Sterk en fris Spanje geeft Leeuwinnen en bondscoach Wiegman berg huiswerk mee Robben maakt zijn rentree 6 Na zes maanden zonder speelminuten lonkt voor de voormalig international zelfs nog een extra seizoen met FC Groningen in de eredivisie. Tegelijkertijd blijft de twijfel. „Straks gebeurt er weer iets, dan is het mooi geweest.'' XJffice CENTRE Frank Molema Groningen Op een grauwe dag begin februari leek het einde van Arjen Robben als voetballer bij FC Groningen dan toch echt nabij. ,,Het gaat slecht, het valt tegen'', treurde de oud-international destijds, alsof hij iedereen alvast wilde voorbe reiden op een definitief afscheid. Verrassend waren zijn woorden toen al niet meer, na slechts 44 minuten in de eredivisie en veel problemen met de kuit. Perspec tief? Dat was er nauwelijks. Maar de stekker trok Robben er niet uit en nu, ruim twee maan den later, is hij terug. Een rentree tegen PSV, over twee weken, was in eerste instantie het doel, maar Robben hield aan de trainingen van vrijdag en zaterdag zo'n goed gevoel over, dat werd besloten om thuis tegen rivaal SC Heerenveen (2-0-nederlaag) al minuten te ma ken. Inclusief blessuretijd speelde hij zo'n 20 minuten mee, iets meer dan de 10 a 15 minuten die waren afgesproken. Een doelpuntje pikte hij zelfs nog bijna mee. De afgelopen maanden stonden constant in het teken van herstel. Stukje bij beetje zat er vooruitgang in. Eerst veel individueel, daarna steeds meer met de groep, met zelfs trainingen bij de jeugd om weer het juiste gevoel te krijgen. ,,Het was gewoon heel zwaar'', zegt Robben over het hele traject. ,,Ik heb al aardig wat revalidaties achter de rug, maar deze was mis schien wel de zwaarste uit mijn hele carrière. Ik heb veel twijfels Deze revalidatie was misschien wel de zwaarste uit mijn hele carrière gehad, maar opgeven was geen op tie.'' Wat hem dan precies drijft om toch door te gaan? „Wellicht mijn topsportmentaliteit", verklaart hij. Maar de motivatie kwam niet al leen uit zijn eigen fanatisme. ,,De steun van de mensen hier in Gro ningen, dat speelt ook wel mee. Je doet het voor de club, de suppor ters. Als je ziet wat voor brieven en e-mails ik allemaal krijg. Als een opa mij mailt dat het zijn droom is om met zijn kleinzoon mij nog een keer live te zien spelen in de Euroborg, dan breek ik bijna. Dan wil ik door. Ook al zou je willen stoppen, dan kan je het simpelweg niet.'' Dat Robben sinds zijn ver- trek bij Bayern München al een jaar niet had gevoetbald en ook al behoorlijk op leeftijd (37) is, maakte dit herstel lastiger dan vele andere. Bij eerdere blessures be gon hij 'fit' aan de revalidatie, dit seizoen voelde hij wat een jaar niet voetballen met het lichaam doet. Daarom moest er meer gebeuren, zegt hij. Garantie De vraag is hoe zijn lichaam de ko mende weken reageert op meer intensiteit. Stel dat hij bijvoor beeld over twee weken tegen PSV nog meer minuten kan maken en dat er op termijn zelfs een basis plaats in zit, dan is de kans groot Als je ziet wat voor brieven en e-mails ik allemaal krijg. Dan wil ik door dat Robben er nog een jaar aan vastplakt. ,,Als jij mij de garantie kan geven dat ik een heel jaar fit blijf, dan ga ik door. Maar het ver leden heeft uitgewezen dat je die garantie niet kan geven. Dat blijft een lastige factor en maakt de keuze moeilijk.'' bezig aan een afscheidstournee bij Oranje, zegt het spel van de Leeu winnen dynamischer en verrassen der te willen maken. Dat kwam er totaal niet van en dat gaf te denken. Het was eerder overleven voor de regerend Europees kampioen en WK-finalist, die al snel tegen een verdiende achterstand aankeek door een goal van Patricia Guijarro. De Barcelona-speelster kopte ove rigens wel raak vanuit buitenspel positie. Ondertussen lukte het Oranje, met Dominique Janssen weer terug in de laatste lijn na een blessure, de hele wedstrijd niet om dreigend te worden. Alleen de ingevallen Sha- nice van de Sanden had twee minu ten voor tijd de mogelijkheid om te scoren. Sterspeelsters als Lieke Mar tens, Danielle van den Donk en ook Vivianne Miedema kwamen niet in het stuk voor. Jackie Groenen kon op geen enkele manier ook maar iets van vorm geven aan het mid denveld. Zeldzame overwinning De laatste oefenduels hadden toch juist enige hoop gegeven op verfris sing van het elftal dat al zoveel suc ces kende. Zo was er in februari nog een zeldzame overwinning op Duitsland. Die grootmacht werd voor het eerst in 21 jaar verslagen. Maar daarvan bleek niets in Mar- bella, waar Oranje ook in de tweede helft ver naar achteren werd ge drukt door soepel, Spaans aanvals- spel. Het was aan uitblinker Sari van Veenendaal en de lat te danken dat de nederlaag slechts beperkt bleef tot 1-0. Morgen is de tweede oefenwed strijd in deze interlandperiode, in de Nijmeegse Goffert tegen Austra lië. Daarna is het nog ruim drie maanden tot de Olympische Spe len. In de tussentijd is er nog be hoorlijk wat werk te verrichten voor Wiegman, wil ze opnieuw op een belangrijk toernooi succes kun nen boeken. Nederland, met vooral de gekende namen, kwam er in het grootste ge deelte van de wedstrijd nauwelijks aan te pas. Bondscoach Wiegman, maandag 12 april 2021 Het harde werken is opnieuw beloond Arjen Robben zoekt naar een opening in de derby tegen Heerenveen. foto pro shots/niels boersema -Arjen Robben (37) -Arjen Robben Een zeer matig Nederlands vrouwenelftal leed vrijdagavond een nederlaag tegen Spanje (1-0). Meer nog dan het verlies viel het bijzonder matige spel op van de ploeg van trainer Sarina Wiegman. De Leeuwinnen los ten geen enkel schot op doel en werden vooral achteruit ge dwongen. Nik Kok Marbella Ook Lieke Martens kon tegen Spanje - het land waar ze speelt - geen potten breken. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38