'Mijn computer sprak ineens alleen nog Arabisch' JOL Landstitel kan Ajax nauwelijks nog ontgaan Ahrouch naar Feyenoord Futsal a Experts: Bij negatieve uitslag toch kans op besmettelijkheid Walcheren cijfers Volgens apothekersorganisatie KNMP is sprake van 'een run op zelftests'. „Sinds de zelftests ver krijgbaar zijn bij de apotheek zijn er zeker 200.000 verkocht", zegt KNMP-voorzitter Aris Prins. Vanaf het moment dat zorgminis- ter Hugo de Jonge - op woensdag 31 maart - een zelftest aanschafte bij een apotheek is het volgens hem 'gigantisch druk'. ,,Sommige men sen kopen er meteen vier of vijf, voor het hele gezin." De sneltests, die binnen een kwartier uitslag ge ven, zijn te koop voor circa 8 euro per stuk. Leden van het Outbreak Manage ment Team waarschuwen voor ver keerd gebruik. Zij zijn bang dat mensen lak zullen hebben aan de 1,5 meterregel als de sneltest aan geeft dat ze géén corona hebben, en bijvoorbeeld gaan knuffelen. Arts-microbioloog en OMT-lid Marc Bonten van het UMC Utrecht: ,,Een negatieve uitslag betekent niks, want zo'n zelftest kan het mis hebben.'' Arts-microbioloog Alex Er zijn 200.000 zelftests verkocht sinds ze beschikbaar zijn bij de apotheek Friedrich van het Groningse UMCG beaamt: ,,Een negatieve sneltest alleen zegt niks. Het komt niet vaak voor, maar je kunt in de ochtend een negatieve test hebben en in de avond al positief zijn.'' KNMP-voorman Prins erkent dat een negatieve test geen zekerheid geeft. ,,Als je die zelftest doet, is de betrouwbaarheid van een negatieve uitslag zo'n 85 procent. Dat bete kent dat van de honderd mensen die een negatieve uitslag hebben, er mogelijk vijftien toch positief zijn. Volg dus altijd de coronaregels.'' Volgens hoogleraar virologie en OMT-lid Marion Koopmans gaat Nederland wel naar een samenle ving waarbij tests horen bij het krij gen van meer bewegingsruimte. ,,Alleen de vraag is of dit het juiste moment is, omdat het virus nog steeds flink rondgaat.'' Dagelijks komen er in Nederland zo'n 7500 nieuwe coronabesmettingen bij, gisteren waren dat er 8288. Deskundigen maken zich zorgen dat mensen na een positieve zelf test niet meer de moeite nemen om naar de GGD gaan voor een keel- neustest. Als dat zo is, krijgt het RIVM geen zicht op alle coronabe smettingen. Ook is er dan geen bron- en contactonderzoek. P11 maandag 12 april 2021 8°C Nieuwsmedia Lockdown nog zeker tot 28 april Kabinet wil maatregelen nog niet loslaten vanwege besmettingen Vreemde telefoontjes en een computer die alleen nog Arabisch laat zien. Het overkwam Wim Jansen uit Middelburg. Internetcriminaliteit neemt hand over hand toe. En ouderen zijn daarbij een extra kwetsbare groep. Daarom wordt deze week een Zeeuwse campagne gehouden om senioren en hun familie bewust te maken van de gevaren Na wankele winst op RKC is Ajax nog maar twee keer winnen verwijderd van de hoofdprijs sport 2 Zeeuwse coach wil in Rotterdam W iets moois j neerzetten V>, Zorgen na 'run' op zelftest Veel Nederlanders slaan zelf tests voor het coronavirus in. Experts maken zich zorgen, omdat mensen bij een negatieve uitslag toch besmettelijk kunnen zijn en het zicht op de versprei ding van corona mogelijk ver dwijnt. Marcia Nieuwenhuis Den Haag —Aris Prins, apothekersorganisatie Voorlopig pzc.nl koude Ook voor het laatste nachten regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 »P3 ZEELAND2 SPORT 11 f. 4 Mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1