Cliëntenraad wil meer goedkope woningen 5 IMPULS TENNISCLUB TWEE NIEUWE BANEN VOOR SNELSTGROEIENDE RACKETSPORT Over drie tot vier maanden krijgt de Oostkapelse tennisvereniging De Sprink een echte opleving. Daarvan zijn de bestuursleden Sjaak Wattel en Johan Groenenberg overtuigd. Want de club neemt dan twee padelbanen in gebruik, de eerste op Walcheren. ,,Het is de snelstgroeiende racketsport, daar gaan we veel nieuwe leden mee trekken." l drie jaar ligt de ver gunning voor de aan leg van twee padelba nen klaar. In 2016 ont stond bij de club het idee om ze aan te leggen. Padel is een mix tussen tennis en squash en destijds zag bij LTC De Sprink al een aantal mensen dat deze rac- ketsport wel eens erg populair kon worden. Twee jaar later kreeg het bestuur toestemming van de leden om het plan door te zetten. De ge meente ging vervolgens akkoord en gaf een vergunning maar trok enige tijd later die toestemming alsnog in omdat in het gemeente huis, tot verontwaardiging van heel veel inwoners, plannen ont stonden om het hele sportcomplex te verplaatsen naar een perceel aan de zuidwestkant van het dorp. Want de gemeente wilde op het sportpark woningen en vakantie huisjes bouwen. Dat plan haalde het niet omdat het toenmalige college van burge meester en wethouders viel waarna het verhuisplan werd ge- schrapt. Wattel weet nog goed dat het bestuur in een gesprek met wethouder Pieter Wisse (CDA, sport) vorig jaar te horen kreeg dat De Sprink weer gebruik kon ma ken van hun oude vergunning. ,,En hij hield woord. De afgelopen week kregen we groen licht vanuit het gemeentehuis." Inmiddels is padel al redelijk ingeburgerd. Snel onder de knie Bij veel tennisclubs met zulke ba nen stromen de leden toe. Vooral jongeren. Wattel: ,,Want padel heb je in een half uurtje onder de knie. Terwijl je toch zo'n zeven jaar no dig hebt om fatsoenlijk te kunnen tennissen." Hij hoort van clubs dat Padel is makkelijker dan tennis en spreekt mogelijk meer mensen aan het ledental soms meer dan ver dubbelt na de introductie. En de weerstand onder de oude leden te gen deze nieuwe racketsport wordt minder en minder. ,,Er zijn bij ons leden die eerst faliekant tegen waren en nu een groot voorstander zijn." Als voor beeld noemt hij een lid dat tijdens een vakantie in Spanje kennis maakte met padel en nu helemaal om is. In Spanje is padel inmiddels zo populair dat het na voetbal de tweede sport is. Wattel: ,,Zo snel kan het dus gaan." Online reserveren In Zeeland is het nog steeds een sport die nog niet op veel plaatsen beoefend kan worden. ,,Er zijn ba nen in Breskens en Schoondijke en er komen er in Goes, Terneuzen en Middelburg." Maar Groenenberg verwacht dat Oostkapelle de banen veel sneller kan openen dan de concurrenten in Middelburg. ,,Wij hebben de vergunning liggen. Nu is het wachten tot de aannemer tijd heeft. De aanleg kost tien weken en daarna kunnen we hier begin nen." Het is volgens de beide mannen de bedoeling dat iedereen die be langstelling heeft straks online een baan kan reserveren. Wattel: ,,Een uur huren gaat waarschijn lijk 25 euro kosten." Hij verwacht dat onder andere bij de buren, de spelers van Voetbal Vereniging Oostkapelle, veel belangstelling is om te padel te spelen. ,,We zien nu al dat aan aantal komt tennissen. Maar padellen is makkelijker en spreekt mogelijk meer aan." De raad stelt dat in de afspraken er alleen gesproken wordt over het to taal aantal woningen in de sociale sector. ,,Maar er zijn geen afspraken over hoeveel woningen er in ten minste het goedkoopste segment moeten blijven." Hij wijst erop dat voor gezinnen met minimuminko mens veel woningen van Woon- goed al onbetaalbaar zijn omdat 'een te groot deel van de huur zelf moet worden betaald'. Ook voor mensen die net teveel verdienen om in aanmerking te komen voor huurtoeslag gaat een 'te groot deel' van het salaris naar Woongoed, al dus de cliëntenraad. Verhuizen naar een goedkopere woning is vol gens hem niet de oplossing omdat dat ook al duur is. „Bovendien staan voor iedere woning in het lagere segment honderden mensen per woning te dringen." Schulden De cliëntenraad dringt er dan ook bij de gemeente op aan de afspra ken met Woongoed te herzien. Vol- gens hem is dat in het belang van velen. ,,Te hoge woonlasten zijn een belangrijke oorzaak voor het ont- Voor iedere woning in het lagere segment staan mensen te dringen staan van schulden en armoede. Woongoed heeft daarin een verant woordelijkheid, maar de gemeente zeker niet minder. Gezien het grote belang voor onze doelgroep vindt de SCW dat we niet aan deze situa tie voorbij kunnen gaan." De cliëntenraad wijst er ook op dat Woongoed meerdere panden in de binnenstad wil verkopen omdat die niet energiezuinig zijn. Het gaat onder andere om appartementen in de Koestraat. Volgens de raad lekte dat uit door een administratieve fout waardoor de bewoners nu al een flinke tijd in onzekerheid zit ten. Hij is bang dat bij verkoop aan een commerciële partij de huurders binnen de kortste keren geconfron teerd worden met een flinke huur verhoging. ,,Deze mensen huren over het algemeen in het laagste huursegment, zij behoren tot de doelgroep bij uitstek van de sociale huisvesting. Zij hebben de bescher ming die de sociale verhuur biedt hard nodig." De raad schrijft ook dat het recht op huurtoeslag komt te vervallen zodat die huurders op zoek moeten naar een ander onder dak. En zelfs als ze die toeslag wel Te hoge woonlasten zijn een belangrijke oorzaak voor armoede krijgen wordt de toekomstige huur voor hen onbetaalbaar, aldus de cliëntenraad. De brief van de raad komt van avond aan de orde tijdens de verga dering van de raadscommissie van de gemeente. maandag 12 april 2021 WA Oostkapelle kan binnenkort padellen Emile Calon Oostkapelle A Sjaak Wattel (l) en Johan Groenenberg verwachten veel nieuwe leden als de twee nieuwe padelbanen over een paar maanden klaar zijn. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Sjaak Wattel, tennisvereniging De Sprink Er moeten in Middelburg extra woningen komen voor mensen met de laagste inkomens. De Sociale Cliëntenraad Walcheren (SCW) dringt daar bij de ge meente op aan in een brief. Vol gens de cliëntenraad zijn de af spraken tussen de gemeente en Woongoed op dat punt te vrijblij vend. Emile Calon Middelburg -Sociale Cliëntenraad Walcheren -Sociale Clëntenraad Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25