en leidde hij de Vlissingse formatie naar de eredivisie, op dat moment het tweede niveau van Nederland. De topdivisie, die daar tot 2013 nog boven zat, bestaat nu niet meer. Bij Feyenoord Futsal betekent eredivisie voetbal dus werken op het hoogste ni veau. ,,Dat wordt de eerste keer als hoofdtrainer'', vertelt Ahrouch. ,,Maar ik heb al wel ervaring op dat niveau. Ik heb stage gelopen bij TPP Rotterdam, de voorganger van Feyenoord Futsal. Daar ben ik opgeleid door Anand Jag- dewsing. Als één van de assistenten heb ik toen mooie wedstrijden mogen meemaken. Bijvoorbeeld in de play offs om de landstitel tegen VDL, dat nu FC Eindhoven heet.'' Hij komt komend seizoen dus niet terecht bij een club die hem helemaal vreemd is. Maar van het 'oude nest' wil hij niet spreken. ,,Dat is Groene Ster.'' Bovendien is er door de jaren heen het nodige veranderd in Rotter dam. ,,TPP was in die tijd echt een topclub, een van de grootste van Ne derland. De laatste jaren heeft de club het moeilijker. Er zijn bijvoorbeeld veel jongens vertrokken. Als je kijkt hoeveel zaalvoetballers uit Rotterdam nu in de top van de eredivisie spelen Daar zou je een mooie ploeg mee kunnen maken.'' Dat is ook zijn doel. Hij wil in Rot terdam weer iets moois neerzetten. Want Feyenoord is een grote naam in het voetbal, weet Ahrouch, die het een eer vindt daar te mogen gaan werken. ,,Daar hoort ambitie bij.'' Aan de weg timmeren De club heeft dat en de trainer zelf ook. Alle ingrediënten lijken aanwe zig om de weg omhoog weer in te slaan. ,,Maar dat kost wel tijd'', bena drukt de trainer. „Daarom hebben we al verder vooruit gekeken. We hebben het niet alleen over komend seizoen gehad, maar ook al over de toekomst.'' De Zeeuwse trainer weet natuurlijk wel wat het is om ergens aan de weg te timmeren. Met Groene Ster klom hij flink. Niet geheel te vergelijken met wat hem bij Feyenoord staat te wachten, maar wel bruikbare erva ring. ,,Dat zal zeker van pas komen'', zegt de oefenmeester erover. ,,Ik denk dat ik alles dat ik door de jaren heen heb gezien en meegemaakt altijd kan ge bruiken. Dat je rugzak met bagage al tijd van pas komt. Dus ook alles uit de tijd bij Groene Ster.'' Een ander groot voordeel is dat Ah- Als je kijkt hoeveel jongens uit Rotterdam nu in de top van de eredivisie spelen... rouch weet waar het talent zit. Hij was de laatste jaren misschien niet zo ac tief op de voorgrond, maar bleef wel intensief met zaalvoetbal bezig. Als scout voor de KNVB zocht hij naar de pareltjes voor de verschillende Oranje-teams. Zo werden ook ver schillende jongens van Groene Ster Vlissingen de afgelopen jaren (jeugd-) international. Ahrouch kwam er re gelmatig. Komend seizoen mag hij - mits de maatregelen rond het coronavirus het toelaten - in een andere rol op bezoek bij zijn oude liefde. Iets om naar uit te kijken, zegt Ahrouch. Zeker als er pu bliek bij mag zijn. ,,Want een volle Baskensburg is heel mooi.'' Hij kan het weten. Het lukte hem als eerste trainer van Groene Ster die sporthal helemaal vol te krijgen. Voor een bekerwedstrijd tegen het grote TPP Rotterdam. Juist, de voorganger van zijn nieuwe club. De Koning en Van der Meer zijn de we reldkampioenen van 2017 en 2018 én de Europees kampioenen van 2020. De Britten Lauren Rowles en Laurence Whiteley grepen paralympisch goud in 2016, veroverden de wereldtitel in 2019 en zijn de nieuwe Europees kampioe- nen. Zij hebben nu dus alle titels in han den. Ze kwamen gisteren in Italië alleen niet aan het wereldrecord van het Ne derlandse koppel. Met 8.08,41 minuten bleven ze daar twee seconden boven. Anderhalve seconde In de heat van vrijdag was het onder linge verschil 12 seconden. Gisteroch tend keken De Koning en Van der Meer ook al snel tegen een achterstand aan. Het was heel zwaar. Het was een enorm gevechtvoor zilver en brons Uiteindelijk finishten ze in 8.17,69. De Franse equipe pakte het brons met an derhalve seconde achterstand. De twee moesten hun medailles ge heel coronaproof bij elkaar omhangen. De Koning reageerde op de site van World Rowing: ,,Het was heel zwaar. Het was een enorm gevecht voor zilver en brons. We moesten in het laatste kwart van de race nog flink doorhalen en slaagden erin om onze tweede plaats vast te houden." Nieuw hoogtepunt De Paralympics beginnen op 24 augus tus. Voor Corné de Koning moet dat toernooi een nieuw hoogtepunt in zijn carrière worden. Vijf jaar geleden fi nishte de Goesenaar in Rio de Janeiro, waar hij nog met Esther van der Loos in de boot zat, als vierde. maandag 12 april 2021 -21 Het oefenpro gramma van Goes krijgt vorm. Als er op 31 juli weer ge voetbald mag worden, oefent de ploeg die dag tegen Fey- enoord onder 21. Goes treft ook Kozakken Boys en ASWH. 4 Christoph Praet is ook volgend sei zoen trainer van Hulsterloo. Hij begint na de zomer aan zijn vierde seizoen bij de vierde klasser uit Nieuw-Namen. Filip Ruymbeke wordt komend seizoen de nieuwe assis tent van Praet. Trainer Ivo Munter en ma nager Ard Kra mer boekten met de volley- balsters van Laudame Fi- nancials/VCN in de degrada tiepoule van de eredivisie de derde zege op rij. Set Up'65 werd met 3-0 verslagen. a (0 Ook bij Feyenoord Futsal wil Ahrouch iets moois neerzetten Daniel Vervelde Rotterdam Mo Ahrouch gaat bij Feyenoord Futsal zijn debuut maken als coach in de eredivisie van het zaalvoetbal. foto dirkjan gjeltema -Mohammed Ahrouch Er is werk aan de winkel voor para roeier Corné de Koning uit Goes. Op het Europees kampioenschap in Va- rese pakte hij gisteren het zilver, samen met Annika van der Meer. De achterstand op de twee Britten, over ruim vier maanden ook de voor naamste tegenstanders tijdens de Paralympics van Tokio, was liefst 9 seconden. Roeland van Vliet Vlissingen -Corné de Koning Corné de Koning in actie. ARCHIEFFOTO MERIJN SOETERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43