Trots op jouw sportclub? Fabio Jakobsen na eerste etappe in Turkije: 'Dit voelde als thuiskomen' Roglic met lange aanval naar de eindoverwinning 10 Fabio Jakobsen (24) maakte in de eerste etappe van de Ronde van Turkije zijn comeback en doorstond die vuurdoop. Na zijn desastreuze val in Polen was een 147 ste plaats het begin van een nieuw wielerleven. „Even genieten van weer op kop zitten.'' Daar is het plaatje waar de hele wieler- wereld naar snakt. Het is nog ruim 40 kilometer tot de finish als de camera man op de motor op zoek gaat naar Fa bio Jakobsen, dé ster van deze Ronde van Turkije. De Nederlander lacht, haalt zijn linkerhand uit de beugel en zwaait gewillig naar de de mensen thuis. Iedereen kan het zien: Jakobsen is weer wielrenner. Acht maanden na zijn lugubere val in Polen. De comeback van Jakobsen in Tur kije overschaduwt alles en iedereen. Arvid de Kleijn (27) van de Ameri kaanse Rally-ploeg zorgt met zijn rit- zege en bijbehorende leiderstrui voor een Nederlands feestje in Konya. Maar net als gewezen topsprinters als Mark Cavendish en André Greipel doet hij amper ter zake. Iedereen is vandaag fi gurant in een groter schouwspel: de comeback van Jakobsen. Voor de start weet hij de schijnwer pers op zich gericht, in de wedstrijd komen collega-renners naar hem toe. ,,Iedereen is blij dat ik terug ben. Ik heb veel j ongens gesproken. Dat is heel speciaal, het voelt als thuiskomen. De aandacht zal waarschijnlijk wel wat wegtrekken de komende dagen, want vandaag was de eerste keer. Ik hoop dat het hierna iets minder wordt.'' Dat de eerste etappe van de Ronde van Turkije vanwege sneeuw en kou is ingekort en omgelegd, komt Jakobsen wel goed uit. Zo is hij na 72 kilometer en 400 meter opnieuw wielrenner. Iets wat maar weinigen voor mogelijk hadden gehouden na zijn val in de Ronde van Polen op 5 augustus vorig jaar. De lijst met verwondingen en blessures was lang en nog altijd mist hij tien tanden. De afgelopen acht maanden stonden volledig in het te ken van herstel en operaties, voor Ja- kobsen voelt zijn rentree als een logi sche vervolgstap. ,,Ik heb het heel erg gemist. Fietsen en racen is wat ik het liefste doe. Het is heel speciaal als je na de wedstrijd de foto's ziet en gefinisht bent met een goed gevoel.'' Vertrouwen In Turkije moet Jakobsen proberen te wennen aan de snelheid en het ge drang in het peloton. Weer vertrou wen op zichzelf, zijn ploeggenoten en tegenstanders. Natuurlijk is hij bang. Vooraf én in deze eerste rit. ,,In het be gin moest ik een beetje wennen aan het peloton. Het gebeurt altijd een paar keer dat het peloton naar links of rechts zwaait en er wordt geremd. De eerste keer voel je een beetje angst. De tweede keer is het al minder, de derde keer is het bijna weg.'' Jakobsen houdt zich goed staande bij zijn vuurdoop en geniet. Iljo Keisse, mijn kamergenoot, reed op kop, dus ik besloot om daarachter te gaan zitten. Even genieten van weer op kop zitten en onderdeel zijn van het team. Ik kon nog niet te veel hel pen, maar de komende etappes zal ik beter worden.'' In de laatste tien kilometer ver dwijnt Jakobsen van kop. ,,Het blijft een wedstrijd, dus in het laatste half uur krijg je geen positie cadeau. Toen mijn ploeggenoten opschoven, raakte ik ze kwijt. Toen lukte het me niet meer om voorin te komen. Dat was ook niet het doel. Het doel was veilig finishen.'' Maar laten lopen komt niet voor in het vocabulaire van Jakobsen en zo finisht hij zonder tijdverlies in het peloton als 147ste. Normaal gesproken een anonieme uitslag, maar niet als je Fabio Jakobsen heet. BASKENLAND van het jaar Nomineer jouw club voor de verkiezing Club van het Jaar2021 maandag 12 april 2021 Iedereen figurant bij rentree Daan Hakkenberg Rotterdam/Konya Fabio Jakobsen (midden) tijdens zijn eerste wedstrijdkilo meters sinds augus tus vorig jaar, op kop van het peloton in de koude Ronde van Tur kije tussen zijn team genoten Mark Caven dish (l) en Stijn Steels. FOTO COR VOS ARRATE Primoz Roglic (foto) heeft met een lange aanval in de slotrit de eindzege in de Ronde van Baskenland gegre pen. De Sloveen van Jumbo-Visma heroverde de eerste plaats in het klas sement in de slotetappe van Ondarra naar Arrate. Roglic had vooraf aan de korte maar lastige slotrit 23 seconden achterstand op Brandon McNulty. Die raakte al snel achterop en op de slotklim, de Usartza, demar reerde David Gaudu en haakte Roglic aan. Samen gingen ze naar de finish met zo'n 35 seconden voorsprong op Tadej Pogacar en Alejandro Valverde. Gaudu won de etappe voor Roglic, die zich tevre den stelde met de eindzege. ,,Het is een paar keer fout gegaan, vaak was het ge woon pech'', zei Roglic, die daarmee doelde op de winst die hij verspeelde in Parijs- Nice. ,,Deze dag waren er geen problemen. Ik heb me goed geamuseerd.'' onderdeel van Rabo ClubSupport Het verenigingshart klopt als nooit tevoren. Nu meer dan ooit is de kracht en creativiteit van de sportclubs te zien. Prachtige initiatieven zijn er ontstaan om leden te blijven verenigen, met de hele club zich in te zetten voor de buurt of juist hun locatie open te stellen voor andere vereni gingen. Heeft jouw sportclub bijzondere of mooie dingen gedaan en vind jij dat deze een podium verdient? Nomineer jouw club dan nu voor de verkiezing Club van het Jaar! clubvanhetjaar.nl Club van het Jaar wordt mogelijk gemaakt door NOC*NSF, pzc.nl, LKCA, Kunstbende Rabobank. En is onderdeel van Rabo ClubSupport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42