Clasie koerst af op nieuw contract 2-0 Bijlow: 'Ik weet niet wat ik anders had kunnen doen' 5 BLESSURE ook al een eigen doelpunt had gemaakt. De winnende treffer maakte topscorer Steven Berghuis op voor hem kenmer kende wijze: een prima schot na een te ruglegger van Sinisterra. HET GEVAAR Eric Botteghin ontsnapte kort voor de pauze aan zijn tweede gele kaart. Arbi ter Danny Makkelie spaarde de Brazili aan na een overtreding op Simon Gus- tafson, tot woede van Frans van Seume- ren. De clubeigenaar liet zijn ongenoe gen vanaf de tribune luidkeels blijken. Botteghin bleef even later in de kleed kamer achter, Luis Sinisterra kwam binnen de lijnen. Lutsharel Geertruida werd weer rechtsback, Mark Diemers werd weer middenvelder. Weer iets gerepareerd dus. ,,Met Bot teghin konden we echt geen risico's meer nemen'', zei Advocaat. ,,Maar ik was toch al van plan om of Spajic of Bot- teghin in de rust te wisselen. Want Si- nisterra kon ik maar een helft opstellen en die wilde ik sowieso brengen.'' De grootste reparatiewerkzaamheden moeten nog plaatsvinden op de rang lijst. Om nog buiten de play-offs te blij ven moet Feyenoord stijgen op de rang lijst. En hopen dat Ajax en niet Vitesse zondag in de Kuip de beker wint. Dan betekent dat finishen op plek vier in de eredivisie - meer zit er waarschijnlijk niet meer in - voldoende is om de in Rotterdam zo verfoeide play-offs te ontlopen. Een plek in de voorronde van de Conference League is dan afgedwon- gen. ,,Of ik met een Ajax-sjaal voor de buis zit zondag?'' zei Advocaat. ,,Dat lijkt mij niet. Dat de beste mag win nen.'' De wedstrijd tegen FC Utrecht mocht dan geen galavoorstelling zijn geweest, het resultaat was wél hoopgevend. Concurrent Vitesse had op papier deze speelronde een veel makkelijkere op dracht, maar de ploeg verspeelde toch twee punten tegen ADO en Feyenoord pakte de volle buit in Utrecht. Het verschil is nog twee punten en Vitesse komt over twee weken naar de Kuip. ,,Dan zijn er hopelijk weer wat jongens terug en kunnen we iets meer kiezen'', aldus Advocaat. ,,Sinisterra is dan weer klaar om te beginnen. Orkun Kök^ü is dan terug. Aliou Baldé kan lan ger spelen.'' AZ boekt ook tegen Sparta een zege (2-0). Een belangrijke rol is weggelegd voor Jordy Clasie, die de score opent. Jordy Clasie kwam dit seizoen amper in actie namens AZ. Maar zaterdagavond, in het duel met Sparta, was hij er opeens weer. Met een doelpunt had hij een be langrijk aandeel in de 2-0-over- winning op de Spangenaren. Een langer verblijf van de middenvel der in Alkmaar lijkt aanstaande. ,,We zijn met elkaar in gesprek en dat is niet voor niets." Even is het alsof de Johan Cruijff in hem is opgestaan, kort na de wedstrijd AZ-Sparta. Jordy Clasie heeft zich zojuist eindelijk weer eens bijna een hele wedstrijd kun nen laten zien, als hem gevraagd wordt of hij snapt waarom hij ge woonlijk zo weinig aan de bak komt in Alkmaar. ,,Je snapt het nooit", zegt de oud-Feyenoorder dan, ,,maar je begrijpt het wel." Met al zijn ervaring kent Clasie immers de wetten van het top voetbal. In een elftal dat succesvol is, is er voor een coach doorgaans weinig reden om te wisselen. Zo is het ook in Alkmaar, waar AZ on der trainer Pascal Jansen nog volop in de race is om tweede te worden in de eredivisie. ,,Een voetballer vindt altijd dat hij hoort te spelen. En dat vind ik van me zelf ook", zegt Clasie. ,,Maar er lo pen hier nogal wat spelers rond, hè..." Zaterdag, in de gewonnen wed strijd tegen Sparta, kan Clasie zich vanwege de afwezigheid van de De club wil graag met me door en ik heb het naar mijn zin geschorste Teun Koopmeiners on derscheiden. Hij bekroont een prima optreden met een vroeg doelpunt. Daarmee geeft hij, ruim voor de 2-0 van Dani de Wit, de aanzet tot de makkelijke overwin ning van de Alkmaarders. ,,Dit is een heel lekker gevoel", erkent Clasie. Nieuw contract Komende zomer loopt het con tract van Clasie bij AZ af. En hoe wel hij dit seizoen weinig in actie kwam, lijkt het erop dat hij in Alk maar blijft. ,,De club wil graag met me door en ik heb het naar mijn zin", stelt hij. Of hij deze week al zijn krabbel zet onder een nieuw contract? ,,We zijn met elkaar in gesprek en dat is niet voor niets." maandag 12 april 2021 GO i: Ir. t Justin Bijlow ging kort voor tijd strompelend en met on dersteuning het veld af na een harde botsing met Gy- rano Kerk. De keeper van Feyenoord was op tijd bij de bal, maar de aanvaller van FC Utrecht raakte hem net onder zijn knie. Nick Marsman moest als invaller nog de blessuretijd onder de lat staan. ,,Het deed veel pijn'', zei Bijlow. ,,We kon den geen risico nemen en dus moest ik wel wisselen. Ik pakte de bal en hij liep door. Dat was pijnlijk. Gelukkig is het niet ernstig. De testen gin gen goed, er is niets kapot.'' De doelman verwacht over twee weken tegen Vitesse weer onder de lat te staan. ,,Ik verwacht geen problemen'', zei de doelman. Bijlow ver telde verleden week nog in deze krant dat hij zijn stijl van keepen in samenspraak met keeperstrainer Khalid Benlah- sen misschien iets zal moeten aanpassen. Hij zou zichzelf iets beter moeten gaan be schermen, zei hij zelf. ,,Maar ik was dit keer gewoon eerder bij de bal'', zegt hij. „Kerk liep volle bak door. Ik zou echt niet weten wat ik in deze situatie anders had moeten doen.'' DE RANGLIJST Steven Berghuis (rechts) duelleert met FC Utrecht aanvaller Othman Boussaid. De aan voerder van Feyen oord besliste het duel in de tweede helft. FOTO PRO SHOTS/MI- SCHA KEEMINK Justin Bijlow verlaat ge blesseerd het veld. foto pro SHOTS/MISCHA KEEMINK Dennis van Bergen Alkmaar M Jordy Clasie (links) duelleert met Spartaan Abdou Harroui. FOTO PRO SHOTS/JASPER RUHE —Jordy Clasie (29) I AZ - Sparta 1 13. Clasie 1-0 66. De Wit 2-0 Opstellingen Bizot Okoye Svensson Abels Letschert Beugelsdijk Martins Indi Heylen Wijndal Pinto Midtsjö 76. Meijers Gudmundsson Fortes 61. De Wit Harroui Clasie Smeets 82. Reijnders 56. Engels Stengs L. Duarte Boadu 76. Burger Karlsson Mijnans 56. Kharchouch Thy 76. Gravenberch Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37