Politiecampagne Senioren en Veiligheid ZEELAND 3 VREEMDE SNUITERS BINNEN EN PAS OP MET RARE MAILTJES Foute controleur ,,'s Ochtends had een vrouw gebeld dat er iemand langs zou komen om mijn bed te controleren. Nou ja, dacht ik, ik heb geen bed aange schaft. Dit was geen zuivere koffie." Even later ging de deurbel en daar stond de zogenaamde controleur voor haar huis. Ze was op haar hoede na het vreemde telefoontje en deed de voordeur niet open. ,,Ik heb alleen het klepje boven op raam geopend. 'Neem me niet kwalijk, maar ik heb helemaal geen bed gekocht', heb ik tegen die man gezegd. Ik heb hem netjes afgepoeierd en toen is hij weggegaan." De 91-jarige wil met haar verhaal haar generatiegenoten waarschu wen. Laat nooit iemand binnen die je niet kent. Zelf bracht ze in de praktijk wat de politie iedereen op het hart drukt: ,,Doe nooit zomaar open. Kijk eerst door het raam of de (digitale) deurspion. Als je nie mand verwacht, doe niet open en neem niets aan als je niets besteld hebt, omwille van uw eigen veilig heid. Neem voor de buren alleen iets aan als u dit heeft afgesproken." avh abbeltrucs, meekijken bij het pinnen of oplichting via het internet. De poli tie ziet dat sommige senioren kwetsbaar zijn voor dit soort criminele praktijken. Om oude ren en hun naasten attent te maken op de gevaren wordt in Zeeland van vandaag tot en met 18 april de voorlichtingscam pagne Senioren en Veiligheid gehouden. De campagne richt zich op zeventigplussers die zelf niet zo actief zijn op inter net en op de mensen in hun omgeving zoals familiele den. Dat ge beurt voor een deel ouder wets: met een folder of een brief van de burgemeester. Deze mensen zijn vooral kwets baar voor types die zich voordoen Wie staat er voor de als bijvoorbeeld deur? zorgmedewerker, pakketbezor ger of mede werker van de bank of het energie bedrijf. Ze kennen de zwakke plek ken van oude ren en slaan toe zodra ze het ver trouwen van ie mand gewonnen hebben. Bekend smoesje is dat ze als vervanger van iemand komen of dat er iets in huis moet worden gecontro leerd. Een andere truc is dat een onbekende vraagt om een glaasje water of dat die de tele foon of het toilet mag gebrui ken. Met dit soort babbeltrucs weten ze dan bij iemand binnen te komen. Kinderen De campagne wil ook de men sen om deze ouderen heen, at- tent maken op de gevaren die op de loer liggen. 'We mobilise ren kinderen en kleinkinderen van deze kwetsbare groep. Maar dat geldt ook voor buren of zorgmedewerkers. We doen op deze grote groep een beroep om zoveel mogelijk met deze senio ren in gesprek te gaan, zodat ze alerter worden gemaakt en ze te beschermen door tips te geven.' De politie voert de campagne samen met de Zeeuwse ge meenten. maandag 12 april 2021 Wim Jansen uit Middelburg schrok zich lam toen hij rare telefoontjes kreeg en zijn pc alleen nog maar Arabisch praatte. foto dirkjan gjeltema „Nooit opendoen, nooit iemand binnenlaten!" De alerte hoogbe jaarde, maar nog zelfstandig wo nende dame op Schouwen-Dui- veland, trapte er niet in toen een paar weken geleden een man langs kwam, zogenaamd om het bed te controleren. Theo Giele Middelburg Ba v Bescherm je computer. Laat niemand meekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23