a B TSS2 De Roam speelt ook buiten Lastige jacht op monster Digitale kleurenwaaier Vismes Tomatenmes Santoku Koksmes HEBBEDINGEN 25 TECH GO ZATERDAG 10 APRIL 2021 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Kleur bekijken Wifcfnl Die eerste kwast met een nieuwe kleur op de muur zetten, dat blijft altijd een spannend en in sommige gevallen spij tig moment. Maar misschien wat minder spannend als je van tevoren de mogelijke metamorfose virtueel hebt kunnen aanschouwen. De app van Gamma Verf gunt je een blik in de moge- lijke nieuwe toekomst van jouw wanden en helpt je ook met het kiezen van de ideale kleur. Behalve uit het stan daardpallet kun je ook de precieze tint achterhalen van bijvoorbeeld die ene bloem op dat schilderij of dat bonte kussen. Dan krijg je opeens ietwat vreemde verftitels als 'barbecue', 'prikkeldraad' of 'tandenborstel' voorgescho teld. Ach, het is weer eens wat anders dan dat eeuwige RAL 9010. Gamma Verf gratis voor iOS en Android Een vismes ofwel fileermes is lang, flexibel en nog dunner dan het vleesmes. Hierdoor kun je er heel mooi het vel van de vis mee afsnijden of de graat eruit werken. Net als een broodmes heeft dit mes een kartel waarmee je door een harde buitenkant en zachte binnenkant kunt snijden. Het is eigenlijk gek dat het tomatenmes heet, want het is niet geschikt voor tomaten. Je trekt er cellen mee stuk, waardoor ze veel vocht verliezen. Het heet zo, omdat de kartel zo lekker door het taaie velletje zaagt. Eventueel kun je het wel voor een avocado, citroen of sinaasappel gebruiken. Dit Japanse koksmes is dunner, korter en lichter dan een standaard koksmes en heeft een wat stompe neus. Het is net wat je fijn vindt, het ene mes is niet beter dan het andere. Bij dit mes komt tijdens het snijden de punt van de plank. Dit mes is de basis van je messenset. Een koksmes heeft een breed lemmet met beneden een lichte bolling die uitloopt in een punt. Door naar achteren en beneden te snijden, glijdt het mes soepel over het werkblad. Het is erg geschikt om vis, vlees en groente mee te snijden of kruiden mee fijn te hakken. In Japan zijn de Monster Hunter-games al sinds jaar en dag monsterhits, het Wes ten ontdooide een beetje met het voorlaatste deel. De nieuw ste incarnatie, Rise, belooft weer toegankelijker te zijn dan de vorige, maar hoe de ontwik kelaar ook zijn stinkende best doet: ingewikkelde materie blijft het. Het jagen in je uppie of met (max) vier vrienden op steeds grotere fantasiebeesten is heus opwindend, maar de verwarrende en vaak vermoei ende uitleg van alle spelmoge- lijkheden, opties en toetsen- combinaties kan killing zijn voor het ontluikende jachtinstinct. Ook het enorm Japanse sausje zal niet ieders kopje thee zijn. Wie doorbijt, wacht een spel waar je honderden uren zoet mee kan zijn, waar je ditmaal ook óp reusachtige monsters kunt kruipen om ze te laten matten met conculega's. Op visueel vlak en qua uitge breide spelwereld is dit spel een echt monster dat zich kan meten met die van Zelda: Breath of the Wild. Monster Hunter Rise voor Nintendo Switch €57 Het audiomerk Sonos is al in aardig wat huiskamers paraat, maar wil ook graag de tuin (en verder) in. De Roam is hun tweede draagbare draadloze speaker en is een stuk kleiner, lichter en dus handzamer dan voorganger Move. Laat je niet misleiden door dit ri*™ opdondertje van een half melkpak hoog: het geluid dat hij produceert is verbazingwekkend goed én luid. De geluidsbox heeft een paar ingebakken slimmigheidjes. Zo switcht hij automatisch tussen het wifi-netwerk thuis naar bluetooth in de buitenlucht, en omge keerd. Ook houdt hij met een automatisch kalibratietrucje reke ning met de akoestiek van de omgeving. De Roam doet het trou wens prima binnenskamers, dus zelfs verstokte kluizenaars en mensen met pleinvrees behoren nog tot de doelgroep. Het is, als we de coproducties met Ikea even vergeten, ook de goedkoopste van het hele Sonos-stel. Sonos Roam €180 in zwart en wit sonos.com Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73