s? Stop met vals positivisme Onderzoek naar wensen huurders in Vlissingen Lijn 7 2 Deze week begint een campagne om ouderen voor te lichten over allerlei vormen van oplichting. ,,Met autopech in Parijs? Huh, ik zit thuis." OPLICHTING OUDEREN LAAT GEEN Commentaar Het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen stijgt. Ook in Zeeland. Een deel van de ziekenhuizen in Nederland moet hart- en kankeroperaties uitstellen. De Zeeuwse gelukkig nog niet. Maar de ontwikkeling is duidelijk. Daarom is het onlogisch om maatregelen te versoepelen. Het kabinet werkt aan een openingsplan. De eerste versoe pelingen leken het openen van terrassen en winkels op 21 april. Ook lag het opheffen van de avondklok en een verruimde be zoekregeling op tafel. De ziekenhuizen waren verbijsterd. Be grijpelijk. Stel je voor dat je partner of kind ernstig ziek wordt, maar niet geholpen kan worden omdat er geen plek is. Dan zou Nederland pas echt te klein zijn, en terecht. Puur naar de cijfers kijkend zijn versoepelingen niet logisch. Ook al lijken de ontwikkelingen achter de cijfers gunstig. Het kabinet stelt de versoepelingen uit tot zeker 28 april. Begrijpe lijk. Maar de frustratie van de maatschappij groeit en dat is ook logisch. Mensen snakken naar dat er weer wat kan. Het zwalkend vaccinatiebeleid draagt daar niet aan bij. Te vaak is onduidelijk wie aan de beurt is en waarom. Het voortdurende valse positi visme helpt ook niet. Het heeft niets te maken met perspectief en maakt mensen wanhopig. Zeker als uitgesproken verwach tingen steeds niet waar gemaakt kunnen worden. Wat wel helpt is snel vaccineren, uitleggen wat het effect is van toe- gangstesten en eerlijk zijn over wanneer wat kan. Ook als dat betekent dat we een verre reis dit jaar moeten vergeten. Het zwalkend vaccinatiebeleid versterkt frustatie van mensen Dat doen ze om de woningbe hoefte scherp in beeld te brengen. Alle huurders in de gemeente Vlissingen ontvangen daarom de komende dagen een online-en- quête. De twee corporaties willen de bewoners meer betrekken bij het maken van plannen. Aan de hand van de resultaten van het woon- wensenonderzoek wordt beleid opgesteld voor de komende jaren. De vragen in de enquête gaan over de huidige woonsituatie en woonbeleving, eventuele woon wensen en mogelijke verhuisplan- ALMANAK nen. Ook zijn de corporaties be nieuwd naar de tevredenheid over de woonomgeving. Bij het opstel len van de enquête is samenge werkt met de Huurdersvereniging l'escaut. Zij pikt signalen op van huurders en vindt het belangrijk deze terug te zien in de enquête. In de krant stond onlangs een geniale oplossing van een zorg centrum voor mensen met de mentie. In de binnentuin staat een bushalte waar mensen met dwaaldrang rustig op het bankje kunnen zitten wachten op de bus die nooit komt. Dat wil die Hoedekenskerke- Aan de hand van de resultaten van het onderzoek wordt beleid opgesteld Door samen op te trekken voe gen we steeds meer waarde toe aan de samenleving, aldus Jan Leo van Deemter, directeur-bestuurder bij l'escaut. Bij dit onderzoek werkt l'escaut samen met Zeeuwland. naar ook in zijn tuin. Hij ziet het al voor zich: Lijn 7 met haltes Heide, Pannenkoekenhuis, Bos, Strand en Zee. Heerlijk wegdro men over verre oorden. Lekker veilig in coronatijd en ook han dig als rookplek voor als het re gent. Die bus mag wat hem be treft overigens wegblijven. Zwaargewonde automobiliste 'onder invloed' Drie auto's botsen op de Sloeweg THOLEN Aanhouding bij illegale bijeenkomst Onverwacht krijgt Wim Jansen (74) uit Middelburg een telefoontje. Met de vraag wat er aan de hand is? Hoezo, vraagt hij de bekende. ,,Nou, je staat toch met autopech in Pa rijs?" Wim is stomverbaasd. ,,Huh, ik zit thuis." Het is het begin van een bizar avontuur. Als hij even la ter zijn pc aanzet, 'praat' die alleen nog Arabisch. Gehackt! ,,Goed dat mensen deze week worden ge waarschuwd voor dit soort praktij ken." Zo is het. Want de politie en ge meenten houden deze week een campagne. Een die met name oude ren moet waarschuwen voor rare snuiters aan de deur en verdachte appjes, telefoontjes en mails. Voor je er erg in hebt kan het je overko men. Zoals Wim Jansen. ,,Ik had nog helemaal niets in de gaten, tot dat ik op een dag door iemand werd gebeld. Geen familielid, maar ie mand waarmee ik regelmatig mail contact had." Rare dingen Het is inmiddels een paar jaar gele den, maar de impact is nog steeds groot. Zonder dat Wim het zelf weet, gebeuren er rare dingen. Het begint met een telefoontje. ,,Over- dag. Ik ben gewoon thuis en niet op vakantie of zo", begint hij zijn ver haal. ,,Degene die me belt, had een mailtje gekregen. Een verzoek om 250 euro over te maken. Want ik zou in Parijs staan met autopech en ik zou te weinig geld bij me hebben om me te kunnen redden." Vreemd. Maar omdat het bij een telefoontje blijft, schenkt de Mid delburger er niet direct aandacht aan. Tot hij een paar uur later zijn pc aanzet. ,,Ineens had ik geen toegang meer. Tot niets. Alles wat ik zag wa ren Arabische tekens. Ik was ge hackt!" Hij belt enkele familieleden. ,,Mensen waar je op vertrouwt." Maar zij hebben geen vreemde mail over hem gehad. Pas veel later ont dekt Wim dat tientallen mensen een betaalverzoek hebben gekre gen. ,,Allemaal mensen waarmee ik e-mailcontact had voor de Katho lieke Bond voor Ouderen." Of iemand geld heeft overge maakt, weet Wim niet. ,,Ik denk niet veel, want dan had ik dat toch wel gehoord. Je geeft niet zomaar aan iemand geld. Als je dat doet, verwacht je het terug en spreek je iemand erop aan." Toch zit de schrik er nog altijd in. ,,Als alles in het Arabisch staat, ben je echt even de kluts kwijt. Je vraagt je vooral af hoe je het kunt oplos sen. Want zo simpel is dat niet." Alles wat ik zag waren Arabische tekens. Ik was gehackt! Gelukkig weet zijn schoonzoon raad. Na uren werk weet hij alles te herstellen. ,,Ik ben naderhand wel naar de politie gegaan om er mel ding van te maken." Wachtwoord Sinds het voorval is Wim voorzich tiger. ,,Welk wachtwoord er toen op de mail zat weet ik niet meer, maar ik weet wel dat het niet zo'n moei lijk woord was. Daarna heb ik een veel complexer woord gekozen, veel moeilijker nog dan wordt aanbevo len. Bovendien wissel ik ook vaker van wachtwoord." Wat hij ook toen al niet deed was klikken op verdachte mailtjes. ,,Maar je bent mens hè. Wie weet heb ik ooit ergens op geklikt, zon der dat ik me ervan bewust ben. Maar als ik nu een mailtje krijg dat ik niet kan plaatsen of verdacht vind, open ik die niet en gooi die gelijk weg." maandag 12 april 2021 l'Escaut woonservice en Zeeuw- land onderzoeken samen de woonbeleving en woonwensen van hun Vlissingse huurders. Emile Calon Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl SCHOONDIJKE De 21-jarige vrouw die vrijdagavond zwaarge wond raakte bij een een zijdig ongeval in Schoon- dijke reed mogelijk onder invloed van alcohol. Vol gens de politie rook de vrouw naar alcohol. De vrouw was rond 21.05 uur in de rechterberm be land toen ze over de Sas- putsestraat in Schoon- dijke reed. Vervolgens reed ze via het vrijlig- gende fietspad tegen een stenen muurtje, waarbij ze ook een boerderij kraampje omver reed en een stuk verder tot stil stand kwam. De vrouw moest door de brandweer uit het auto wrak gehaald worden. Ze is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht. In het ziekenhuis is bloed bij de vrouw afgenomen om te onderzoeken of ze onder invloed van alcohol heeft gereden. VLISSINGEN Drie automobilisten zijn zaterdagmiddag betrok ken geraakt bij een kop- staartbotsing op de Sloe weg in Vlissingen. Het ongeval gebeurde rond 14.45 uur vlakbij de tank stations. Niemand raakte gewond. Twee van de drie voertuigen konden na het ongeval verder rij den. Het derde voertuig is weggetakeld. Een 18-jarige man uit Tholen is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden, nadat hij werd betrapt in een loods met vijf anderen. De politie had rond 04.00 uur een melding gekregen dat er mensen in de loods zouden zijn. Bij een controle bleken er zes jongeren met de leeftijd tussen de 17 en 21 jaar in de loods te zit ten. Ze kregen een boete voor het overtre den van de avondklok. De 18-jarige wilde niet weg. Daarop is hij aan gehouden voor het wei geren van een vordering van een politieagent. 'Ineens had ik geen toegang' Jeffrey Kutterink Middelburg - Wim Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22