Ruimte Familie Ichelle zamelt geld in voor Signi Geen uitstel van hart en kankeroperaties 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Het Nederlandse voorjaar is in volle gang. Sneeuw, ha gel, regen, woeste wind en af en toe een zonnetje. Het zonne tje schijnt helaas vaak wanneer ik binnen aan het werk ben. Het ver langen om buiten de zon op je ge zicht te voelen is groot. Niet alleen bij mij, omdat de meesten van ons op dit moment toch min of meer een kluizenaarsbestaan leiden. Dat is ook zichtbaar als het weer dan een enkele keer mooier is. De par ken in de steden veranderen dan in speeltuinen voor volwassenen en bieden tevens ruimte voor luide ontevredenheid. Als ik die drukte zie, ben ik blij dat meneer B. me aan de haren naar mijn geboorte grond terug sleepte. Want waar ie dereen dacht dat ik hem uit Den Haag had ontvoerd, was het tegen deel het geval. Na lang aarzelen wist hij me over te halen weer te rug naar het land van Hulst te ko men. verkeren heb ik daar geen spijt van en ben ik blij met de ruimte hier. Zo werd er met Pasen een wandel tocht gehouden door enkele onder nemers rond Graauw, Emmadorp en Paal. Een Boergondische wan deltocht, met natuurlijk voldoende eten en drinken. We mogen kiezen uit 5, 8 of 14 kilometer. Na al die chocola een goed idee, zo'n heer lijke wandeling. De sfeer is gemoe delijk en uit de kluiten gewassen paashazen, gezeten op quads, delen paaseitjes uit aan de wandelaars. Het zou zo de setting van een de tective kunnen zijn in de sfeer van Midsummer Murders. Maar het enige lijk dat ik tegen kom, is een het skelet van een vogel. Ik loop een tocht langs jaagpaden, door boom gaarden en over dijken. In een na genoeg leeg polderlandschap. De kranen uit de dokken en de torens van de kerncentrale tekenen de grens tussen landen en industrie en landbouw. In het zoeken naar voorouders kwam ik dit gebied al tegen, toen nog gemeente Graauw en Langendam. Ik loop door het land dat mijn voorouders lang gele den bewerkten. Ze liepen naar huis na een lange dag op het land en wa ren blij dat ze eindelijk konden zit ten. Generaties later loop ik hier ter ontspanning na lange dagen zitten en ik adem ruimte. Ik loop door het land dat mijn voorouders lang geleden bewerkten DE STELLING Vandaag: Ik wijzig regelmatig mijn wachtwoorden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters JE MOET ER TOCH NIET AAN DENKEN Arrestatie na huiselijk geweld Vier jongeren bij ongeluk gewond ELLEWOUTSDIJK Oeljebroelje en Op Stoom afgelast Duikers haalden de cheque in een bassin letterlijk boven water. Zo maakten ze bekend dat de inzamel- actie van de familie Van de Velde 2929 euro heeft opgebracht. In wer kelijkheid staat de teller al op 3500 euro, vertelt Lars Walder, woord voerder van de familie. ,,Het getal 29 is symbolisch, het staat voor de leef tijd van Ichelle.'' Het bedrag is opgehaald met de verkoop van zo'n 350 badges (twee voor 29 euro), met daarop een hartje en de tekst #4ichelle. Rob van de Velde, de vader van Ichelle, is lid van Bearded Villains, een internationale club voor mannen met baarden. Via deze club zijn de badges al de hele wereld over gegaan. ,,Deze actie was voor ons een beetje therapeutisch, om in deze moeilijke periode toch maar met iets bezig te zijn'', vertelt hij. ,,We vonden het heel belangrijk om iets terug te doen voor Signi, al is hun werk onbetaalbaar.'' Sportduikers De overhandiging van de cheque was voor Signi ook het startschot voor een petitie, die andermaal het belang van de duikers voor de zoek- hondenstichting moet onderstre pen. Signi is opgericht in 2004 en komt met honden in actie bij ver missingen. De stichting heeft zich toegelegd op vermiste personen, die mogelijk in het water liggen. Daarbij kan zij niet zonder sportduikers. Of zij nog mogen speuren naar ver miste personen, is nu punt van dis cussie. De arbeidsinspectie en poli tie willen dit zoekwerk aan beroeps duikers overlaten, die door de politie worden ingezet. Heel bewust werd Deze actie was voor ons een beetje therapeutisch er gisteren voor gekozen om de cheque 'op te vissen'. Zo wilde Signi onderstrepen dat het écht niet zon der duikers kan. De speurders zijn volledig afhankelijk van donaties. Signi bestaat uit vrijwilligers; dona ties worden besteed aan apparatuur, zoals boten en sonarapparatuur. Het geld dat de familie van Ichelle op haalde, wordt besteed aan de aan schaf van een onderwaterrobot. ,,Die kan aan de hand van sonarsig- nalen kijken of er een lichaam onder water ligt. Maar voor de goede orde: zo'n robot kan nooit vervanging zijn van onze duikers'', vertelt Esther van Neerbos van Signi. Het aantal mensen dat met Covid in de ziekenhuizen moet worden opgenomen stijgt. Een deel van de ziekenhuizen in Nederland moet nu hart- en kankeroperaties uit stellen. Tot nog toe verschoven ze vooral operaties die geen acuut ge zondheidsgevaar vormen, zoals knie- en heupoperaties. In de Zeeuwse ziekenhuizen is de situatie nog net houdbaar. Ook bij ZorgSaam en Adrz is sprake van een stijgend aantal coronapatiën ten op de intensive cares. Maar ze hoeven nog geen acute operaties uit te stellen. Nog niet, want de si tuatie wordt wel steeds nijpender waarschuwen de ziekenhuizen. Twaalf meer In ziekenhuis Adrz in Goes liggen twintig patiënten met Covid op de speciale afdeling en zeven corona- patienten op de ic. Bij ZorgSaam ziekenhuis in Terneuzen zijn er in totaal negentien coronapatiënten, van wie zeven 7 op de ic. In de twee Zeeuwse ziekenhuizen liggen 46 coronapatiënten, twaalf meer dan een week geleden. Aan verzoeken om patiënten uit andere provincies over te nemen kunnen de Zeeuwse ziekenhuizen niet altijd voldoen. ,,Vaak kan dat niet omdat er dan geen enkele ruimte meer zou zijn voor eigen patiënten die door verslechtering, een ongeval of een beroerte met spoed naar ic moeten", legt woord voerder René Maas van ZorgSaam uit. maandag 12 april 2021 Zeker in de crisis waar we nu Reageer op pzc.nl Weekend: Afschieten van vossen is een noodzakelijk kwaad 3494 reacties MIDDELBURG De politie heeft zaterdag avond laat iemand aan gehouden na een mel ding van huiselijk geweld in een woning in Middel burg. Toen de politie op het adres aankwam, was er nog een vechtpartij gaande, meldde de Wal- cherse politie op social media. De verdachte is overge bracht naar het politie cellencomplex Torentijd in Middelburg. POORTVLIET Vier jongeren zijn vrijdag avond gewond geraakt bij een eenzijdig verkeers ongeluk in de polder bij Poortvliet. Het ongeluk gebeurde rond 21.50 uur op de kruising van de Es- sendijk en de Flierweg. In de BMW zaten vijf jon geren: de 20-jarige be stuurder uit Sint-Maar tensdijk, twee 14-jarige jongens uit Sint Philips- land, een 15-jarig meisje uit Sint Philipsland en een 14-jarige jongen uit Scherpenisse. De passa giers raakten allemaal gewond. De bestuurder bleef ongedeerd. Volgens de politie hebben de jon geren botbreuken opge lopen. De vijf slachtoffers konden zelf uit het auto wrak klimmen. De vier passagiers zijn met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht.Waar- door de bestuurder de macht over het stuur ver loor is nog niet bekend. Cultuurfestival Oelje broelje in Ellewoutsdijk en het festival Op Stoom in Hoedekens- kerke gaan ook dit jaar niet door vanwege de coronapandemie. Dat heeft de Culturele Raad Borsele bekendge maakt. Er zijn nu nog te veel onzekere factoren. Daar komt bij dat de or ganisatie bestaat uit een handjevol vrijwilli gers, waardoor het moeilijk is snel in te kun nen spelen op versoepe lingen. Volgend jaar moet een extra feeste lijk jaar worden voor Oeljebroelje vanwege het tienjarig lustrum. Het was voor de familie van de om het leven gebrachte Ichelle van de Velde uit Oostburg dé ma nier om haar dankbaarheid uit te spreken voor het speurwerk dat de honden en duikers van stich ting Signi de afgelopen maanden deden. Gisterochtend overhan digde de familie in een duikbas- sin in IJmuiden een cheque van 3500 euro aan de vrijwilligers van de zoekhondenstichting. Raymond de Frel IJmuiden - Rob van de Velde, vader van Ichelle Kijk op de site bij /video Familie van Ichelle overhandigt cheque De Zeeuwse ziekenhuizen hoe ven nog geen hart- en kanker operaties uit te stellen vanwege het aantal Covid-patiënten. Maar het is wel alle hens aan dek, waarschuwen ZorgSaam en Adrz. Er liggen veertien men sen op de intensive cares, twee meer dan vorige week. Jeffrey Kutterink Goes/Terneuzen WAT ZEST U 1>AH &1H H1EH HUU EH TEHHAH WAH.. ÏSAT tsl-T HIER NU EEN TERRAS WAS OP PARK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2